کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مراحل رابطه زوج ها: ۱۰ مرحله رابطه زوج ها که همه تجربه می‌کنند

۱۰ مرحله در رابطه بین زوج ها

هر رابطه چرخه‌ی خود را دنبال می‌کند. هر زوج ماجرای عشقی خود را دارد. ولی یک الگوی مشخص وجود دارد که همه‌ی زوج ها تجربه‌اش می‌کنند. هر رابطه سهمی از عشق، دل‌شکستگی، لذت، اشک، قرار، جدایی و… دارد. معمولاً زوج هایی که موفق شده‌اند برای مدتی طولانی رابطه‌ی‌شان را حفظ کنند می‌توانند تمام این مرحله‌ها را تجربه کنند. و تجربه‌ی‌شان بسیار بیش‌تر از زوج هایی است که رابطه‌ی‌شان مدت زیادی دوام نمی‌آورد. هر چند بخش بندی کردن تمام مراحل رابطه زوج ها کار سختی است، ولی در همه‌ی روابط مرحله‌های مسلمی وجود دارند که همه‌ی زوج ها آنها را تجربه می‌کنند.

زوج ها

 این هم ۱۰ مرحله‌ای که همه‌ی زوج ها در رابطه‌ی خود تجربه می‌کنند:

۱.مرحله جذب

مرحله‌ی اول مرحله‌ای است که زوج ها به هم چشم می‌دوزند. هر دو در یکدیگر بارقه‌ای می‌بینند و دلشان می‌خواهد بیش تر یکدیگر را ملاقات کنند. نیاز به باهم بودن در آنها توسعه پیدا می‌کند و احساساتشان را نسبت به یکدیگر افزایش می‌دهد. مواردی هم پیش می‌آید که یکی از آنها به دیگری بیش تر جذب می‌شود. و این احساسات کم کم به عشق می‌انجامد.

۲.مرحله اقرار

این مرحله خیلی طول نمی‌کشد ولی رخدادِ پس از آن چرا. شما نسبت به کسی احساساتی دارید و تلاش می‌کنید راهی برای ابراز این احساسات بیابید. این کار جرات زیادی می‌خواهد و احتمالاً مدتی طول بکشد تا جسارت صحبت کردن را به‌دست آورید. و پیش از توفیق در انجام این کار احتمال دارد بارها شکست بخورید. پیش از پیشنهاد دادن به دقت فکر کنید، چون این مرحله قرار است راه را برای بودن در کنار کسی که عاشق‌اش هستید هموار کند.

مطلب مرتبط:‌ با این ۱۰ کار رابطه‌ی زوج ها عاشقانه می‌ماند

۳.مرحله شناخت

عشق، با یا بدون شناخت از یکدیگر، می‌تواند رخ دهد. به هر روی، وقتی به رابطه‌ای وارد می‌شوید مجبور هستید خارج از برنامه‌ی روزانه زمانی را صرف کشف یکدیگر کنید. بی‌شک شناخت داشتن از شریک زندگی‌تان، همان کسی که زمان زیادی را با او سر خواهید کرد، مهم است. حتی اگر به دلایل بسیاری شیفته‌ی شریک زندگی‌تان هستید، زمان زیادی طول خواهد کشید تا تمام و کمال او را بشناسید

۴.مرحله سرور

این مرحله‌ای است که یکدیگر را کشف کرده‌اید و از همراهی هم لذت می‌برید. هیچ چیز در دنیا از با هم بودن برایتان مهم تر نیست و آرامش را در همراهی همدیگر جست‌وجو می‌کنید. از دیدن دوستانتان دست می‌کشید و از وقت گذراندن با خانواده‌ی تان می‌کاهید تا بتوانید زمان بیش تری را با محبوب خود باشید.

۵.مرحله نزدیکی

وقتی هر دو به اندازه‌ی کافی با یکدیگر احساس راحتی کردید، می‌گذارید رابطه‌ی تان جریان عادی خودش را طی کند و به این طریق اوضاع را پیش می‌برید. نزدیکی فیزیکی بخش طبیعی و حیاتی یک رابطه است، ولی مهم‌ترین بخش آن نیست. تنها چیزی که اهمیت دارد احساس درونی شما نسبت به یکدیگر است. نباید به شریک زندگی‌تان فشار بیاورید که به این کار تن بدهد. نزدیکی فیزیکی باید به صورت طبیعی و وقتی هر دو برای این کار آمادگی لازم را دارید، اتفاق بیفتد.

مطلب مرتبط: خوشبختی واقعی زوج ها در این ۴۰ کار است

۶.مرحله فاصله

در روزگار امروز، که همه با کارشان درگیر هستند، زوج ها وقت بسیار کمی را می‌توانند صرف یکدیگر کنند. فاصله گرفتن می‌تواند بلاهای زیادی سر رابطه‌ی تان بیاورد. ممکن است به شما احساس افسردگی بدهد یا به خاطر بروز شکاف ارتباطی، گسست‌های عاطفی در رابطه‌ی تان ایجاد کند.

۷.مرحله بگو مگو

دو نفری که در یک رابطه‌اند، دو انسان متفاوت هستند که یقیناً با هم تفاوت‌هایی دارند. فارغ از این که چه اندازه یکدیگر را دوست می‌دارید، بروزِ گاه به گاهِ تفاوت‌ها قطعی است. وجود دعواها، اگر از یک حدی بیش تر کش داده نشوند، طبیعی است. بعد از پایان دعوا بلافاصله آشتی کنید و نگذارید شریک زندگی‌تان مدت زیادی از دست شما ناراحت باشد. درمورد این مرحله باید دقت عمل بسیاری به خرج دهید و با حساسیت زیاد اوضاع را اداره کنید. یک اشتباه کوچک می‌تواند فاتحه‌ی رابطه‌ی تان را بخواند.

مراحل رابطه زوج ها ۸: مرحله نگرانی

چون دو فردِ متفاوت در یک رابطه درگیر هستند، ممکن است نگرانی‌ها در آن رخنه کند. وقتی شریک زندگی‌تان در زمینه‌ی شغلی پیشرفت می‌کند ممکن است نگران شوید یا احساس کنید به اندازه‌ی کافی لیاقت و شایستگی چنین شخصی را در زندگی ندارید. نگرانی‌ها می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند. باید جلوی آنها را بگیرید و پیش از آن که روی رابطه‌ی تان تأثیر بگذارد برطرفشان کنید.

مراحل رابطه زوج ها ۹: مرحله اعتماد بی‌قید و شرط

پس از تجربه‌ی لحظات لذت بخش و تحمل سختی‌های بسیار، نهایتاً زمانی می‌رسد که به یکدیگر اعتماد می‌کنید. شما در یک رابطه وارد می‌شوید چون از قبل می‌دانستید می‌توانید به شریک زندگی‌تان اعتماد کنید. ولی به هرحال اعتماد چیزی است که در گذر زمان کامل می‌شود. اگر کمی زودتر به وی اعتماد می‌کردید الان احساس خودمانی تری نسبت به او می‌داشتید- احساسی که پیش تر هرگز تجربه نکرده بودید. در این مرحله تمام رازهایتان را با او در میان می‌گذارید و درمورد تمام مسائلی که قبلاً هم درمورد آنها آگاهی داشته‌اید، صحبت می‌کنید.

مطلب مرتبط: واقعا چه چیز باعث می‌شود زوج‌ ها خیانت نکنند

مراحل رابطه زوج ها ۱۰: مرحله تعهد

حالا پس از مدتی تجربه کردن رابطه و تحت آزمایش‌های مختلف قرار دادن یکدیگر، نهایتاً به شریک زندگی‌تان اعتماد کرده‌اید. گام بعدی متعهد شدن است. هر چند هم که از طرف خودتان مطمئن باشید، هر دوی شما به اطمینانی از طرف مقابل نیاز دارید. تعهد می‌تواند به روش‌های مختلفی صورت بگیرد. احتیاجی نیست در مورد ازدواج صحبت کنید ولی می‌توانید صمیمانه قول بدهید تمام عمر کنار هم خواهید ماند.

هر زوجی سفر عاشقانه‌ی خود را تجربه می‌کند ولی مرحله‌هایی وجود دارند که بی‌شک در یک رابطه از آنها گذر خواهید کرد. این مرحله‌ها، به خاطر این که در محیط یک رابطه اتفاق می‌افتند، اجتناب ناپذیر هستند. بعضی مرحله‌ها به شما شادی فراوان می‌بخشند در حالی که بعضی مرحله‌ها ممکن است پر از دشواری باشند و قدرت رابطه‌ی شما را محک بزنند. برای تجربه‌ی این که در یک رابطه بودن چه حس و حالی دارد، باید تمام این مرحله‌ها را طی کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده –  کامروا ابراهیمی

منبع: فوربس – forbes

رابطه زوج ها: با این ۱۰ کار رابطه زوج ها عاشقانه می‌ماند

رابطه زوج ها

مراحل رابطه زوج ها


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی