کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ فرمول موفقیت در کسب و کار

فرمول موفقیت در کسب و کار

در این نوشتار ۱۰ فرمول موفقیت در کسب و کار بیان می‌شود که با بکارگیری آنها می‌توان در جهت کارآفرینی موفق گام برداشت.

کسب و کار

۱: نخستین فرمول تعیین هدف و تجسم آن در ذهن به‌عنوان یک واقعیت است. بارها و بارها باید در ذهن تجسم کنید اهداف شما تحقق یافته‌اند.

۲: دومین فرمول اینکه به‌دنبال مشکلی بشد که با محصول یا خدمتی با کیفیت بالا و ارزشمند می‌توانید آن را حل کنید. تمام کسب و کارهای موفق بر محصولات یا خدمات با کیفیت بالا و ارزشمند مبتنی هستند.

۳. فرمول سوم این است کوچک آغاز کنید و تمام اطلاعات مربوط به حوزه فعالیت خود را کسب کنید. صبور باشید. به‌جای پول زیاد، زمان را سرمایه‌گذاری کنید.

۴. فرمول چهارم با حداقل آغاز کردن است. یکی از بهترین راه‌ها برای شروع یک کسب و کار، آغاز کردن با حداقل است بدین معنا که با پولی اندک کار را شروع می‌کنید و از محل درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری اولیه و نه وام، منابع خارج شرکت، دوستان و… کسب و کار خود را گسترش می‌دهید.

۵. بیازمائید، بیازمائید، بیازمائید. پنجمین فرمول این است که باید قبل از سرمایه‌گذاری در هر برنامه‌ی ‌بزرگ ابتدا آن را بیازمائید. خود را به داخل یک پروژه پرتاب نکنید. خیلی با دقت به پیش روید، در هر زمان یک قدم به جلو بردارید.

مطلب مرتبط: ۵ گام اساسی و عالی موفقیت در کسب و کار

۶.ششمین فرمول این است که صرفاً با پولی که از محل سرمایه‌گذاری اولیه کسب کرده‌اید. شرکت و کسب و کار خود را گسترش دهید نه از طریق استقراض.

۷.فرمول هفتم این است که کارکنان را با دقت انتخاب کنید. نیروهایی را که برای کمک به خود در جهت گسترش کسب و کار برمی‌گزینید با دقت انتخاب کنید. بزرگترین اشتباهی که هر کارآفرین می‌تواند مرتکب شود انتخاب افراد و نیروهای نامناسب برای همکاری است. بنابراین حداکثر دقت خود را صرف انتخاب بهترین و مناسب‌ترین نیروها کنید.

۸.فرمول هشتم به این موضوع اشاره دارد که از منابع مالی خارج سازمان به درستی استفاده کنید. یکی از منابع مالی خارج سازمان عبارت است از استقراض از بانک. بانک‌ها معمولاً بر مبنای سوددهی شرکت شما، وام می‌دهند و باید مطمئن باشند شما قادر به بازپرداخت آن هستید. به یاد داشته باشید که مهمترین هدف به راه انداختن کسب و کار، ایجاد سودی ثابت، قابل پیش‌بینی و مطمئن و سپس افزایش آن است.

۹.نهمین فرمول این است که در صورت لزوم پاره‌وقت آغاز کنید. اگر برای آغاز کسب و کار سرمایه‌ای در اختیار ندارید، ابتدا در حرفه‌هائی که قصد دارید در آینده به‌طور مستقل واردش شوید و به آن علاقه دارید به‌طور نیمه‌وقت کار کنید. با این کار تجربه‌های ارزشمند از آن حرفه و کسب و کار به‌دست خواهید آورد. می‌توانید بعدازظهرها، روزهای تعطیل یا در دوران تعطیلات خود چنین روشی را امتحان کنید. گاهی اوقات حرفه‌های که از بیرون بسیار جذاب به نظر می‌رسد، واقعاً بسیار دشوار و رنج‌آور است. با کارکردن برای فردی دیگر در حرفه‌ای که به آن علاقه دارید اطلاعات بسیار ارزشمند و مفیدی از ماهیت آن کسب خواهید کرد. در صورتی که تصور ذهنی شما از آن حرفه درست بود، وارد آن شوید.

۱۰.دهمین و آخرین فرمول هم این است که آنچه را نیاز دارید بیاموزید. به یاد داشته باشید که بسیاری از حرفه‌ها به‌دلیل عدم شایستگی و بی‌تجربگی مدیران، به شکست منجر می‌شوند. بنابراین هر آنچه را که برای موفقیت لازم است بیاموزید. صبور باشید. زمانی را که قبل از شروع هر کار، در آموختن سرمایه‌گذاری کنید.


سایت کسب و کار بازده

فرمول موفقیت در کسب و کار

منبع: ستکا

منبع: بیزینس اینسایدر – businessinsider


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی