کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ عامل اصلی استعفای کارمندان خوب

۱۰ عامل اصلی استعفای کارمندان خوب

عامل اصلی استعفای کارمندان خوب چیست؟ عواملی مانند نحوه برخورد کارفرما، فضای کاری و دیدگاه کارمندان نسبت به شغل و فرصت‌ها تاثیر بسیاری روی رفتار کارمندان داد.

دلایل بسیاری باعث می‌شود تا یک کارمند کار خود را ترک کند. در واقع عواملی مانند نحوه برخورد کارفرما، فضای کاری و دیدگاه کارمند نسبت شغل و فرصت‌ها تاثیر بسیاری روی رفتار کارمند دارد.

بهترین راه برای حفظ کارمندان خوب، برقراری ارتباط با آنها و آگاهی از طرز فکرشان است. آیا از کار شما لذت می‌برند؟ آیا نیاز آنها به دستیابی به پیشرفت و برخورداری از کار معنادار برآورده می‌شود؟ آیا ارتباط موثر، بازخوردها و شناختی که از سوی کارفرما مورد نیاز است صورت می‌پذیرد؟

اگر در برقراری ارتباط موثر با کارمندان خود تلاش کنید، مطمئنا قادر به در اختیار گرفتن آنها خواهید بود. آیا سیستم و روند کار کارمندان را ترغیب به ماندن در شرکت می‌کند؟ آیا آنها نیازهای ضروری کارمند شما را برطرف می‌سازند؟

کارمندان

در ادامه به ۱۰ دلیلی که عامل اصلی استعفای کارمندان خوب تان هستند، اشاره شده است. سعی کنید آنها را در محل کار خود مورد توجه قرار دهید.

۱. ارتباط با کارفرما

نیاز نیست با کارمندان خود دوست باشید، بلکه سعی کنید ارتباطی موثر را با آنها ادامه دهید. یک کارمند تمام راهنمایی‌ها و بازخوردهای لازم را از کارفرمای خود دریافت می‌کند. یک کارفرما با بی‌اهمیت شمردن تلاش‌های کارمند خود باعث می‌شود تا این رابطه درست شکل نگیرد. اولین عاملی که ممکن است باعث ترک کار از سوی کارمند شود رفتار نا مناسب کارفرما است. بنابراین کارفرما باید نهایت تلاش خود را در ایجاد ارتباط موثر با کارمندان بکند.

۲. چالش برانگیز نبودن کار

هیچکسی دوست ندارد کاری کثالت‌آور و خسته کننده انجام دهد. اگر کارمندی نسبت به کار خود چنین حسی دارد به او کمک کنید تا دوباره به کار خود علاقه‌مند شود. کارمندان دوست دارند از کار خود لذت ببرند. آنها بیش از یک سوم از زندگی خود را در محل کار می‌گذرانند. سعی کنید از طریق کارمندان دیگر از نظرات آنها مطلع شوید. به این ترتیت می‌توانید مطمئن شوید که کارمندان دارای انگیزه هستند و با علاقه و هیجان کار خود را انجام می‌دهند.

مطلب مرتبط: ۷ شیوه برای حفظ بهترین کارمندان تان

۳. ارتباط با همکاران

وقتی کارمندی کار خود را ترک می‌کند، معمولا ایمیل خداحافظی برای همکاران خوب خود ارسال می‌کند و  از این طریق ابراز دلتنگی می‌کند. همکارانی که با یک کارمند در ارتباط هستند تاثیر بسیار زیادی روی فضای کاری و حس کارمند می‌گذارند. تحقیقات سازمان Gallupنشان می‌دهد که یکی از 12 عاملی که روی رضایت‌مندی کارمندان از محیط کار تاثیر می‌گذارد داشتن دوستان خوب در محل کار است. ارتباط خوب همکاران باعث می‌شود تا آنها کار را ترک نکنند. اگر مشکلی در این ضمینه وجود دارد، سعی کنید آن را شناسایی و برطرف کنید.

۴. فرصت‌هایی برای استفاده از مهارت‌ها و توانایی‌ها

وقتی کارمندان از توانایی‌ها و مهارت‌های خود در محل کار استفاده می‌کنند، احساس رضایت، غرور و اعتماد به نفس بیشتری دارند. آنها دنبال فرصت‌های کاری هستند که در انجام آنها مهارت دارند و باعث تقویت قابلیت‌های آنها می‌شوند. آنها دوست دارند توانایی‌های خود را تقویت کنند. اگر قادر به انجام این کار در محل کار نباشند، به دنبال فرصت‌های کاری دیگری خواهند رفت. حتما با کارمندان خود صحبت کنید و از آرزوها و خواسته‌هایشان آگاه شوید.

۵. تاثیر کار در دستیابی به اهداف تجاری شرکت

کارفرمایان باید این موضوع را با کارمندان خود مورد بررسی قرار دهند که آیا روند کاری کارمندان و راهکار مورد استفاده با اهداف مورد نظر شرکت مطابقت دارد؟ کارمندان باید نسبت به شرکت احساس تعلق داشته و خود را عضوی موثر از سازمان بدانند. بسیاری از مدیران تصور می‌کنند که کارمندان بازخوردها و کمک‌های لازم را از مسئولان اجرایی دریافت می‌کنند. اما این تصور درست نیست و آنها به کمک شما برای تطبیق و هماهنگی کار خود با هدف بزرگ مجموعه نیاز دارند. اگر آنها قادر به برقراری چنین ارتباطی نباشند، کار خود را رها خواهند کرد.

مطلب مرتبط: سندروم موفقیت کارمندان تان را فراری می‌‌دهد

۶. استقلال

سازمان‌ها در رابطه با توانمندسازی و استقلال صحبت می‌کنند، اما زمینه را برای بروز این عوامل مهیا نمی‌سازند. این دو مهارت‌هایی هستند که یک کارمند باید در محل کار از آنها برخوردار باشد. شما به عنوان یک مدیر باید فضایی را ایجاد کنید که کارمند قادر به عملکرد مستقل و تقویت مهارت‌های خود باشند.

۷. هدفمند بودن کار

همه ما به دنبال انجام کاری متفاوت برای ارائه خدمات به دیگران هستیم. کارفرمایان باید به کارمندان کمک کنند تا هدف از انجام کار سازمان را درک کنند. به کارمندان خود کمک کنید تا نقش خود در انجام کار را درک کنند. سعی کنید از ابتدا کارمندانی را استخدام کنید که علاقمند به انجام وظایف مورد نظر هستند.

۸. فرهنگ کاری شرکت

فرهنگ شرکت تاثیر بسیار زیادی روی نحوه عملکرد و تصمیم گیری کارمندان برای ماندن در شرکت دارد و بد بودن آن نیز یک عامل اصلی استعفای کارمندان خوب به شمار می‌رود. آیا شرکت شما کارمندان را مورد تشویق قرار می‌دهد؟ با احترام با آنها برخورد می‌کند؟ آیا مزایا و پاداش‌هایی برای قدردانی از عملگرد موفق آنها در نظر می‌گیرد؟

آیا فضای شرکت باعث رضایت‌مندی و تعهد کارمندان‌ نسبت به کارشان می‌شود؟ آیا فعالیت‌ها و مراسم‌هایی تدارک می‌بینید که به کارمندان‌ نشان دهد که شرکت محلی مناسب برای کار است؟ فرهنگ کلی شرکت باعث می‌شود تا یک کارمند تصمیم به رفتن یا ماندن در آنجا بگیرد. باید تمام تلاش خود را در جهت ایجاد فضایی مناسب برای نگه داشتن کارمندان‌ کارآمد بکنید.

۹. ثبات مالی شرکت

عدم ثبات مالی شرکت باعث می‌شود تا کارمندان‌ هم به تبع آن احساس بی‌ثباتی کنند و اعتماد خود را نسبت به شرکت از دست دهند. کارمندانی که نگران وضعیت مالی شرکت هستند، معمولا کار را رها می‌کنند و این امر به یک عامل اصلی استعفای کارمندان خوب تبدیل می‌شود. به آنها توضیح دهید که روند کار شرکت به چه صورت است و برنامه‌هایی اجرایی شرکت برای ادامه موفقیت‌آمیز مسیر و دستیابی به هدف نهایی چیست.

مهم‌ترین عامل اعتماد و احترام کارمند نسبت به تیم مدیریت است. اگر آنها به توانایی‌های اجرایی و قدرت تصمیم‌گیری و قضاوت صحیح مدیریت اعتماد داشته باشند به کار خود در شرکت ادامه خواهند داد.

مطلب مرتبط: ۴ درس از گوگل برای افزایش خلاقیت کارمندان

۱۰. شناخت درست مدیر از عملکرد کارمندان

شناخت مدیریت عامل بسیار مهمی به شمار می‌آید و تاثیر بسزایی روی عملکرد کارمندان‌ دارد. اما جزء اولویت‌های فکری یک کارمند برای ماندن یا رها کردن کار در یک شرکت نیست. سعی کنید به عنوان یک مدیر بیشتر توجه خود را روی عوامل دیگر متمرکز کنید.

اگر این 10 مورد را مد نظر داشته باشید و در اجرای درست آنها تلاش کنید، مطمئنا هیچ وقت کارمندان‌ خوب و سختکوش خود را از دست نخواهید داد. در غیر این صورت همیشه در حال انجام مصاحبه برای یافتن جایگزین مناسب برای کارمندان‌ خوب از دست داده خود خواهید بود. چرا به جای صرف زمان برای انجام چنین مصاحبه‌هایی سعی نمی‌کنید کارمندان‌ خوب خود را حفظ کنید؟

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: اینترپرینر – entrepreneur

موضوع محوری:

عامل اصلی استعفای کارمندان خوب

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی