کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ عادت روزانه که کیفیت زندگی شما را بالا می‌برد

برای افزایش کیفیت زندگی نیاز داریم عادت های روزانه ایجاد کنیم. اکثر ما دوست داریم چیزهایی را در زندگی ما تغییر دهیم- تغییرات کوچک که شاید کمی رضایتمندی یا فقط ذره‌ای شادی بیش‌تر را به روزمان اضافه کنند. در این نوشتار درباره ۱۰ عادت روزانه بحث می شود که اگر داشته باشید کیفیت زندگی شما را بالا می‌برند.

عادت

این ۱۰ عادت می‌توانند کیفیت زندگی‌تان را ارتقا دهند:

(نگران نباشید، مجبور نیستید همه‌ی آنها را همین امروز یا فردا در زندگی‌تان بگنجانید. این روند را به‌تدریج در زندگی‌تان به کار بگیرید و با یکی از این عادت‌ها شروع کنید. به یاد داشته‌باشید زندگی یک ماراتن است و قدم اول این ماراتن همان نخستین عادت است.)

۱. سحرخیز باشید.

یکی از رایج‌ترین عادت‌ های آدم‌های موفق سحرخیزی است. صبح زود، زمانی است که آنها می‌توانند بارش مغزی داشته‌باشند، نوآوری کنند و به کارهای‌شان برسند چون چیزی تمرکزشان را از بین نمی‌برد.

مطلب مرتبط : ۹ عادت که همه باید قبل از ۳۰ سالگی در آنها استاد شوند

۲. موفقیت را تصویرسازی کنید.

آیا می‌خواهید به هدف‌تان برسید؟ به خط پایان فکر کنید. تصویر ذهنی قهرمان دوی سرعت این است که به عنوان نخستین نفر از خط پایان عبور کند و رقیب‌های‌اش با اختلاف زیادی دوم شوند. یک بازی‌کن گلف قبل از این‌که به توپ ضربه بزند مسیری را که توپ می‌پیماید در ذهن‌اش تصویرسازی می‌کند و لحظه‌ی افتادن توپ به حفره را مجسم می‌کند. این عادت آدم‌هایی است که در این بازی برتر هستند، و کاربرد آن فقط در ورزش نیست. برای این‌که شاد و موفق باشید، وقتی کاری را انجام می‌دهید نتیجه را در ذهن‌تان تصویرسازی کنید.

۳. عادت‌های غذایی بهتری داشته‌باشید.

وقتی جسم‌تان در بهترین وضعیت نیست، شاد بودن دشوار است. اگر می‌خواهید فورا احساس بهتری داشته‌باشید، تنها چیزی که لازم است انجام دهید این است که منابع دریافت انرژی‌تان را کمی تغییر دهید. تحقق بخشیدن این توصیه ساده است، کافی است خوراکی‌های طبیعی‌تر را برای مصرف انتخاب کنید، غذای کامل بیش‌تر و غذای فرآوری شده‌ی کم‌تری بخورید. آب و چای سبز بنوشید و کم‌تر نوشابه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا مصرف کنید. لازم نیست در ایجاد عادت‌های جدید سخت‌گیر باشید یا رویکرد همه یا هیچ‌کدام در پیش بگیرید. برای شروع، یک خوراکی خوب را اضافه کنید و یک خوراکی بد را حذف کنید.

مطلب مرتبط : عادت هایتان را به موفقیت تبدیل کنید

۴. مرتب ورزش کنید.

حالا که سحرخیز هستید و عادت‌های غذایی بهتری دارید، می‌خواهید با وقت آزادتان چه‌کار کنید؟ تحرک داشته‌باشید. افزودن تحرک بیش‌تر به روزهای‌تان بخش مهمی از شاد بودن است. فعالیت جسمانی مداوم در طول زندگی کمک می‌کند اطمینان بیابید زندگی‌تان به سوی روزهای طلایی در حرکت است. مانند همه‌ی عادت‌های دیگر، کم‌کم شروع کنید و سپس با اضافه کردن فعالیت‌هایی که برای‌تان لذت‌بخش هستند و عرق‌تان را نیز درمی‌آورند، به این روند ادامه دهید.

۵. بیش‌تر بخوابید.

شکی نیست که خواب بر میزان شادی شما موثر است. اگر فکر می‌کنید ۴ ساعت خواب شبانه برای رسیدن به اهداف بزرگ‌تان کافی است خودتان را گول نزنید. خواب خوب کمک‌تان می‌کند بهره‌وری بیش‌تری داشته‌باشید و تصمیم‌های بهتری بگیرید، و این‌ها چیزهایی هستند که باعث شادی می‌شوند.

۶. چیزهایی را بپذیرید که نمی‌توانید کنترل کنید.

شادی در انبوه نگرانی و حسرت وجود ندارد. چیزهایی را که نمی‌توانید کنترل کنید رها کنید، انرژی‌تان را برای چیزهایی که می‌توانید کنترل کنید ذخیره کنید. لزومی ندارد برای ترافیکی که باعث تاخیر‌تان می‌شود ناراحت شوید. اما ساعت حرکت‌تان از منزل عادتی است که می‌توانید کنترل کنید. مثلا می‌توانید عادت کنید ۱۰ دقیقه زودتر از خانه خارج شوید. روی راه‌حل تمرکز کنید نه مشکل، تا شاهد تغییر نگرش‌تان باشید.

عادت روزانه ۷: برنامه‌ی روزانه‌تان را ارزشیابی کنید.

ما بعضی قسمت‌های برنامه‌ی روزانه‌مان را دوست داریم و بعضی را دوست نداریم. بعضی عادت‌های روزمره برای کارایی ضروری هستند، اما شاید بسیاری از آنها ما را از زندگی در زمان کنونی بازدارند. یکی از شناخته‌شده‌ترین روش‌ها برای افزایش میزان شادی هوشیار بودن است. هدف هوشیاری این است که میان برنامه‌ی روزانه/عادت‌ها توازن ایجاد کنید و قدر لحظه‌ها را بدانید. برنامه‌ی روزانه مانند ساعت خواب و بیداری به بدن کمک می‌کند از یک حالت به حالت دیگر تغییر وضعیت بدهد. بنابراین این قسمت برنامه‌ی روزانه مفید است. اما قسمت رانندگی تا محل کار می‌تواند شما را از فرصتی برای یادگیری، مشاهده، و پایه‌ریزی خلق‌وخوی آن روزتان محروم کند. بیایید عادت‌ها و برنامه‌ی روزانه‌مان را ارزشیابی کنیم و ببینیم کدام‌یک از آنها می‌توانند هوشیاری و تمرکز حواس بیش‌تری برای آن روزمان به ارمغان بیاورند.

عادت روزانه ۸: با آدم‌های خوب معاشرت کنید.

می‌گویند هر یک از ما برآیند ۵ آدم هستیم که بیش‌تر وقت‌مان را با آنها می‌گذرانیم. آیا آدم‌های اطراف‌تان شاد هستند، یا شاکی هستند و مدام گلایه می‌کنند؟ هنگامی‌که بیش‌تر وقت‌مان را با آدم‌هایی می‌گذرانیم که نگرش‌ها و عادت‌های بدی دارند، شاد بودن دشوار است. حلقه‌ی نزدیک‌تان را با دقت انتخاب کنید.

عادت روزانه ۹: با پول‌تان ارتباط برقرار کنید.

اگر درک درستی از وضعیت مالی‌تان و عادت‌های خرج‌کردن‌تان نداشته‌باشید، شادی واقعی غیرممکن است. یقینا می‌توانیم این موضوع را انکار کنیم اما در نهایت روزی گرفتارمان خواهدکرد. ما باید یاد بگیریم چه‌طور پول‌مان را خرج کنیم، هزینه‌های ضروری‌مان را بشناسیم و راه‌هایی پیدا کنیم که مقدمات را برای آینده‌ای با دورنمای شاد فراهم کنیم.

عادت روزانه ۱۰: خودتان را ببخشید.

همه‌ی ما اشتباه می‌کنیم؛ این جزیی از زندگی است. آدم‌های شاد اشتباه‌های دیروزشان را می‌بخشند و با خودشان عهد می‌کنند امروز بیش‌تر تلاش کنند. بیش از حد به اشتباه‌های‌شان فکر نمی‌کنند، و خودشان را مجازات نمی‌کنند. فقط سعی می‌کنند امروز نسخه‌ی بهتری از خودشان باشند، و عادت‌های مفیدی پرورش دهند که از آنها اشخاص بهتری بسازد.

نیازی نیست ایجاد عادت‌های جدید روندی پیچیده باشد. هر بار فقط یک قدم بردارید. زمان لازم برای پرورش عادت‌های جدید بسته به میزان دشواری آن عادت‌ها و تمایل ما به تحقق بخشیدن به آنها متفاوت است. کار ما این است که چیزی را انتخاب کنیم و در راستای تحقق بخشیدن به آن اقدام کنیم. فقط اقدام کردن است که ما را شادتر می‌کند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: پاور آو پازیتیویتی

۱۰ عادت روزانه که کیفیت زندگی شما را بالا می‌برد

عادات روزانه برای کیفیت زندگی


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی