کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ شهر با کوتاهترین ساعات کار

در این نوشتار فهرست ۱۰ شهر با کوتاهترین ساعات کار را در اختیارتان قرار می‌دهیم

۱. پاریس

کوتاهترین ساعات کار

کاملا غافلگیرکننده است! پاریسی‌ها راحت‌ترین  زمان‌بندی کاری را در جهان دارند. طبق گزارش یو بی‌اس که الگوهای کار و درآمد را در ۷۱ کشور جهان تحلیل می‌کند ساکنان پایتخت فرانسه در هر سال  فقط ۱۶۰۴ ساعت کار می‌کنند.

تحلیل‌گران یو بی‌اس در این گزارش آورده‌اند، “کسانی که می‌خواهند به راحتی از مرخصی استفاده کنند بهتر است به دنبال شغلی در پاریس باشند، که آدم‌ها در آن‌جا فقط هفته‌ای ۳۵ ساعت کار می‌کنند، و ۲۹ روز هم به مرخصی استحقاقی با حقوق می‌روند.”

فرانسه در ۲۰۰۰ برای تشویق شرکت‌ها به استخدام آدم‌های بیش‌تر قانونی را به اجرا گذاشت که به موجب آن کار هفتگی ۳۵ ساعت است. با این که با گذرزمان اصلاحات متعددی به این قانون وارد شده است، ولی به نظر می‌رسد در حمایت و سرپوش گذاشتن بر میانگین زمان کار اثربخش است.

در مقابل پاریس که کوتاهترین ساعات کار را دارد، شهر هنگ کنگ سخت‌ترین و بیش‌ترین ساعت کار را در جهان دارد. میانگین ساعات کار کارمندان در سال ۲۶۰۶ ساعت یا بالغ بر ۵۰ ساعت کار در هفته است.

۲. لیون

کوتاهترین ساعات کار

شهر فرانسوی لیون نیز، با شباهت بسیار زیاد به پاریس، با ساعات کار کوتاه چشم‌گیرش به جهانیان فخرفروشی می‌کند. ساعت کار کارگران لیونی، که در هر سال به طور میانگین ۱۶۳۱ ساعت است این شهر را به دومین شهر جهان با کم‌ترین ساعت کار تبدیل کرده است.

شاغلان لیونی نیز طبق قانون در هر سال ۲۹ روز مرخصی استحقاقی با پرداخت حقوق کامل دارند.

۳. مسکو

کوتاهترین ساعات کار

برای یک لحظه سیاست، و رکود و سقوط شدید اقتصاد روسیه را فراموش کنید و به این نکته فکر کنید:

کارگران پایتخت روسیه یکی از کوتاه‌ترین ساعات کاری در جهان را دارند.

میانگین ساعات کار شاغلان در هر سال ۱۶۴۷ ساعت است و ۳۲ روز مرخصی استحقاقی با پرداخت حقوق دارند.

۴. هلسینکی

کوتاهترین ساعات کار

برای کسانی که به دنبال ساعت کار هفتگی کوتاه و یک خورده ثبات سیاسی بیش‌تر می‌گردند، فقط کافی است به آن طرف مرز روسیه شهر هلسینکی، پایتخت فنلاند، توجه کنند.

یک کارمند عادی در هر سال فقط ۱۶۵۹ ساعت کار می‌کند و ۲۹ روز مرخصی استحقاقی با پرداخت کامل دارد. طبق رتبه‌بندی مجمع اقتصاد جهانی، فنلاند همچنین برترین کشور جهان برای پیدا کردن شغل و آموزش نیروی کار است.

۵. وین

کوتاهترین ساعات کار

پایتخت اتریش، با ۸.۱ میلیون جمعیت، نیز نسبتاً ساعات کار کمی دارد. میانگین ساعت کار شاغلان وینی در هر سال ۱۶۷۸ ساعت است و ۲۷ روز مرخصی استحقاقی با پرداخت حقوق دریافت می‌کنند.

طبق گزارش واحد اطلاعات اقتصادی سازمان ملل متحد مهم‌تر از همه چیز این است وین پس از ملبورن، استرالیا  به عنوان دومین شهر “قابل زندگی” جهان در نظر گرفته می‌شود.

شهرت این شهر به‌خاطر استانداردهای بالای زندگی، زیرساخت‌های محکم و پابرجا، و سامانه‌ی بهداشتی سالم و منطقی‌اش است.

۶. میلان

کوتاهترین ساعات کار

میلان به عنوان یکی از برترین شهرهای مد در جهان شناخته می‌شود، جایی که در آن سوپر مدل‌ها در شوهای سالانه آخرین و شیک‌ترین لباس‌ها را به نمایش می‌گذارند.

طراحان ممکن است برای اجرای شوهای‌شان عرق بریزند، ولی میلانی‌ها از یک تعادل کار-زندگی خوب فقط با ۱۶۹۱ ساعت کار سالانه لذت می‌برند.

۷. کپنهاگ

کوتاهترین ساعات کار

پایتخت دانمارک، خیابان‌های دوچرخه‌سوارپسند، و رستوران‌های فوق‌العاده شیک را به رخ جهانیان می‌کشد. همچنین در این شهر، کارگران  می‌توانند  به ساعات کار کوتاه‌شان، با میانگین ۱۶۹۷ ساعت در هر سال افتخار کنند.

جای تعجب نیست که برطبق گزارش‌های سازمان ملل متحد، دانمارک دائماً در میان شادترین کشورهای جهان رتبه‌بندی می‌شود.

۸. لوگزامبورگ

کوتاهترین ساعات کار

این سرزمین کوچک و ثروتمند به این خاطر شهرت دارد که بهشت مالیاتی شرکت‌های بزرگ جهان است. ولی مسئولان کشور احتمالاً ترجیح خواهند داد اتباع لوکزامبورگ بر تعادل زندگی و کار تمرکز کنند.

لوکزامبورگی‌ها از سخاوتمندانه‌ترین مرخصی استحقاقی سالانه با ۳۲ روز در سال بهره‌مندند که این کشور را در راس کشورها به لحاظ تعطیلات ملی قرار می‌دهد.

میانگین ساعت کار سالانه در لوکزامبورگ ۱۷۰۳ ساعت است.

۹.ویلینویی

کوتاهترین ساعات کار

پایتخت لیتونی با معماری تاریخی، جمعیت رو به رشد، و ساعت کار کوتاه‌اش به دیگر شهرهای جهان فخر می‌فروشد.

ساعت کار میانگین ویلینویی‌ها ۱۷۱۶ ساعت در هر سال با ۳۰ روز مرخصی استحقاقی است.

۱۰. بروکسل

کوتاهترین ساعات کار

پایتخت بلژیک که مرکز سیاسی اروپا است، نقش میزبان را برای جلسات رهبران اتحادیه‌ی اروپا و نیز کمیسیون اروپا بازی می‌کند.

بروکسل گذشته از آن همه تکاپوی سیاسی، یکی از کوتاه‌ترین ساعات کار را در مقایسه با دیگر پایتخت‌های اتحادیه‌ی اروپا دارد: میانگین کار سالانه‌ ۱۷۱۷ ساعت است. ولی برخلاف جاهای دیگر اروپا شاغلان بروکسلی کم‌ترین مرخصی سالانه را با ۱۸ روز دارند.

 

امیدواریم فهرست این ۱۰ شهر با کوتاهترین ساعات کار برای‌تان جالب بوده‌باشد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیر پوریانسب

نویسنده: آلن پتروف

منبع: سی ان ان مانی

کوتاهترین ساعات کار


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی