کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان

۱۰ سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهانطبق نظر هیات کارشناسان ورزشی سایت ESPN و گزارش‌های آن‌ها، سختی تمرین برای هر ورزشی بر مبنای جنبه‌های خاصی مثل بنیه، استقامت، سرعت، چابکی و دیگر ویژگی‌های لازم در هنگام تمرین و انجام ورزش مشخص می‌شود. بر اساس این گزارش، ۱۰ سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان که قبل از ورود به رقابت نیازمند تمرینات ورزشی زیادی هستند رتبه‌بندی اند با ما همراه باشید.

مطلب مرتبط: ۱۸ بیشترین ظرفیت ورزشگاه فوتبال

در ادامه ۱۰ سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان آمده است:

۱۰. فوتبالسخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان

فوتبال شما را ملزم می‌کند ۹۰ دقیقه دویدن در اوج هیجان و جنگیدن بر سر توپی که تمام ۱۱ رقیب دیگر به آن چشم دوخته‌اند را تحمل کنید. یک بازیکن فوتبال باید سریع باشد، قدرت پیش‌بینی سریع، کار تیمی خوب و هماهنگی چشم و توپ سطح بالایی داشته باشد. نمره‌ی فوتبال در بین این ۱۰ ورزش در زمینه‌ی چابکی بالاترین و در زمینه‌ی استقامت و سرعت نسبتا بالا است.

 

۹. بیسبالسخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان

این ورزش بیشتر ذهنی است چون نیازمند هماهنگی چشم و دست فوق‌العاده است و بازیکن باید هر لحظه آماده باشد. ضربه زننده مجبور است حرکت توپ را با استفاده از چشمهایش دنبال کند و گاهی این کار با توجه به سرعت توپ می‌تواند واقعا سخت باشد. این ورزش در زمینه‌ی هماهنگی چشم و دست بالاترین نمره را دارد.

 

۸. ژیمناستیکسخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان

در این ورزش انعطاف‌پذیری یکی از الزامات است چون مجبور هستید با بدن‌تان مانور بدهید. به شجاعت هم نیاز است چون گاهی ژیمناست‌ها حرکاتشان را با سرعت بسیار بالایی اجرا می‌کنند که ممکن است در صورت بروز اشتباه آسیب‌های شدیدی به جا بگذارد. ژیمناست‌ها برای انعطاف‌پذیری نمره‌ی کامل ۱۰ (بالاترین نمره در زمینه‌ی دشواری) و برای شجاعت و جسارت نمره‌ی بالایی می‌گیرند.

۷. تنیسسخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان

اگر تا به حال یک مسابقه‌ی تنیس گرند اسلم را نگاه کرده باشید، دیده‌اید که بعضی وقت‌ها، ممکن است یک رقابت بیش از ۲ ساعت طول بکشد. به همین خاطر، برای پیشرفت در این ورزش، قهرمانان باید بنیه‌ای بی‌نظیر، به علاوه‌ی قدرت خوبی برای اجرای سرویس‌های فوق‌العاده سریعی که تبدیل به امتیاز می‌شوند و همچنین چابکی داشته باشند. این ورزش در زمینه‌ی هماهنگی دست و چشم نیز نمره‌ی خوبی کسب می‌کند.

 

۶. هنرهای رزمیسخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان

برای آن که یک رزمی‌کار کاملا آموزش دیده شوید، باید یک انسان بسیار سرسخت باشید. نوع تمرین‌هایی که فرد در هنگام آموزشی که همراه با درد و خستگی است با آنها سر و کار دارد می‌تواند خارج از تحمل باشد.

هنرهای رزمی مستلزم استقامت، قدرت، هماهنگی چشم و دست و بنیه‌ی بسیار زیاد است.

مطلب مرتبط: ۲۰ مشهورترین ورزشکار دنیا در ۲۰۱۶

۵. کشتیسخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان

این ورزش نیازمند قدرت و استقامت فراوان و همچنین سرعت عمل بالا است. در این ورزش، اگر دیگر نتوانید حرکتی اجرا کنید، بازی را می‌بازید.

سرعت و تاکتیک شما برای آنکه ماندن حریفانتان را در وسط تشک به تجربه‌ای سخت بدل کنند بسیار ضروری هستند.

 

۴. بسکتبالسخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان

به لحاظ آماری، این ورزش نیازمند چابکی فوق‌العاده، عکس‌العمل‌های خیلی سریع، هماهنگی چشم و دست عالی، و همچنین دقت عمل است.

گاهی بازیکنان به شدت آسیب می‌بینند بالاخص به خاطر چرخش‌های سریع‌شان در بازی یا گاهی غوزک پای‌شان می‌شکند.

 

۳. فوتبال امریکاییسخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان

جای تعجب ندارد که فوتبال امریکایی در بین سه سخت‌ترین ورزش قرار دارد. این ورزش فیزیکی نیازمند بنیه، قدرت، استقامت بسیار زیاد و اعصابی فولادین است. ورزشکاران ممکن است دچار ضربه مغزی شوند، مثل همان چیزی که به شکل دراماتیک در فیلم “ضربه مغزی” ویل اسمیت که داستانی واقعی دارد به تصویر کشیده شده است. اما این امر باعث نشده است که این نوع فوتبال در امریکا پر بیننده‌ترین ورزش نباشد.

 

۲. هاکی روی یخسخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان

برای اینکه بتوانید هاکی روی یخ را یاد بگیرید، ابتدا باید یک اسکیت باز روی یخ باشید. در زمین یخی، کلی بازیکن دیگر هستند که روی تیغه‌های کفش اسکیت‌شان با سرعت برق حرکت می‌کنند و همه روی یک توپ هاکی کوچک تمرکز دارند. بنابراین هنگام بازی به قدرت، سرعت، بنیه و دقت بسیار زیادی نیاز دارید. این ورزش در محدوده‌ی ۷ امتیازی سرسختی، بنیه، قدرت، سرعت، چابکی، استقامت و هماهنگی چشم و دست و همچنین استعداد نمره‌ی بالایی را به‌دست می‌آورد برای همین هم این ورزش در فهرست سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان قرار گرفته است.

مطلب مرتبط: آیا رابطه جنسی قبل از رقابت عملکرد ورزشکاران را بهبود می‌دهد؟

۱. مشت‌زنیسخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان

این ورزش سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان است. بردن در این ورزش نمایشی واقعی از بنیه، هماهنگی بی‌نظیر چشم و دست، قدرت، سرعت، چابکی و بسیاری چیزهای دیگر است. به همین خاطر بود که در می‌۲۰۱۵ به مشت‌زنانی مثل مانی پاکیائو ۶۰ میلیون دلار برای مبارزه علیه فلوید می‌ودر جونیور وعده داده شد. به خاطر استرس فیزیکی که مشت‌زنی بر مشت‌زنان وارد می‌کند، آنها می‌توانستند در یک زمان فقط چند مسابقه را اجرا کنند. هر بار که پا به رینگ بگذارید، تقریبا از قبل تضمین شده است که تا پایان مسابقه اگر دست‌تان نشکند یا دچار خونریزی بینی نشوید، به خاطر شرکت در رقابت دچار آسیب‌هایی خواهید شد.

ورزش‌های دیگری که به فهرست ۱۰ برترین راه پیدا نکردند، راگبی، اسکی آلپاین، چوگان، و حتی هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) هستند که این به معنی نسبتا آسان بودن آنها نیست. ختم کلام اینکه، یک قهرمان آن کاری را انجام می‌دهد که هر قهرمانی باید در ورزش انجام دهد؛ تا منتهای توان از بدن کار کشیدن برای دستیابی به اوج عظمت و شکوه ورزشی.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_کامروا ابراهیمی

نویسنده: ملوین ونگ

منبع: qoach.co

۱۰ سخت‌‌ ترین ورزش‌‌ جهان


 

نوشته های مرتبط

برچسب ها

بازده

 1. صحتی گفت:

  تکواندو و کشتی واقعا ورزشهای سختین

 2. شهروز گفت:

  جودو خیلی سخت تر از ورزش مسخره ی بوکسه.

 3. هانی گفت:

  بنظرم بوکس که اصلا سخت نیست و خیلی بی معنیه ولی کشتی واقعا سخته ،تکواندو هم سخته.

 4. جمشید گفت:

  بوکس ورزش مزخرفیه و همه بلدن مشت بزنن درضمن دیگه کسی بوکس نمی ره چون باعث مشکلات مغزی و بهم خوردن دائمی تعادل میشه،و وقتی به کسیه مشت میزنن باعث شکستی ناگهانی مچ و کج شدن انگشتان میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی