کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ روش ساده که طرز ایستادن تان را در ۱۵ دقیقه اصلاح کنید

سال‌ها پیش یکی از دوستان خوب من یک غواص امدادگر نیروی دریایی بود. او هنوز هم بدون این‌که حتی به آن فکر کند طرز ایستادن نظامی‌اش را حفظ می‌کند. برای او پیش آمده‌است که آدم‌هایی که اصلا او را نمی‌شناسند جلو آمده‌اند و از او پرسیده‌اند در کدام شاخه‌ی نظامی خدمت کرده‌است. آنها از حالت بدن و طرز ایستادن او می‌توانند بگویند او نظامی بوده‌است. من سال‌ها به این نظریه‌ی غیرعلمی معتقد بودم که اگر پشت‌ام را صاف و سرم را بالا نگه‌دارم دچار خمیدگی ستون فقرات نمی‌شوم. فکر می‌کنم همه‌ی ما می‌دانیم دلایل زیادی برای حفظ طرز ایستادن خوب وجود دارد.

۱۰ روش ساده که طرز ایستادن تان را در ۱۵ دقیقه اصلاح کنید

بر اساس گزارش لیو استرانگ دات کام( Livestrong.com)، “طرز ایستادن صحیح به دلایل متعدد مهم است، از جمله این‌که بدن را در وضعیتی قرار می‌دهد که فشار زیاد برای حمایت از رباط‌ها، تاندون‌ها، و عضلات را کم می‌کند. طرز ایستادن نامناسب منجر به ناراحتی و آسیب می‌شود.”

همه‌ی ما زندگی‌هایی فعال و پرمشغله داریم و هر جا بتوانیم به دنبال راه‌هایی برای ساده کردن امور هستیم. در این نوشتار ۱۰ روش ساده برای درست کردن طرز ایستادن‌تان آمده‌است.

۱. در آینه نگاه کنید

در مقاله‌ای در وب‌گاه تودی هلث‌اند ول‌نس(Today Health & Wellness) توصیه شده‌است در آینه نگاه کنید و ببینید آیا کف دست‌های‌تان به سمت ران‌های‌تان و انگشت شصت‌تان رو به جلو است یا نه. اگر همین‌طور است، این نشان‌دهنده‌ی طرز ایستادن خوب است. هم‌چنین، اگر سرتان را عقب بکشید و شانه‌های‌تان را به سمت پایین و عقب حرکت دهید، ممکن است مثل این باشد که انگار قفسه‌ی سینه‌تان را جلو می‌دهید، اما شما دارید طرز ایستادن‌تان را درست می‌کنید.

۲. بالاتنه‌تان را تقویت کنید

براساس مقاله‌ای در وب‌گاه باسل دات کام(bustle.com)، “ورزش‌هایی که بالاتنه‌تان را تقویت می‌کنند به‌طور ویژه برای تقویت طرز ایستادن خوب، مهم هستند. این عضلات بالاتنه‌تان را با خم کردن، کشیدن، یا چرخاندن ستون فقرات‌تان حرکت می‌دهند.”

ممکن است شما برای تقویت بالاتنه‌تان تمرینات مورد علاقه‌ی خودتان را داشته‌باشید، اما شاید چند نکته‌ی بعدی ایده‌های جدیدی به شما بدهند.

۳. یوگا را امتحان کنید

یکی از مربیان برخط یوگا که محبوب من است آدرین است. تمریناتی وجود دارد که موثر هستند، احساس خوبی به شما می‌دهند، زمان زیادی نمی‌خواهند و می‌توانید پشت میزتان آنها را انجام دهید. این تمرینات فقط ۶ دقیقه طول می‌کشند و خیلی مفید هستند. یک امتیاز دیگر آنها این است که ویدیوهای آموزشی آن با زیرنویس موجود است. بنابراین، امیدوارم هم‌کاران را اذیت نکنید.

۴. تمرین اسکوات را درست انجام دهید

نشریه‌ی هاروارد هلث نحوه‌ی انجام صحیح اسکوات را در چند مرحله توضیح می‌دهد. ۱) زانوها، مفصل ران‌ها، و پنجه‌ی پاها به سمت جلو هستند. ۲) عضلات سرینی بالاتر از سطح زانو هستند. ۳) زانوها جلوتر از پنجه‌ی پا نیستند. ۴) قفسه‌ی سینه بالا است، و شانه‌ها پایین و عقب است. ۵) کمر صاف است، خمیده نیست. ۶) پاها و زانوها مستقیما رو به جلو هستند. ۷) شانه‌ها، مفصل ران‌ها، و زانوها هماهنگ هستند. ۸) عضلات شکمی به داخل کشیده می‌شوند.

۵. تمرین تخته شنا(پلانک) را انجام دهید

دراز‌نشست و کرانچ دیگر قدیمی شده‌اند و تمرین تخته شنا جای آنها را گرفته‌است. همان مقاله از نشریه‌ی هاروارد هلث برای تمرین تخته شنای موثر این دستورالعمل‌ها را ارائه داده‌است. ۱) عضلات شکمی سفت هستند. ۲) شانه‌ها مستقیما با آرنج هم‌سو هستند. ۳) بدن به‌طور مناسبی با گردن هم‌سو است و ستون فقرات صاف است. نگاه به زمین خیره است. ۴) شانه‌ها پایین و عقب است. ۵) فقط پنجه‌ی پا، ساعدها، و دست‌ها زمین را لمس می‌کند.

۶. پیلاتس را امتحان کنید

انواع مقاله و ویدیو درباره‌ی پیلاتس موجود است. این مقاله‌ها برای شروع خوب هستند.

۷. خط خط عمودی‌تان را بررسی کنید

چه نشسته‌اید چه ایستاده‌اید، خط عمودی بدن‌تان را بررسی کنید. آیا گوش‌ها، شانه‌ها، و مفصل ران‌ها متقارن هستند؟ هر وقت که ذهن‌تان آمد این را بررسی کنید، بدن‌تان از شما سپاس‌گزار خواهدبود.

۸. نگرش‌تان را بررسی کنید

وقتی روحیه‌ی خوبی داریم و احساس اعتماد به‌نفس می‌کنیم، تمایل داریم سرفراز و مغرور بایستیم. وقتی یکی از آن روزها را داریم که همه‌چیز دشوار به نظر می‌رسد و چشم‌انداز ذهنی‌مان خیلی دلگرم‌کننده نیست، تمایل داریم وارفته باشیم. شانه‌های فروافتاده‌مان داستان ما را به دنیا می‌گویند، یا حداقل می‌گویند چه نوع روزی داشته‌ایم.

۹. ترفند قدیمی بادکنک

احتمالا بیش‌تر ما با یاد می‌آوریم که این جمله را به ما گفته‌اند: وانمود کن یک میله که یک بادکنک به آن وصل است از وسط سرت بیرون می‌آید. این کمک‌تان می‌کند راست بایستید. طرز ایستادن‌تان را اصلاح کنید.

۱۰. بلند شوید و حرکت کنید

وقتی برای هر مدت‌زمانی در حالت نشسته هستیم، بدن‌مان و طرز ایستادن‌مان آرامش پیدا می‌کند. شانه‌های‌مان می‌تواند به سرعت فروافتاده و پشت‌مان خمیده شود. یک زمان‌سنج روی ساعت مچی‌تان تنظیم کنید یایک ابزار(گجت) تناسب اندام بگیرید(من عاشق فیت‌بیت‌ام هستم! ) هر ۳۰-۱۵ دقیقه به تحرک بپردازید. تحرک عضلات‌تان و خوشبختانه ذهن‌تان را نیز به کار وامی‌دارد، و به شما یادآوری می‌کند یکی از ایده‌های فهرست بالا را به کار بگیرید.

موفق باشید!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

۱۰ روش ساده که طرز ایستادن تان را در ۱۵ دقیقه اصلاح کنید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی