کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ راه باهوش تر شدن کودک تان

همه والدین علاقمند به یافتن راه هایی برای باهوش تر شدن کودک شان هستند. آنها میخواهند یک کودک باهوش، با تمرکز و خوش حافظه‌ داشته باشند ولی واقعیت این است که نسل بچه‌های تبلت به دست و رایانه‌باز، با وجود آنکه مهارت‌های فنی بیشتری دارند اما از برخی مهارت‌های ذهنی، جسمی و اجتماعی نسل قبل از خودشان بی‌بهره‌اند.

باهوش تر شدن کودک

فعالیت‌های روزمره بدنی یا بازی‌های غیررایانه‌ای فقط باعث تقویت عضلات و یا روابط اجتماعی بهتر نمی‌شوند بلکه باعث باهوش تر شدن کودک شما نیز می شود.

این فعالیت‌ها مستقیماً روی مهارت‌های ذهنی و هوش تأثیر دارند. اگر می‌خواهید کودک تان مهارت‌های بدنی و ذهنی بیشتری کسب کند، این تمرینات را با او برای باهوش تر شدن کودک تان دنبال کنید:

۱. بازی اختلاف‌ها را پیدا کن که سرگرمی کودکی ما بود، می‌تواند هم فرزندتان را سرگرم کند، هم توجه و تمرکز او را افزایش دهد.

۲. مقابل هم بنشینید، توپی را به سمت او بیندازید و از او بخواهید پس از گرفتن توپ دوباره آن را به شما بدهد و این کار را تکرار کنید.child2.jpg

۳. شماری دکمه به کودک بدهید و بخواهید تا آنها را بر اساس اندازه یا رنگ به نخ بکشد.

۴. با چند چوب حصیر یا مداد طرح ساده‌ای بسازید، ۲۰ ثانیه فرصت دهید کودک به آن نگاه کند بعد طرح را جمع کنید و از او بخواهید آن چه را به یاد دارد بسازد.

مطلب مرتبط: ۱۰ اظهار عشق به کودکان که هرگز نباید انجام دهید

۵. طرح‌های ساده‌ای به صورت ناقص مثل آدمکی بدون دماغ یا گربه‌ای بدون گوش روی کاغذ بکشید و از کودک بخواهید جزء حذف شده در تصاویر را تشخیص دهد.

۶. نقطه بازی کنید. یعنی نقطه‌هایی را در یک خط صاف بکشید و از کودک بخواهید آنها را با خط به هم وصل کند بعدتر، این نقطه‌ها را به شکل‌های مختلف مثل مربع و مثلث و… بکشید و مفهوم اشکال را به او یاد بدهید. ابتدا نقطه‌ها درشت و نزدیک به هم باشد بعد به تدریج نقطه ریزتر و فاصله دورتر شوند.

۷. با یکدیگر طرح‌هایی روی کاغذ بکشید و با قیچی مخصوص کاغذ آنها را دور بری کنید.

مطلب مرتبط: مهارت های لازم برای موفقیت کودکان در آینده را بشناسید

۸. جغجغه‌ای را به صدا درآورید و از کودک بخواهید هر وقت صدای آن را شنید دستش را بالا ببرد. با این کار مهارت شنوایی کودک‌ را تقویت می‌کنید. حالا چشم‌های کودک‌ را ببندید، جغجغه را به صدا درآورید و از کودک‌ بخواهید جهت صدا را با دست به شما نشان دهد.

۹. کنار هم دراز بکشید، چشم‌هایتان را ببندید و سعی کنید به تمام صداهایی که دور و اطرافتان وجود دارد گوش دهید و آنها را به هم بگویید. با این کار تمیز شنوایی کودک تان تقویت می‌شود.

۱۰. صندلی بازی کنید. یعنی با پخش موزیک دور یک صندلی بچرخید و به محض قطع آن، یکی از شما روی صندلی بنشیند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۱۰ راه باهوش تر شدن کودک تان

ایرانبانو

psychologytoday


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی