کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ راه آسان برای محافظت از چشم در برابر دستگاه‌های دیجیتال

۱۰ راه آسان برای محافظت از چشم در برابر دستگاه‌های دیجیتال موضوع این نوشتار است. بیش‌تر مردم، ازجمله خودم، زمان قابل توجهی را بدون عینک محافظ مقابل دستگاه‌های دیجیتال مثل لپ‌تاپ، تبلت، و گوشی‌های هوشمند سپری می‌کنند. متاسفانه، آنها از اثرات زیان‌بار این دستگاه‌های دیجیتال آگاه نیستند. به نظر می‌رسد آنها که آگاه هستند، نمی‌دانند راه‌های آسانی برای محافظت از چشم‌ها وجود دارد. اگر می‌خواهید بدون دورانداختن دستگاه‌های دیجیتال از چشم‌های‌تان محافظت کنید، در ادامه توصیه‌های ساده‌ای از ۱۰ راه آسان برای محافظت از چشم در برابر دستگاه‌های دیجیتال آمده‌است که می‌توانید آنها را در برنامه‌ی روزانه‌تان قرار دهید.

۱۰ راه آسان برای محافظت از چشم در برابر دستگاه‌های دیجیتال

۱. چشم‌های‌تان را ورزش دهید.

اگر بدون پلک زدن یا کمی چرخاندن چشم‌های‌تان به یک دستگاه دیجیتال نگاه کنید، به فاصله‌ی آن دستگاه عادت می‌کنند. اگر بخواهید روی چیزی دورتر یا نزدیک‌تر به دستگاه تمرکز کنید، مشکل پیدا می‌کنید. باید سعی کنید، چشمان‌تان را بیش‌تر به اطراف حرکت دهید، هر ۲۰ دقیقه وضعیت‌شان را تغییر دهید یا آنها را بچرخانید.

۲. چند اینچ دورتر از دستگاه‌ دیجیتال‌تان بنشینید.

اپتومتریست‌ها توصیه می‌کنند با فاصله‌ی حداقل یک دست از صفحه‌ی دیجیتال‌تان بنشینید. اگر با رایانه‌های رومیزی کار می‌کنید، باید آن را طوری قرار دهید که وقتی دست‌تان کشیده‌است، انتهای انگشتان به آن برسد.

۳. چشمان‌تان را در معرض روشنایی روز قرار دهید.

بعد از سپری کردن مدتی در مقابل صفحه‌ی دیجیتال بیرون بروید و در طبیعت قدم بزنید. روشنایی روز کمک می‌کند ساعت بدن تنظیم شود و چشمان‌تان دوباره با طبیعت ارتباط برقرار کنند، و این‌گونه روحیه و خواب‌تان را بهبود ببخشید.

۴. نور صفحه‌ی نمایش را تنظیم کنید.

نور صفحه‌ی نمایش شما باید بر اساس محیط اطراف‌تان تنظیم شود. اگر در اتاق روشنی هستید، باید نور صفحه‌تان را زیاد کنید. اگر در اتاق کم‌نوری هستید، باید نور صفحه را کم کنید.

۵. اشعه‌های خیره‌کننده‌ی صفحه را از بین ببرید.

راه‌های زیادی برای انجام این کار وجود دارد. مثل تمیز نگه‌داشتن صفحه، دور نشستن از پنجره‌ها‌ی باز، استفاده از لامپ‌های کم‌ولت‌تر، یا مسدود کردن اشعه‌ها یا فلش‌های موجود.

۶. از دکترتان بخواهید عینک‌مخصوص به شما توصیه کند.

ممکن است دکترتان به شما توصیه کند برای از بین بردن اشعه‌های خیره‌کننده‌ی دستگاه دیجیتال‌تان و خستگی چشم، از عینک مخصوص استفاده کنید. استفاده از این عینک‌ها به شما کمک می‌کند از چشم‌های‌تان در برابر اشعه‌های خیره‌کننده و مضر محافظت کنید. به یاد داشته‌باشید عینک مطالعه از چشمان‌تان در برابر این اشعه‌ها محافظت نمی‌کند.

۷. با رژیم غذایی‌تان از چشمان‌تان محافظت کنید.

یک رژیم غذایی خوب از بیماری چشم‌ها جلوگیری می‌کند یا چشم‌هایی را که تحت تاثیر ضررهای دستگاه‌های دیجیتال قرار گرفته‌اند، درمان می‌کند. غذاهای سرشار از ویتامین سی، ویتامین آ، روی، و اسیدهای چرب امگا۳ بینایی و عملکرد عصب‌ها را بهبود می‌بخشند.

۸. صفحه‌تان را ۵ اینچ پایین‌تر از سطح چشم قرار دهید.

این کار اطمینان می‌دهد درصد بیش‌تری از مردمک چشم‌ با پلک‌ محافظت می‌شود، چون چشمان‌تان با زاویه‌ی کم‌تری باز هستند.

۹. مرتبا استراحت‌ کنید.

متخصصان چشم توصیه می‌کنند به ازای هر ۲ ساعت که به دستگاه دیجیتال نگاه می‌کنید، باید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه استراحت کنید. درطول این استراحت‌ها، باید به چشمان‌تان اجازه دهید پلک بزنند، استراحت کنند، و دوباره شارژ بشوند. استراحت‌های مرتب نه تنها از چشمان‌تان بلکه از سلامت عمومی‌تان هم محافظت می‌کند.

۱۰. استفاده از دستگاه‌های دیجیتال را محدود کنید.

در حقیقت، محدود کردن زمان نشستن در مقابل دستگاه‌های دیجیتال و استفاده از عینک محافظ، ۲ موثرترین راه به حداقل رساندن اثرات زیان‌بار صفحه‌های دیجیتال هستند. اگر نمی‌توانید استفاده‌ را محدود کنید، حداقل قبل از زمان خواب آن را کم کنید.

اگر به‌طور مداوم از دستگاه‌های دیجیتال استفاده می‌کنید، هرگز اجاره ندهید یک مشکل چشمی مانع کار یا تفریح شما شود. با دنبال کردن توصیه‌های ذکر شده، به محافظت چشمان‌تان در برابر مشکلاتی که از دستگاه‌های دیجیتال نشأت می‌گیرند، کمک می‌کنید.


ترجمه: تحریریه  سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

۱۰ راه آسان برای محافظت از چشم در برابر دستگاه‌های دیجیتال


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی