کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ راز که یک ذهن میلیاردر داشته باشید

راز میلیاردر شدن چیست؟ آیا باید ذهن میلیاردر داشت تا یک میلیاردر شد؟ برای داشتن یک ذهن میلیاردر چه کارهایی باید انجام داد؟ من به عنوان یک میلیاردر پی برده‌ام که اغلب مردم دوست دارند حقیقت را درباره‌ی ثروت بدانند. بسیاری از مردم باور دارند که تنها با ازدواج کردن، ارث بردن و پس‌انداز کردن می‌توانند میلیونر شوند. شاید آنها دلیلی برای این باور دارند، اما واقعیت این است که تنها آدم‌هایی میلیاردر می‌شوند که خودشان پول را به‌دست می‌آورند.

۱۰ راز که یک ذهن میلیاردر داشته باشید

در واقع اغلب میلیاردر ها آدم‌های خوش‌شانسی نیستند که تصادفا مسیر خود را پیدا کرده باشند یا شانس آورده‌ باشند. اگر در حال راه‌اندازی یک کسب و کار هستید، یک حرفه‌ی پردرآمد را توسعه می‌دهید، پول‌تان را سرمایه‌گذاری می‌کنید یا یک هنرمند حرفه‌ای هستید، باید ذهن میلیاردر داشته باشید.

وقتی ذهن آماده باشد، پول هم خواهد آمد.

هیچ کس نمی‌تواند با داشتن افکار نادرست در ذهن به ثروت دست بیابد. در عوض، باید دائما با دشمنی که در ذهن دارید بجنگید تا به ثروتی که رویایش را دارید برسید. به علاوه، رازی که پشت ثروت وجود دارد، آشکار کردن افکار و کارهای درست است زمانی که در صدد تحقق دادن به بزرگ‌ترین اهداف‌تان هستید.

۱. صداقت داشته باشید.

بسیاری از آدم‌ها فکر می‌کنند باید برای میلیونر شدن صداقت خود را زیر پا بگذارند. آنها تصور می‌کنند ثروتمندان برای مال‌اندوزی در پرداخت مالیات تقلب می‌کنند یا کلاه سایر آدم‌ها را برمی‌دارند. در حقیقت، این خلاف واقعیت است. شما تنها در صورتی می‌توانید میلیونر شوید که صداقت داشته باشید. پول به سمت کسانی می‌رود که رفتاری صادقانه با آن دارند.

صداقت سنگ بنای داشتن یک ذهن میلیاردر است. مانند اسب اصیلی که چهارنعل به سمت خط پایان می‌رود، تنها برنده‌هایی که صداقت دارند می‌توانند سرعت معقولی برای مدت زمان طولانی داشته باشند. اگر بدون صداقت وارد مسابقه شده‌اید، به آن ثروت افتخارآمیز نهایی نخواهید رسید. داشتن صداقت، ستون فقرات ثروت و موفقیت واقعی است.

صداقت یعنی حقیقت را به خودتان بگویید. درست‌کاری یعنی به دیگران حقیقت را بگویید.

مطلب مرتبط: ۱۰ چیز که باید بدانید تا ذهنیت بی حد و مرز داشته باشید

۲. اجتماعی باشید.

در هزاره‌ی جدید، کارآفرینان اجتماعی می‌توانند با گسترش نفوذشان، گام‌های مالی فوق‌العاده‌ای بردارند. غالب اوقات، شهرت می‌تواند پیش‌نیاز ثروت باشد. امروزه، می‌توانید با استفاده از برخی راه‌کارها، هوادارانی برای خود جمع کنید و در عین حال آدم‌های زیادی را جذب خدمات خود کنید. تاثیرگذار بودن می‌تواند به طور چشمگیری ثروت شما را افزایش بدهد.

به جای این‌که شما به سمت آدم‌ها بروید، می‌توانید کاری کنید که آدم‌ها به سمت شما بیایند. فرصت‌ها برای بسیاری از آدم‌های تاثیرگذار مدام تشدید می‌شوند به دلیل سودی که به هواداران‌شان رسانده‌اند. به علاوه اگر می‌خواهید دائما در حوزه‌ی مالی نتایج موفقیت‌آمیزی کسب کنید، باید یک تیم درست و در کنار آن یک استراتژی درست داشته باشید.

۳. بهای آن را بپردازید.

خانمی به سمت یک پیانیست بزرگ رفت و گفت: “حاضرم هر کاری بکنم که بتوانم مانند تو پیانو بنوازم! ” پاسخ او ساده اما تند و صریح بود: “بله، البته باید روزی ۸ ساعت طی بیست سال تمرین کنید! ” کلید موفقیت ساده و مشخص است- بهای آن را بپردازید. آن‌هایی که امروز می‌پردازند، بعدا می‌توانند بازی کنند. در مقابل، کسانی که امروز بازی می‌کنند، بعدا باید بهای آن را پرداخت کنند. به هر حال، پرداخت بهای هر چیزی در زندگی یک التزام است.

شما می‌توانید با تکیه بر خواسته‌های‌تان، میزان بهای پرداختی دلخواه‌تان را تعیین کنید. اگر دنبال موفقیت‌های عظیم هستید، باید بهای عظیمی بپردازید. اگر موفقیت‌های کوچک می‌خواهید، بهایی بی‌نهایت کوچک خواهید پرداخت. به علاوه، میلیونر شدن یک سراشیبی است که پذیرفتن ریسک‌های بزرگ را ایجاب می‌کند. آن‌هایی که بها را با پایداری در برابر عادات روزمره‌شان می‌پردازند، موفقیتی طولانی-مدت کسب خواهد کرد. آیا شما حاضر به پرداخت بهای آن هستید؟

هر کاری که انجام می‌دهیم، بازتابی است از آن‌چه هستیم.

۴. ذهن‌تان را کنترل کنید.

اگر می‌خواهید یک ذهن میلیاردر داشته باشید، باید کاملا ذهن خود را کنترل کنید. اگر ذهن‌تان را با دانه‌های مثبت‌اندیشی تغذیه کنید، علف‌های هرز موفق به نفوذ در ذهن شما نخواهند شد. در حالی که بیش‌تر آدم‌ها در اینترنت با اطلاعات متفرقه مانند میم‌های اینترنتی یا موضوعاتی که برای مدتی کوتاه حواس آنها را پرت می‌کنند، مخالف هستند، شما باید دائما به دنبال راه‌های جدیدی باشید برای این‌که ذهن‌تان را سرگرم کنید و به آن آموزش و الهام بدهید.

یک آدم معمولی دلایل و ماهیت کاری که انجام می‌دهد را نمی‌داند. برای مثال، خانمی که سابقا چاق بود حقیقت را به من گفت: “هر بار که افکار منفی داشتم، کلی غذا می‌خوردم. حالا می‌فهمم که “در حال خوردن احساساتم بوده‌ام! ” وقتی افکارتان را کنترل کنید، بر احساسات‌تان تسلط خواهید داشت و همین باعث می‌شود که بهترین اقدامات از شما سر بزند. افکارتان شما را به کجا می‌برند؟

این توالی را به یاد داشته باشید: افکار » احساسات » عملکرد

برای این‌که واقعیت خود را تغییر بدهید، باید ذهنیت‌تان را عوض کنید.

۵. کسب مهارت کنید.

شما برای پرداخت صورت‌حساب به مهارت نیاز دارید. در دنیای ما، بسیاری از آدم‌ها مصداق بارز این ضرب‌المثل هستند: “همه کاره و هیچ‌کاره! ” قرار نیست که شروع کردن یک تجارت جدید شما را ثروتمند کند؛ شما با این کار فقط یکی از خواسته‌های‌تان را رام می‌کنید. پول فقط نزد کسی می‌رود که عملکردی عالی دارد، نه فرد آماتوری که کارهایش را با یک توانایی نصفه و نیمه انجام می‌دهد. اگر می‌خواهید میلیونر شوید، باید در کارتان خبره باشید.

اگر می‌خواهید به ثروت دلخواه تان برسید، خودتان را با جست‌وجو برای کسب مهارت‌های لازم به چالش بکشید. به طور کلی، ثروتمندترین آدم‌ها بسیار ماهر هستند و به خاطر خبرگی که در کارشان دارند بسیار معروف و شناخته شده هستند. راه‌کار ساده‌ای دارد: اگر روزانه ۸ ساعت را مشتاقانه به تقویت مهارت خود اختصاص بدهید، سررشته‌ای که در کارتان کسب می‌کنید در عرض ۵ سال شما را میلیونر می‌کند- با فرض این‌که کار شما یک حاشیه‌ی سود بالا دارد.

دادوستد همیشه آدم‌های جاه‌طلب را برای بهتر شدن آماده می‌کند.

مطلب مرتبط: ۸ دلیل که چرا شما تا الان میلیاردر نشده‌اید

۶. بر گفتار خود تسلط داشته باشید.

سطح درآمد ما تا حد زیادی بستگی به سطح ارتباطات ما دارد. هرچند، بهتر کردن شیوه‌ی گفتار می‌تواند چالش‌برانگیز باشد زمانی که آدم‌های اطراف‌تان آن را نابود می‌کنند. از آن‌جایی که ما طرز گفتار خود را از کسانی وام می‌گیریم که کاملا ارزش آن را نمی‌دانند، باید زمان برداشتن گام‌های عامدانه برای تغییر آن، هشیار باشیم.

گفتار نامناسب قابل پنهان کردن نیست. شخصی که گفتاری بی‌سوادانه دارد، معمولا از مشکل خود باخبر نیست، درست مانند کسی که دهان‌اش بو می‌دهد. آن‌هایی که در گفتار خود بی‌مبالات هستند، متحمل از دست دادن فرصت‌ها می‌شوند. اگر کلمات خود را به درستی مدیریت نکنید، ثروتی به‌دست نخواهید آورد. همه باید حداقل یک دوجین کتاب در خانه داشته باشند. شخصا روزی ده دقیقه دستور زبان می‌خوانم.

واژه‌ها ابزاری هستند که بهشت ذهن ما را پدیدار می‌کنند.

۷. حقیقت را دنبال کنید.

یکی از پیامبران باستانی می‌گوید: “حقیقت شما را آزاد خواهد کرد.” خوشبختانه، نتایجی که کسب می‌کنیم، حقیقت را در رابطه با خودمان آشکار می‌کنند. آنها آن‌چه آموخته‌ایم، آن‌چه انجام داده‌ایم و میزان زحمتی که کشیده‌ایم را نشان می‌دهند. نتایج شما چه چیزی درباره‌تان می‌گویند؟ چدوست داشته باشید یا نه، این نتایج بازخوردی به شما می‌دهند در رابطه با آن‌چه باید تغییر بدهید. حقیقت غالب، آزمون نهایی زمان است.

ثروت شما، مجموع نقش کلی شما در جامعه است. پاداش شما از سطح خدماتی ناشی می‌شود که در بازار ارائه داده‌اید. اگر پاداش خود را دوست ندارید، راهی برای به کار بردن حقیقت و خلق نتایج بهتر پیدا کنید. اگر پاداش‌تان را دوست دارید، از نیروی حقیقت برای رسیدن به سطح بالاتری از نتایج بهره بگیرید. این سوال را بپرسید: چگونه می‌توانم سود بیش‌‌تر به آدم‌های بیش‌تر و در زمان کم‌تر برسانم.

پاداش شما بر اساس نقش شما در جامعه تعیین می‌شود.

۸. هرگز رقابت نکنید.

“رقابت گناه است.” جان دی. راکفلر

اغلب آدم‌ها احساس می‌کنند که انگار باید برای پیشرفت رقابت کنند. در حالی که رقابت کردن در واقع شما را عقب نگه می‌دارد. رقابت وادارتان می‌کند از سبک شخص دیگری تقلید کنید به جای این‌که خودتان چیزی خلق کنید. در طول زمان، رقابت شما را خسته می‌کند زیرا به جای این‌که بکوشید خودتان باشید، دائما تلاش می‌کنید بهتر از دیگران باشید. گذشته از این، اگر تلاش کنید مانند شخص دیگری باشید، خودتان که خواهید بود؟

روزی، یک مشتری احتمالی به من اطلاع داد که: “ما با شرکت‌های دیگر هم صحبت خواهیم کرد و بعد از مقایسه‌ باز هم به شما مراجعه خواهیم کرد.” به جای این‌که برای به‌دست آوردن این فرصت دچار نگرانی شوم، سریع با آنها تماس گرفتم و گفتم: “ببینید، اگر با شرکت‌های دیگر مذاکره کنید، من با شما کار نخواهم کرد.” آنها مبهوت و درمانده گفتند: “منظورتان این است که اگر شرایط کار با رقبای شما را بررسی کنیم، با ما کار نخواهید کرد؟” در عرض یک ساعت بزرگ‌ترین معامله‌ی خودم را انجام دادم.

مطلب مرتبط: ۹ استراتژی میلیاردر شدن از زبان میلیاردرها

۹. برای پول ارزش و احترام قائل شوید.

بسیاری از آدم‌ها به راحتی پول به‌دست نمی‌آورند زیرا برای پول احترام قائل نیستند. اغلب می‌شنویم که مردم می‌گویند؛ “پول مهم نیست” یا “من پول لازم ندارم.” از آن‌جایی که آنها پول را کم‌اهمیت جلوه می‌دهند، مال و ثروت کسب نخواهند کرد. قرار نیست به دنبال پاداش‌های مالی باشید، آنها خودشان جذب می‌شوند. شما برای جذب پول به حساب بانکی‌تان چه کاری انجام می‌دهید؟

پول سزاوار احترام است. برای این‌که احترام بیش‌تری به آن بگذارید، باید در امور مالی‌تان پشت‌کار داشته باشید. یعنی این عادات را در خود ایجاد کرده باشید: پس‌انداز کردن، پرداخت به موقع و با میل و رغبت صورت‌حساب‌ها، اطلاع از موجودی حساب(ها)، آگاهی دادن به همسر، بودجه‌بندی و غیره. وقتی برای پول احترام قائل شوید، قادر به کسب ثروت خواهید بود. اگر بتوانید از ۱۰۰۰ دلار مراقبت کنید، ۱۰۰۰۰ دلار هم وارد جیب‌تان خواهد شد.

“آن‌هایی که نسبت به پول “کم” تعهد دارند، نسبت به پول “زیاد” نیز متعهد خواهند بود.” یک سخن باستانی

۱۰. هدف بزرگ‌تری داشته باشید.

کسب ۱۰۰۰۰۰۰ دلار در سال فرقی با کسب ۱۰۰۰۰۰ دلار ندارد. تفاوت در این است که شما چه هدفی دارید و چه‌قدر برای رسیدن به هدف‌تان سرسخت هستید. اگر اهداف‌تان در حدی باشند که بتوانید رکورد بزنید، درجه‌ی دکترای افتخاری را کسب کنید و به بالاترین براکت مالیاتی دست بیابید، به احتمال زیاد موفق خواهید شد. بلندای اهداف شما تا کجا است؟

اغلب آدم‌ها اهداف بزرگی ندارند زیرا گرفتار کارهای روزمره هستند. آنها به حدی گرفتار هستند که به جای رسیدن به نوک قله و دیدن منظره‌ی کل جنگل، فقط از یک درخت بالا می‌روند. لحظه‌ای درنگ کنید و تصویر بزرگ‌تر را ببینید. اهداف‌تان را طوری تعیین کنید که عظمت‌شان خودتان را هم بترساند. اگر آنها شما را نترسانند، آمادگی و قدرت لازم را به شما نخواهند داد.

اگر خودتان را باور کنید، دیگران نیز باورتان خواهند کرد.

برای ایجاد یک ذهنیت میلیونر، باید هر روز خودتان را اصلاح کنید. زمانی که راه‌حل‌های مناسب را پیدا کردید، به سمت رویاهای‌تان قدم بردارید. همیشه رویکردتان را تغییر بدهید و راه‌های جدید را برای پیشرفت کردن پیدا کنید. خودتان را در نوک قله تصور کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ سارا فیضی

نویسنده:دنیل اَلی

منبع: اینترپرینر

۱۰ راز که یک ذهن میلیاردر داشته باشید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی