۱۰ راز آدم‌هایی که بیش از ۱۰۰ سال عمر کردند - مجله کسب و کار بازده

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ راز آدم‌هایی که بیش از ۱۰۰ سال عمر کردند

در این نوشتار ۱۰ راز آدم‌هایی که بیش از ۱۰۰ سال عمر کردند را برایتان آورده ایم. علم می‌گوید رژیم غذایی، میزان ورزش، و ژن‌هایتان همه در تعیین طول عمر تان نقش دارند. با این حال آن‌ها که تا فوت کردن ۱۰۰ شمع زندگی کرده‌اند، می‌گویند برای رسیدن به این سن از راهبردهای دیگری استفاده کرده‌اند. در این‌جا  ۱۰ توصیه برای طول عمر از ۱۰۰ ساله‌های سراسر دنیا وجود دارد، بعضی از آن‌ها جالب، بعضی خنده‌دار، و بعضی فوق‌العاده عجیب و غریب هستند.

۱۰ راز آدم‌هایی که بیش از ۱۰۰ سال عمر کردند

دورانورد ویلارد، ۱۰۸ساله

دورانورد ویلارد که مقیم نیویورک است، همیشه روز را با بلغور، جو دوسر، میوه، و یک فنجان چای شروع می‌کند و با ماهی و سبزی‌جات به پایان رساند. بر اساس گزارش یواس‌ای تودی، ویلارد هر صبح ۵ تا ۷ شنا می‌رود، حتی حالا. او آخرین تولدش را با همسرش که ۸۲ سال با او زندگی کرده و در ماه می۱۰۵ ساله شد، در فوریه جشن گرفت.

ادلینا دومینگوئز، تا ۱۱۴ سالگی زندگی کرد

ادلینا دومینگوئز، که در ۱۱۴ سالگی در گذشت، هرگز دچار شکستگی استخوان نشد، دارو مصرف نکرد، و هرگز لازم نشد به بیمارستان مراجعه کند. راز طول عمر او چه بود؟ هرگز از لوازم آرایش استفاده نکرد. او به روزنامه‌ی”سان‌دیگو یونیون تریبون” گفت: “من هرگز به سالن زیبایی نرفتم و هرگز شیفته‌ی ظاهرم نبودم”. در مطلب مربوط به درگذشت او در یونیون تریبون ادعا شده‌بود او هرگز سیگار نکشید و نوشیدنی الکلی ننوشید و دین را بهترین داروی خود می‌دانست.

سوزانا موشات جونز، ۱۱۶ ساله

سوزانا موشات جونز در جولای ۲۰۱۵ به سن ۱۱۶ سالگی رسید و بر اساس اعلام رکوردهای جهانی گینس، مسن‌ترین آدم دنیا شد. او می‌گوید همیشه خواب کامل داشته و رژیم ثابت گوشت نمک‌سودخوک، تخم‌مرغ، و ذرت پخته را رعایت می‌کند. خانواده‌ی او به یواس‌ای تودی گفت دلیل طول او عمر عشق به خانواده و سخاوت نسبت به دیگران است.

روت کوبن، ۱۰۳ساله

روت کوبن، ساکن نیویورک، حتی در سده‌ی دوم زندگی‌اش هم وزنه می‌زند، هفته‌ای یک بار پیلاتس تمرین می‌کند، به خاطر نمایش برخط عضلات چندتکه‌ی مد روزش، شناخته شده است. او به اَدونسد استایل، یک وبلاگ مد که زنان پیش‌تاز را معرفی می‌کند، گفت شعار او در زندگی طولانی‌اش این است: هر روز را جشن بگیر و به تقویم نگاه نکن. هم‌چنین او معتقد است تا زمانی که قادر به حرکت هستید، می‌توانید به شکلی ورزش کنید.

جورج باگس، ۱۰۳ساله

جورج باگس پس از خدمت در جنگ جهانی دوم، راه‌پیمایی با مارتین لوترکینگ، و خدمت در دادگاه عالی کلمبیا (D.C. Superior Court)، حالا آرزو دارد تا ۱۰۵ سالگی زندگی کند. توصیه‌ی او برای یک زندگی طولانی پیاده‌روی زیاد است. او در ۲۰۱۳ به “واشنگتن تاپ نیوز” گفت: “من دلیل عمر طولانی‌ام را پیاده‌روی خیلی زیاد و اسیر ماشین نشدن می‌دانم”.

پل مارکوس، ۱۰۱ساله

پل مارکوس حتی در سده‌ی دوم زندگی‌اش، زودتر از موعد در مرکز تناسب اندام محلی حاضر می‌شود. او با وجود پایبندی به حفظ تناسب اندام‌اش، می‌گوید راز طول عمرش شانس است. او در ۲۰۱۳ به “دنور پست” گفت”اول از همه باید ژن خوبی داشته‌باشی، دوم، باید در تمام ۱۰۰ سال خیلی خوش‌شانس باشی، و سوم سعی نکن فقط چیزهای سالم بخوری. مطمئن باش. من هرچیزی که بخواهم می‌خورم. بستنی راز طول عمر است.”

میسائو اوکاوا، ۱۱۷سال زندگی کرد

میسائو تا زمان مرگ‌اش در آوریل ۲۰۱۵، مسن‌ترین آدم دنیا بود. بر اساس گزارش “میرور” انگلستان، او دلیل طول عمرش را رژیم سوشی، ۸ ساعت خواب شب، و استراحت می‌داند. گفته می‌شود ژاپن بیش از ۵۰۰۰۰ آدم دارد که بیش‌تر از ۱۰۰ سال عمر دارند. دلیل آن را بیش‌تر به رژیم غذایی کم‌چربی مرسوم در این کشور ربط داده‌اند که سرشار از سوشی و ماهی است.

گرترود ویور، تا ۱۱۶ سالگی زندگی کرد

گرترود ویور، یکی از آخرین بازماندگان متولدین سده‌ی ۱۸۰۰بود که در آوریل ۲۰۱۵ درگذشت، دلیل ۱۱۶ سال عمرش را فقط مهربانی می‌داند.توصیه‌ی او برای یک زندگی طولانی، که در ۲۰۱۴ به تایم گفت، این است: “با آدم‌ها خوب رفتار کنید، و با دیگران آن‌طور خوب باشید که دوست دارید با شما خوب باشند.” ویور هم‌چنین دلیل عدم ابتلا به بیماری‌های مزمن را سیگار نکشیدن و مصرف نکردن نوشیدنی‌های الکی، و خواب زیاد می‌داند.

 اگنسفنتون، ۱۱۰ساله

اگنس فنتون از نیوجرسی ۱۱۰ سالگی‌اش را مدیون مصرف روزانه‌ی مقادیر زیادی مایعات با عصاره ی جو می‌داند . او ساله‌ها پیش از شر یک تومور خوش خیم خلاص شده است. و به توصیه‌ی پزشک‌اش سال‌ها این رژیم نوشیدنی و مایعات را رعایت کرده است.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده:لیندزیموری

منبع: فوربس

۱۰ راز آدم‌هایی که بیش از ۱۰۰ سال عمر کردند


نوشته های مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی