کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت

۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت

اگر آمادگی دارید از وطن خود خارج شوید و یک زندگی جدید را شروع کنید، شاید آگاهی از فهرست ۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت و اقامت همان چیزی باشد که دنبال‌اش هستید. شمار آدم‌هایی که در هر جایی از دنیا، غیر از موطن‌شان زندگی می‌کنند روز به روز بیش‌تر می‌شود. آیا می‌توانیم سرزنش‌شان کنیم؟ اگر شانس زندگی بهتر درِ خانه‌تان را بزند، ولی لازمه‌اش این باشد که از کشورتان خارج شوید، چه برای کار و چه تحصیل، آیا دل‌تان می‌آید آن را رها کنید؟

۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت

آیا تاکنون سعی کرده‌اید خارج از کشورتان زندگی کنید؟ بسیاری از ما آرزو می‌کنیم در کشور دیگری زندگی کنیم که کار پردرآمدتری برای‌مان فراهم کند یا زندگی در آن‌جا آسان و دارای آینده‌ای روشن‌تر باشد، ولی همه‌ی ما این جرات را نداشته‌ایم تا روند مشقت‌بار و طولانی مهاجرت را پشت سر بگذاریم. پس باید چه کار کنیم؟ چسبیده‌ایم به همان خانه‌ی خودمان، با همان آدم‌ها، همان ترس‌ها و همان افسوس‌ها. به جای این‌ها، چرا به کشور جدیدی نقل مکان نکنیم؟ به نظر عالی است! به نظر امیدوارکننده است! و آری، به نظر می‌آید برنامه‌ای عاقلانه باشد!

راحت ترین کشور برای مهاجرت

همه‌ی ما ممکن است به دلایل مختلفی به کشوری جدید مهاجرت کنیم. برخی آدم‌ها کشورشان را برای کار در کشورهای دیگر ترک می‌کنند. برخی به دنبال تحصیل در دانشگاه‌های معتبر خارجی و کسب مدارج بالاتر هستند. با این حال خیلی از آدم‌ها نیز فقط در آرزوی سفر و زندگی در یک کشور دیگر هستند؛ آیا با کسانی برخورد داشته‌اید که عاشق یک کشور خارجی هستند؟

به نظر می‌رسد مطالعه‌ی ۱۰ کشوری که بتوانید به آسانی و دزدکی واردشان شوید، برای‌تان خالی از لطف نباشد. البته، این فقط یک شوخی بود. ولی این‌ها کشورهایی هستند که به راحتی می‌توانید به آنها مهاجرت کنید. این کشورها را بر اساس “‌سهولت‌”‌ و مناسب بودن راه‌های پذیرش‌ مهاجر برای‌تان فهرست کرده‌ایم. البته یک کار ویژه هم برای‌تان کرده‌ایم و مزایای ترک موطن‌ و ورود به کشوری دیگر را نیز برای‌تان برشمرده‌ایم.

آیا می‌توانید حدس بزنید چه کشورهایی در این فهرست قرار دارند؟ متاسفانه، هم‌چنان با این‌که ایالات متحده خواستنی‌ترین کشور برای مهاجرت است، ولی رفتن به آن‌جا کار راحتی نیست. گرچه میانبرهای زیادی وجود دارند که می‌توانند شانس‌تان را برای مهاجرت به ایالات متحده افزایش دهند.

بار و بندیل‌تان را جمع کنید، زیرا این ۱۰ کشور، آسان ترین یا راحت ترین کشورهای جهان از لحاظ پذیرش مهاجر یا به عبارتی دیگر راحت ترین کشور برای گرفتن اقامت هستند!

مطلب مرتبط : ۹ بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

۱۰. آرژانتین

urban-261568_1920-750x562

آیا برای مهاجرت دنبال یک کشور پر از هیجان و گوناگونی هستید؟ آرژانتین منتظر شما است تا بروید و زیبایی‌های خداداد این کشور را کشف کنید. مهاجرت به آرژانتین مثل آب خوردن است. به عنوان شهروند مرکوسور (ساکنان کشورهای امریکای جنوبی)، اگر فقط پنج سال را بدون سوابق جنایی در آرژانتین زندگی کنید، به صورت خودکار ویزا و اجازه‌ی کار در این کشور را دریافت می‌کنید. مزایای این کشور چیست؟ آرژانتین دسترسی جهانی به خدمات بهداشت و درمان، آموزش، خدمات حقوقی رایگان، و حق دعوت از افراد خانواده را برای مهاجر فراهم می‌کند. فرآیند مهاجرت مثل آب خوردن، در عوض وارد شدن به دریایی از عشق و حال – فقط در آرژانتین.

۹. برزیل

christ-817998_1920-750x562

پنجمین کشور بزرگ دنیا، در رتبه نهم راحت ترین کشور برای مهاجرت نیز هست. حتی صاحبان کسب و کار هم عاشق زندگی کردن در برزیل هستند زیرا این کشور اقتصاد قدرتمندی دارد. البته صبر کنید، این کشور عملکرد فوق‌العاده‌ای نیز در اقتصاد جهانی دارد. به علاوه، این کشور مزایای بسیار دوست‌داشتنی دیگری نیز دارد: آفتاب گرم و ساحل. اگر بخواهم به برزیل بروم، می‌توانم به راحتی از کشورم دل بکنم! زیرا در این کشور به هر جا بروید، قطعا جای مناسبی برای خود خواهید یافت.

مطلب مرتبط : ۳۰ بهترین کشور برای زندگی در ۲۰۱۶

۸. امارات متحده‌ی عربی

dubai-256585_1920-750x468

این کشور سرشار از نفت، یکی از کشورهایی است که می‌توانید به راحت‌ترین شکل برای همیشه در آن ساکن شوید. این کشور برای برطرف کردن نیاز شدید به نیروی کار، به شدت نیازمند نیروی انسانی است. همین مسئله کارگران آسیایی را به سمت این کشور جذب کرده است، و این افراد عموما تصمیم می‌گیرند در همین کشور ساکن شوند. با این برج‌ها و آسمان‌خراش‌ها، و این جهش بزرگ در کسب و کار، آیا نمی‌توانیم امارت متحده‌ی عربی را “‌جنگل بتونی‌”‌ خاورمیانه بنامیم؟

۷. سوئد

royal-palace-377913_1920-750x500

وقتی صحبت آموزش و پروش به میان می‌آید، سوئد یکی از کشورهای مناسب در این زمینه به شمار می‌رود. می‌خواهید بدانید چرا؟ آنها خدمات آموزشی رایگان ارائه می‌دهند و دانش‌آموزان دبیرستانی برای رفتن به مدرسه ماهانه ۱۸۵ دلار امریکا دریافت می‌کنند! همین مسئله باعث شده است حجم عظیمی از مهاجران آرزو کنند روزی بخشی از جمعیت سوئد شوند. فرآیند مهاجرت به سوئد آن‌قدر آسان است که تنها برای این‌ کار باید یک تقاضانامه در اینترنت پر کنید. البته تقاضانامه برای متقاضیانی است که با یک شخص سوئدی یا هر شخصی که به صورت قانونی ساکن این کشور است، در ارتباط باشند. و البته، باید به سن قانونی بالای ۱۸ رسیده و گذرنامه‌ی ملی معتبر داشته باشید.

مطلب مرتبط : قو‌‌یترین پاسپورت های دنیا برای کدام کشور ها است؟

۶. ایتالیا

cinque-terre-279013_1920-750x496

اگر می‌خواهید بخشی از تاریخ فرهنگی غنی و منحصربه‌فرد ایتالیا شوید، دست بجنبانید و راه بیفتید. تمام آن‌چه نیاز دارید این است که روند اخذ ویزا و اسناد لازم را طی کنید تا به عنوان یک مهاجر قانونی شناخته شوید. جای پای خود را با خرید یا اجاره‌ی یک ملک در این کشور سفت کنید. ایتالیا مرکز جذب گردشگر در اروپا است. ولی هنوز واقعا نتوانسته است از بحران ۲۰۰۸ کمر راست کند. ولی به ژلاتو (بستنی ایتالیایی)، پاستا و پیتزای واقعی، یک فنجان اسپرسو، مردان جذاب، و کولی‌ها فکر کنید! ایتالیا، ما داریم می‌آییم!

۵. نروژ

norway-772991_1920-750x385

نروژ که در بسیاری از آمارها شماره ۱ است در این جا رتبه سوم راحت ترین کشور برای مهاجرت را احراز می کند. اگر به دنبال زندگی در کشوری هستید که در آن دائما آدم‌های شاد و خوش‌مشربی را ملاقات کنید که هرگز دزدی یا تیراندازی نمی‌کنند، نروژ بهترین کشور برای شما است. این کشور با چشم‌انداز زیبا، استاندارد بالای زندگی، و مدارس رایگان؛ فکر می‌کنم هرگز از انتخاب این کشور برای مهاجرت پشیمان نخواهید شد. ناگفته نماند، نروژ همان سرزمین عجایب مدرن است.

۴. استرالیا

sydney-753841_1920-750x421

استرالیا رتبه دوم راحت ترین کشور برای مهاجرت را به خود اختصاص می دهد. استرالیا نه تنها کشوری است که به راحتی می‌توانید به آن‌جا مهاجرت کنید، بلکه هم‌چنین با اطمینان می‌توانید آن‌جا را خانه‌ی خود بدانید. استرالیا نه فقط سرزمین آرزوهای‌تان، بلکه سرزمین “‌دستیابی به اهداف زندگی‌تان‌” است. نظام آموزشی بی‌عیب‌ونقص، دستمزد عالی حتی برای کارآموزان، امکانات پزشکی عالی، و آدم‌های دوست‌داشتنی؛ چیز دیگری بیش از این از استرالیا نمی‌‌خواهم! بیش‌تر مهاجران فرصت‌های شغلی فوق‌العاده‌ای به‌دست می‌آورند که به زندگی‌شان ثبات و استحکام می‌بخشد. و برای برخی دیگر، جایی است که می‌توانند عشق زندگی‌شان را پیدا کنند. وای!

مطلب مرتبط : ۱۶ بهترین کشور اروپا برای کار پیدا کردن

۳. نیوزلند

landscape-80331_1920-750x498

نیوزلند به دنبال جمعیت جوان‌تری از کارگران می‌شود. و شاید به همین دلیل، به راحتی مهاجران را در کشور خود می‌پذیرد. نیوزلند نسبت به وسعت‌اش، هم‌چنان فقط ۵/۴ میلیون نفر جمعیت دارد که در مقایسه با کشورهای دیگری نظیر استرالیا با ۱/۲۳ میلیون نفر، جمعیت بسیار کمی دارد. خرید زمین در نیوزلند ارزان‌تر از استرالیا است. اگر در این کشور قصد راه‌اندازی کسب و کار دارید، به احتمال زیاد به موفقیت خواهید رسید. طبق گزارش‌ مجله‌ی سیاست خارجی در ۲۰۱۰، نیوزلند به دلیل رشد سریع اقتصادی‌اش، یکی از بهترین کشورهای جهان و االبته راحت ترین کشور برای مهاجرت است.

۲. بلژیک

belgium-514249_1920-750x498

فکرش را نمی‌کردید، نه؟ بلژیک دومین کشور دست‌یافتنی جهان برای مهاجران است که سرانه‌ی بیش‌ترین اعطای شهروندی را در میان کشورهای جهان به خود اختصاص داده است. هم‌چنین بلژیک توزیع‌کننده‌ی شماره‌ی یک شکلات و الماس در جهان است. بنابراین، چرا نباید کسی دل‌اش بخواهد به بلژیک برود؟ به هر حال، به راحتی می‌توانید روند اخذ ویزای اقامت در بلژیک را طی کنید و هم‌زمان برای دریافت اجازه‌ی کار نیز اقدام کنید. اگر هم‌چنان دنبال کار می‌شد، اداره‌ی مهاجرت بلژیک یک ویزای موقتی برای‌تان صادر می‌کند. شاید بلژیک کشور کوچکی باشد، ولی بهترین شکلات و الماس دنیا را برای‌تان فراهم می‌کند.

۱. کانادا

shutterstock_153907988-750x512

آری، کانادا هم‌چنان مطلوب‌ترین جای دنیا برای مهاجران است زیرا کشوری است که آسان تر یا راحت تر از هر جای دیگر در دنیا مهاجر می‌پذیرد. به همین دلیل عنوان نخست و راحت ترین کشور برای مهاجرت را به خود اختصاص می دهد. درست مثل بیش‌تر کشورهای این فهرست، تا وقتی که فرد ماهر و آماده‌ی یادگیری چیزهای جدید باشید، کارفرمایان شما را به عنوان بخشی از کسب و کار‌شان می‌پذیرند. این کشور فرصت‌های شغلی بی‌شماری به کارگران ماهر از هر گوشه‌ی دنیا ارائه می‌کند. شغل‌های پردرآمد، نرخ تورم و مالیات پایین، وضعیت بهداشت و نظام آموزشی سطح بالا؛ دیگر چه می‌خواهید؟ کانادا بهترین جای کره‌ی زمین برای مهاجرت است!

همچنین می‌توانید اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت، ویزا و اقامت کشورهایی نظیر آمریکا، آلمان، کانادا، و استرالیا را از اینجا بخوانید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ امیررضا مصطفایی

منبع: اینسایدرمانکی

نویسنده: تریش نویچیو

۱۰ راحت ترین کشور برای مهاجرت

راحت ترین کشور برای گرفتن اقامت

آسان ترین کشور برای مهاجرت


 

برچسب ها

بازده

 1. دکتر گفت:

  با سلام
  این مقاله و مطلب ترجمه از یک سایت خارجی می باشد و برای ایرانیان با گذرنامه ایرانی صدق نمی کند.
  بیشتر برای آمریکایی ها مناسب است این شرایط، نه ایران.
  برای ویزای توریستی برخی از این کشور ها آدم را بیچاره، خار و حقیر می کنن که یک ویزا چند روزه بدن.

 2. Fmd گفت:

  بهترین کشور افریقای جنوبی

 3. فرهاد گفت:

  این مطالبی که اینجا نوشته شده بیشتر به نظر میاد که از یک سایت خارجی کپی برداری شده و به فارسی ترجمه شده مجید جان.این برای اتباع کشورهای اروپاست.نه برای مردم ایران که مثل ….در داخل حصار قرار گرفتن.بهتره اشاره میکردی که الان پاسپورت ایرانی رتبه چندم جهان را داراست؟

 4. عبدالله ساحل گفت:

  من میخواهم به کانادا مهاجرت کنم چطور؟

 5. اسد گفت:

  من میخواهم به بلژیک سفر کنم لطفا شرایط رو برام بفرستین.

 6. ناشناس گفت:

  مرسی ممنونم

 7. ناصر گفت:

  سلام من فوق لیسانس الکترونیک دارم عضو هیات علمی هستم ده سال تدریس و ده سال در صنعت هلیکوپتری کار کردم میخواستم ببینم برای کار به کدوم کشور برم ممنون

 8. هومن گفت:

  قطعن این شرایط برای شهروندان ایرانی نمیباشد…با پاسپورت ایرانی حتی امکان ورود ایرانیان به این کشورها سخته چه برسه به مهاجرت

 9. احمد غفاری گفت:

  سلام شاید چیزایی که گفتین فقط دلگرمی باشه ولی اگه نیست راهنمایی کنید بلکه برای ما هم اتفاقهای خوبی افتاد متشکر

 10. لطفا هزینه و شرایطش هم بفرمایید

 11. ramin گفت:

  سلام اگه اینطور باشه که توضیح دادهاید خیلی راحته واسه مهاجرت باید چی کار کنیم و چقد هزینه میبره

 12. مهاجرت گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون خیلی وب بود اگر در کنار این مطالب یک سری از مشکلات هر مهاجرت به هرکدم از این کشورها را هم میاوردید تا بتونیم خیلی خوب از سایت و مقلتون بهره مند شویم.

 13. سرخوش گفت:

  باسلام میخواستم ببینم میتوانم با پنجاه سال جهت کار به کشور دیگری میتوانم مهاجرت نمایم.

 14. نوید گفت:

  سلام الان نمیدونم این مطلبتون رو باور کنم یا نه ولی اگه واقعا اینطوره لطف کنین یه ایمیل بدین تا باهاتون در تماس باشم و ببینم چطور اینطور راحت که گفتین میشه مهاجرت کرد؟

 15. محمد گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید من 24ساله دیپلم نقشه کشی صنعتی دارم میخاستم ببینم با50میلیون تومن کدوم کشور میشه ویزا گرفت انگلیس میتونم شرایط پناهندگی انگلیس چطوره؟

 16. فاطی گفت:

  چه راه هایی برام وجود داره ؟

 17. فاطی گفت:

  آیا من میتونم برا همیشه بدون سرمایه گذاری و قصد تحصیل خارج کشور اقامت کنم

 18. رسول گفت:

  عالی بود اما کاش راه گرفتن ویزاهای هم میفرمودید …ممنونم

 19. Mobina گفت:

  واسه صحبت اسون وگرنه به وقتش که برسه اصلا هم اسون نیست.

 20. ابوالفضل گفت:

  اره شدیدا اسونه پوستون رو غلفتی میکنند مثلا سوریه عذاق نمیدونم کشورهای شمال افریقا کشورهلی جهان چهارم یک چیزی. کانادا نروج خخخخخخ

  • ارمین گفت:

   از لحاظ قوانین 100درصد کشورها در دو حالت
   میتوانید در کشورهای دیگه زندگی کنید 1اقامت2تابعیت 1)برای گرفتن اقامت همه ی کشورها باید چهار دلیل داشته باشید ادامه تحصیل
   که پول میخواد اگه پول داشتم همینجا زندگی
   میکردم دو اقامت کاری یعنی یه آدم کله گنده کارخانه
   دار یا شرکت دار برای شما درخواست کاری به وزارت
   امورخارجه بفرسته اینم که شدنی نیست سه اقامت
   سرمایه گذاری یعنی یه عالمه پول تو کشورهای
   اجنبی سرمایه گذاری کنید اینم که ندارم4 اقامت
   کارمندان سازمان ملل ولی تابعیت که شما کلا از
   سیستم تابعیت ایران خارج میشوید و به عنوان
   شهروند آن کشور محسوب میشوید در قانون
   هم هرکسی فقط میتواند یک تابعیت داشته باشد
   و اگر هم روزی به ایران امدید(شهروند خارجی)
   حق تملک اموال غیر منقول را ندارید مگر اینکه
   درخواست بازگشت به تابعیت ایران را بدهید که
   غیر ممکن است قبول کنند برای گرفتن تابعیت دو
   سیستم وجود دارد سیستم خون سیستم خاک
   که در این مورد قوانین کشورها متفاوت از دیگه است
   ولی راهای که میتوانید انجام دهید با یک زن خارجی
   ازدواج کنید که باید مسلمان باشد تا وزارت امورخارجه
   درخواست تغییر تابعیت شما را قبول کند کسانی که
   پنج سال اقامت متوالی و مستمر در هر یک از این
   کشورها را داشته باشند میتوانند درخواست اخذ تابعیت خود را به این کشورها بدهند سوم افرادی
   هستند که وجود آنها برای کشورهای ثالث ضروری
   و لازم است مثلا دانشمند هسته ای
   و یک حالت دیگری است که در قانون پیش بینی
   نشده ولی خیلیا از این طریق تابعیت گرفتن
   پناهندگی کسانی به کشورهای دیگه به خاطر شرایط
   جنگ و اقتصاد به کشورهای دیگه خوب راحت تر
   بگم برای ما. فقیر بیچاره ها که حتی پول تو جیبی
   هم ندارن و به زور می تونن 30تومن رو جمع و جور
   کنند رفتن قاچاق از این کشور که خیلی هم فرقی
   نداره اونجا از بی پولی نمیری تو کشور خودت که
   مثل اجنبی باهات رفتار میکنن حتما میمیری

 21. seyed گفت:

  ممنون از مطلب خوبتون

 22. شهروز گفت:

  تمامی اطلاعات شما در مورد سهولت مهاجرت به کشورهایی
  که اشاره کردید ، غیر واقعی و گمراه کننده است .
  سیستم مهاجر پذیری کانادا بر حسب شایستگی های فرد مهاجر
  و نیاز استانی و یا فدرال قابل انجام است و بسیار سخت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی