کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ خطرناک‌ ترین شهرهای جهان

۱۰ خطرناک‌ ترین شهرهای جهان
در این نوشتار با ۱۰ خطرناک‌ ترین شهرهای جهان آشنا می شویم که با وجود آنکه بسیار مشهور و بزرگ هستند اما در فهرست خطرناکترین ها نیز جای دارند.

هر روز آدم‌های بیشتری روستاها و حاشیه‌های شهرهای کوچک را ترک می‌کنند و در قالب گروه‌هایی در جست‌وجوی شغل و شرایط زندگی بهتر به بزرگ‌ترین شهرهای جهان هجوم می‌آورند. درست با رنگی‌تر و متنوع‌تر شدن نقشه‌های جمعیت‌شناختی شهری، همین تغییرات ناگزیر بر تعاملات میان آدم‌هایی که فضاهای زندگی نزدیکی را با هم سهیم هستند نیز تاثیر می‌گذارد.

مطلب مرتبط : ۲۹ بدترین شهر دنیا با پایین ترین کیفیت زندگی

آن گاه، بعضی از خوش آتیه‌ترین کلان شهرها به بعضی از خطرناک‌ترین مکان‌های کره‌ی زمین تبدیل می‌شوند، و جمعیت‌های کثیر و قابلیت محدود اجرای قوانین فقط مشکلات را وخیم‌تر می‌کنند. در نتیجه، می‌بینیم که بسیاری از شهرهای مشهور به عنوان مناطق خاص خطرناک شناخته و به خاطر نرخ بالای جرائم‌شان برجسته می‌شوند.

خطرناک‌ ترین شهرهای جهان

وقتی که بار بعد قصد سفر کنید، ممکن است بخواهید از رفتن به بعضی از شهرهایی که قرار است به آنها اشاره کنیم، اجتناب کنید. در ۲۰۱۵، این شهرها بر اساس سرانه‌ی موارد آدمکشی در میان خطرناک‌ترین مکان‌های جهان قرار گرفتند.

کاراکاس در ونزوئلا با ۱۱۹.۸۷ آدمکشی به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر، به رتبه‌ی شماره‌ی ۱ جهان صعود کرده است و سن پدرو سولا در هندوراس را پشت سر گذاشته است که در ۲۰۱۵ با ۱۷۱.۲ آدمکشی به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر در سال رتبه‌ی اول را داشت اما در ۲۰۱۶ با ۱۱۱.۰۳ مورد به رتبه‌ی دوم نزول کرده بود. این رقم در مقایسه با خشن‌ترین شهرها در بسیاری از کشورهای دیگر به طرز حیرت‌انگیزی بالا است. به عنوان مثال، در ایالات متحده سنت لوئیس با نرخ آدمکشی ۵۹.۲۳ به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر هنوز هم از خطرناک‌ترین شهر جهان برای زندگی کردن جای بسیار امن‌تری است. توزیع غیر قانونی مواد مخدر، فقر گسترده، و دسته‌های تبهکاران همه در هم می‌آمیزند تا بر شرایط زندگی در کاراکاس و سن پدرو سولا تاثیر بگذارند، و به بدنام‌تر شدن آن شهرها دامن بزنند.

در میان یک افزایش در کشتار جمعی و تشدید خشونت بین اعضای باندهای متهم، نرخ آدمکشی در سان سالوادور تقریبا دوبرابر شده و از ۶۱.۲۱ به ۱۰۸.۵۴ رسیده است و این شهر جایگاه سوم را از آن خود کرده است. آگوست در سان سالوادور خشونت‌بارترین ماه بود، با بیش از ۹۰۰ کشته، شامل مرگ بی‌سابقه‌ی ۵۲ نفر در یک روز. دو شهر دیگری که پنج جایگاه برتر خطرناک‌ترین شهرهای جهان را تکمیل می‌کنند آکاپولکو مکزیک و ماتورین ونزوئلا هستند.

مطلب مرتبط : ۱۰ خطرناک ترین شهرهای جهان که اصلا نباید به آن سفر کنید

سطح جرم و جنایت در ایالات متحده- پناهگاههای شهری خطرناک؟

چهار شهر امریکا (بر اساس آمار سرانه‌ی آدمکشی) در بین ۵۰ خطرناک‌ ترین شهرهای جهان قرار دارند. سنت لوئیس با نرخ آدمکشی ۵۹.۲۳ به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ شهروند جایگاه پانزدهم را دارد و افزایشی نسبت به نرخ ۴۹.۹۳ سال ۲۰۱۵ تجربه می‌کند که آن را به خطرناک‌ترین مکان کشور تا به امروز تبدیل کرده است. این شهر همچنین در رتبه‌بندی‌ بر مبنای ملاحظات دیگر جرائم نیز حضور دارد- شهر میسوری به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر نرخ سرقت ۶۰۶.۹ و نرخ ضرب و جرح شدید ۳۱۷.۷ را دارد. این امر بسیاری را به این نتیجه رسانده است که سنت لوئیس احتمالا خطرناک‌ترین شهر در ایالات متحده باشد.

بالتیمور مریلند با نرخ آدمکشی ۳۳.۹۲ از رتبه‌ی ۴۰ در سال گذشته امسال به رتبه‌ی ۱۹ با نرخ آدمکشی ۵۴.۹۸ به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر رسیده است.

دیترویت اکنون سومین شهر رتبه‌بندی ۲۰۰۵ در فهرست خطرناک‌ترین شهرهای جهان به لحاظ نرخ آدمکشی است. با نرخ آدمکشی ۴۳.۸۹ به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر، دیترویت کمی در رتبه‌بندی از سنت لوئیس پایین‌تر است، اما با وجود این هنوز هم به عنوان یک مکان خطرناک دسته‌بندی می‌شود. با داشتن فاکتورهای تمام انواع جرائم خشونت‌بار دیترویت در فهرست خطرناک‌ترین شهرهای ایالات متحده در صدر قرار دارد.

با نرخ آدمکشی ۴۱.۴۴ به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر در سال، نیواورلئان در مکان پایین‌تری در فهرست خطرناک‌ ترین شهرهای جهان قرار می‌گیرد.

خطرناکترین شهرهای اروپا

اروپا ممکن است به خوبی امن‌ترین قاره‌ی جهان باشد، چرا که هیچ یک از شهرهای آن در رتبه‌بندی خطرناک‌ترین شهرهای جهان قرار ندارند. با وجود این، چند شهر در این قاره‌ی کهن هستند که باید هنگام بازدید از آنها مواظب بود.

یکی از این شهرها روتردام در هلند است. این شهر در صدر جدول ناامنی در اروپا قرار دارد. ووچ لهستان رتبه‌ی دوم را دارد در حالی که نیوکاسل بریتانیا در رتبه‌بندی شهرهای خطرناک اروپا جایگاه سوم را اشغال می‌کند.

نرخ‌ها و مشاهدات واقعی جرائم کاملا چیزهای متفاوتی هستند. چند نظرسنجی رسمی انجام گرفت تا ارزیابی کنند آدم‌ها در کجای اروپا احساس امنیت نمی‌کنند. شهرهایی که مردم بیشترین احساس امنیت را در آنها داشتند ابیدو و خرونینگن بودند، در حالی که ساکنان آتن(یونان)، استانبول(ترکیه)، صوفیه(بلغارستان) و بخارست(رومانی) از همه بیشتر احساس خطر می‌کردند.

آیا ثروت و استانداردهای زندگی با امنیت ارتباط دارد؟ آمار جرائم کاملا نشان می‌دهند که فقر و شیوع آدمکشی می‌توانند به هم ربط داشته باشند، و بعضی از خطرناک‌ترین اماکن دنیا بواقع در کشورهایی واقع شده‌اند که از آشوب سیاسی، فساد، استانداردهای پایین زندگی و توسعه‌نیافتگی اقتصادی به ستوه آمده‌اند. خوشبختانه، آمار و ارقام برای این شهرهای خطرناک در سال پیش رو کاهش خواهد یافت.

۱۰ خطرناک‌ ترین شهرهای جهان

رتبهشهرنرخ آدمکشی(به ازای هر ۱۰۰۰۰۰ نفر)
۱کاراکاس، ونزوئلا۱۱۹.۸۷
۲سن پدرو سولا، هندوراس۱۱۱.۰۳
۳سان سالوادور، السالوادور۱۰۸.۵۴
۴آکاپولکو، مکزیک۱۰۴.۷۳
۵ماتورین، ونزوئلا۸۶.۴۵
۶دیستریتو سنترال، هندوراس۷۳.۵۱
۷والنسیا، ونزوئلا۷۲.۳۱
۸پالمیرا، کلمبیا۷۰.۸۸
۹کیپ تاون، افریقای جنوبی۶۵.۵۳
۱۰کالی، کلمبیا۶۴.۲۷

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_کامروا ابراهیمی

منبع: worldatlas.com

 ۱۰ خطرناک‌ ترین شهرهای جهان


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی