کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ حقیقت زندگی که خیلی آسان فراموش می‌کنیم

در این نوشتار ۱۰ حقیقت زندگی که خیلی آسان فراموش می‌کنیم, معرفی می شود. شگفت‌آور است که چقدر آسان چیزهای مهم زندگی را از یاد می‌بریم. برنامه‌های شلوغ و روال‌های هفتگی، تمایل دارند که مغز را در حالت خلبان خودکار یا اتوپایلوت قرار دهند. برخی حقایق ضروری زندگی نیاز به تکرار دارند. این فهرست را دم‌دست‌تان نگه دارید و هر زمان که نیاز داشتید نگاهی به آن بیندازید.

زندگی

۱.گرفتار بودن با بهره‌ور بودن یکی نیست

به اطرافیان‌تان نگاه کنید. همه‌ی آن‌ها خیلی گرفتار به نظر می‌رسند. از این جلسه به آن جلسه می‌دوند و با عجله ایمیل‌های‌شان را چک می‌کنند. اما چند نفر از آن‌ها واقعا چیزی ارائه می‌دهند، و واقعا موفقیت سطح بالایی دارند؟

موفقیت از جنب‌و‌جوش و فعالیت نمی‌آید. از تمرکز می‌آید. اطمینان از این که وقت‌تان به گونه‌ای اثربخش و بهره‌ور استفاده می‌شود.

شما هم در روز همان مقدار زمان دارید که هر آدم دیگری دارد. از زمان خودتان هوشمندانه استفاده کنید. چراکه در نهایت دست‌آورد شما نتایجی هستند که به دست می‌‌آورید، نه تلاش‌هایتان. مطمئن شوید تلاش‌هایتان به وظایفی نتیجه‌بخش تخصیص یافته‌اند.

۲.موفقیت‌های بزرگ اغلب بعد از شکست می‌آیند

هرگز نمی‌توانید موفقیت حقیقی را تجربه کنید، مگر این که یاد بگیرید چه‌طور پذیرای شکست باشید. اشتباهات‌تان مسیر نادرست را نشان  می‌دهند، و راه موفقیت را برای‌تان هموار می‌کنند.

بزرگ‌ترین پیشرفت‌های غیرمنتظره معمولا زمانی رخ می‌دهند که بیش‌ترین احساس ناامیدی و سرگشتگی را دارید. این ناامیدی است که شما را وا می‌دارد متفاوت بیندیشید، بیرون از جعبه را بنگرید و راه‌حل گم شده‌تان را بیابید. موفقیت، صبر و توانایی حفظ نگرش مثبت می‌خواهد، حتی وقتی که به خاطر باورهای‌تان رنج می‌برید.

۳.ترس، عامل شماره یکِ پشیمانی است

روزی می‌رسد که تأسف خواهید خورد چه فرصت‌هایی را برای شکست نخوردن، از دست داده‌اید. از ریسک کردن نترسید.

اغلب می‌شنوم که مردم می‌گویند: “بدترین اتفاقی که می‌تواند برای‌تان رخ دهد چیست؟ آیا شما را خواهد کشت؟”ولی، مرگ بدترین اتفاقی نیست که می‌تواند برای‌تان رخ دهد. بدترین اتفاق این است که بگذارید خودتان در درون‌تان بمیرید وقتی هنوز زنده هستید.

۴.ارزش‌تان باید از درون‌تان نشات بگیرد

اگر احساس خوش‌بختی و رضایت‌تان ناشی از مقایسه‌ی خودتان با دیگران است، دیگر مسلط بر سرنوشت خودتان نیستید. اگر درباره‌ی کاری که انجام می‌دهید احساس خوبی دارید، اجازه ندهید عقاید و رفتارهای کسی آن را از شما بگیرد.

با این‌که خاموش‌کردن واکنش‌تان به آن‌چه آدم‌ها در مورد شما می‌اندیشند ناممکن است، ولی شما مجبور نیستید خودتان را با دیگران مقایسه کنید و شما همیشه می‌توانید به اظهارنظرهای آدم‌ها به تردید نگاه کنید. از این‌رو مهم نیست آدم‌های دیگر چه فکر می‌کنند یا انجام می‌دهند، ارزش شما از درون‌تان نشأت می‌گیرد. صرف‌نظر از این که مردم در هر لحظه چه فکری درباره‌ی شما می‌کنند شما هرگز به آن خوبی یا بدی که آن‌ها می‌گویند نیستید.

۵.شما را فقط با حسن هم‌نشینان می‌شناسند

باید اطراف‌تان افراد الهام‌بخش باشند، آدم‌هایی که موجب می‌شوند شما بخواهید بهتر باشید. و احتمالا همین طوری هست. اما افرادی که می‌خواهند شما را پایین بکشند چه‌طور؟ چرا اجازه می‌دهید آن‌ها بخشی از زندگی‌تان باشند؟

هرکسی که موجب شود احساس بی‌ارزشی، دلواپسی، یا دلسردی کنید وقت‌تان را تلف می‌کند و احتمالا می‌خواهند شما را شبیه خودشان کنند. زندگی کوتاه‌تر از آن است که با این آدم‌ها معاشرت و هم‌نشینی کنید. از آن‌ها فاصله بگیرید.

۶.زندگی کوتاه است

تضمینی نیست که هیچ کدام از ما فردا زنده باشیم. هنوز، وقتی یکی به صورت غیره‌منتظره می‌میرد سبب می‌شود به موجودی زندگی خودمان فکر کنیم: چه چیزی واقعا مهم است، وقت‌مان را که چگونه می‌گذرانیم، و با مردم چه‌طور رفتار می‌کنیم.

مرگ سرد است، یادآور وحشیانه‌ای از بی‌ثباتی زندگی است. نباید هم باثبات باشد. هرصبح که بیدار می‌شوید به خودتان یادآوری کنید که امروز یک نعمت است و شما باید بهترین بهره را از آن ببرید.

یک روز عالی با یک ذهنیت عالی شروع می‌شود.

۷.نباید منتظر عذرخواهی باشید تا ببخشید

زندگی خیلی ملایم‌تر می‌شود وقتی کینه‌ها را کنار بگذارید و حتی کسانی را که هرگز نگفته‌اند متأسفم ببخشید. کینه‌ها سبب می‌شوند رویدادهای منفی گذشته، شادی امروزتان را به فنا دهند. نفرت و عصبانیت، پارازیت‌های احساسی هستند که لذت زندگی‌تان را تلخ می‌کنند.

احساسات منفی ناشی از کینه‌ورزی، در بدن‌تان ایجاد استرس می‌کند و نگه داشتن این استرس می‌تواند عواقب سلامتی مخربی داشته باشد. پژوهشگران دانشگاه ایموری نشان داده‌اند نگه داشتن استرس موجب فشارخون و بیماری‌های قلبی می‌شود.

وقتی دیگران را می‌بخشید، از کارشان چشم‌پوشی نمی‌کنید، فقط خودتان را از این که قربانی ابدی آن‌ها باشید رها می‌کند.

۸.شما در زندگی که ساخته‌اید زندگی می‌کنید

شما قربانی شرایط نیستید. هیچ احدی نمی‌تواند شما را مجبور به تصمیم‌گیری و اقدام برخلاف ارزش‌ها و آرزوهای‌تان کند.

شرایطی که امروز در آن زندگی می‌کنید مال خودتان است- شما آن‌ها را ساخته‌اید. یعنی، آینده‌تان کاملا به خودتان بستگی دارد. اگر احساس سردرگمی می‌کنید احتمالا به این خاطر است که از ریسک‌کردن جهت دستیابی به اهداف و رویاهای‌تان می‌ترسید.

وقتی موقع عمل کردن می‌رسد، به یاد داشته باشید همیشه بهتر است پایین نردبانی باشید که می‌خواهید بالا بروید نه بالای نردبانی که نمی‌خواهید بالا بروید.

۹.در لحظه زندگی کنید

شما تا وقتی که نیاموزید چه‌طور در حال حاضر زندگی کنید، نمی‌توانید به تمام پتانسیل‌تان دست بیابید.

هرقدر هم احساس گناه داشته باشید گذشته تغییر نمی‌کند و هرقدر هم دلواپس و مضطرب باشید آینده عوض نمی‌شود. امکان ندارد که خوشحال باشید اگر همیشه در زمان و مکانی دیگر باشد، این‌گونه قادر نیستید کاملا واقعیت همین لحظه (خوب یا بد) را بپذیرید.

برای این که به خودتان کمک کنید تا در لحظه زندگی کنید، باید دو کار را انجام دهید:

۱.گذشته را بپذیرید، اگر با گذشته‌تان کنار نیایید، هیچ‌وقت رهای‌تان نمی‌کند و در این صورت، آینده‌تان را همان گذشته خلق می‌کند.

۲. غیرقطعی بودن آینده را بپذیرید. نگرانی جایی در این جا و اکنون ندارد. که مارک تواین گفته است “نگرانی شبیه پرداختن قرضی است که هیچ وقت‌ مقروض نبودید”.

۱۰.تغییرات ناگزیر است، تغییر را بپذیرید

فقط وقتی تغییرات را پذیرفتید به خوبی‌اش پی خواهید برد. اگر می‌خواهید فرصت‌های تغییرآفرین را بشناسید و تبدیل به سرمایه کنید، باید ذهن بازی داشته باشید و با آغوشی باز تغییر را بپذیرید.

اگر همواره همان کارهای همیشگی‌تان را انجام دهید و تغییر را نادیده بگیرید، محکوم به شکست هستید. یعنی، دیوانگی است که بارها و بارها یک کار را انجام دهید و انتظار نتیجه‌ی متفاوتی داشته باشید.

زندگی برای هیچ احدی نمی‌ایستد. وقتی چیزها خوب پیش می‌روند، قدرشناس باشید و از آن‌ها لذت ببرید، تا زمانی که وقت تغییرشان فرابرسد. تا وقتی که دنبال چیز بیش‌تری باشید، یک چیز بهتر که فکر می‌کنید خوشحال‌تان می‌کند، نمی‌توانید هرگز به قدر کافی در حال باشید و از لحظه‌های عالی‌تان پیش از این که از دست بروند، لذت ببرید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- آیدا پوریانسب

نویسنده: تراویس بردبری

منبع: لایف هک

۱۰ حقیقت زندگی که خیلی آسان فراموش می‌کنیم


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی