کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ حقیقت درباره‌ی شادی که فراموش کرده‌اید

همه‌ی ما دوست داریم شاد باشیم. می‌خواهیم در همه‌ی لحظات زندگی‌مان و از هر کاری که انجام می‌دهیم خرسند، مسرور و راضی باشیم. درجهان پیچیده و دیوانه‌وار امروزی، انگار خیلی‌هایمان فراموش کرده‌اندچقدر شادی ساده است.

برای یادآوری به این دنیای قرن بیست و یکمی شگفت‌انگیز، شلوغ و در حسرت شادی در ادامه، ده حقیقت فراموش شده درباره‌ی شادی را می‌خوانید.

شادی

۱.شکرگزاری و قدردانی، کلیدن رسیدن به شادی واقعی است، باید سپاسگزار باشیم که با وجود چالشهای پیشرویمان چقدر خوش شانس‌ایم.

سال گذشته، من رهبری ستادی را برای سرپرستی از کودکان یتیم خانه‌ای در هند به عهده گرفتم. شگفت‌زده شدم وقتی دیدم چقدر این بچه‌ها خوشحال‌اند با این‌که هرگز پدر و مادرشان را ندیده‌اند و بیش از۴۰ نفرشان در یک اتاق زندگی می‌کردند. خوش‌بینی‌شان، امیدها و رویاهای‌شان را حفظ می‌کرد و این به من آموخت که اگر برای چیزهایی که همین حالا داریم سپاسگزار باشیم، موانع زندگی، هر قدر هم دلهره‌آور باشند، محو می‌شوند. واقعیت این است که ما زندگی می‌کنیم تا همین لحظه را نفس بکشیم و همین که داریم این مقاله را می‌خوانیم باید شکرگزار باشیم. شکرگزاری، شادی را به ارمغان می‌آرود.

۲.شادی ماندگار معمولا ازتجارب و خاطرات‌مان است، نه چیزهای مادی.

لباس‌ها، نوشیدنی‌ها، عمارت‌ها، ماشین‌ها و تمام تجملات مادی که پول می‌تواند برای‌مان بیاورد، تنها تسکین‌دهنده‌هایی برای رفع عطش‌مان نسبت به شادی حقیقی هستند. برای این‌که واقعا شاد باشیم، باید درتجارب‌مان سرمایه‌گذاری کنیم و خاطرات‌مان را با کارهایی بسازیم که خوشحال‌مان می‌کنند و با افرادی باشیم که بهترین احساس و عشق‌مان را نثارشان کنیم.

۳.شادی‌ را می‌توان در آهسته قدم زدن، گوش دادن به حرف‌های دیگران و ارتباط با طبیعت یافت.

در جهان دیوانه و شلوغ امروزی، ما اغلب از لذت‌های ساده محیط اطراف‌مان چشم می‌پوشیم. این لذت‌ها می‌تواند عطر گل‌های کنار خیابان، خنده‌ی یک کودک در کوچه، مراقبه‌ی عمیق، مسافرت یا شاید، عبادت باشد. برخی‌ها، مثل من، می‌روند در دل طبیعت و شاد می‌شوند و برخی دیگر، مثل مادرم، شادی را از طریق دعا می‌یابند. همه‌ی ما باید راه‌هایی برای آرامش درونی ما نداشته باشیم. ما باید راهمان را پیدا کنیم و این کلید شادی‌مان است.

۴.آرامش+عشق=شادی.

وقتی بیش‌تر به دیگران توجه کنیم؛ ظرفیت‌مان برای عشق گسترش می‌یابد، چرا که همیشه چیز بیش‌تری برای بخشیدن داریم. اغلب‌، دوست داشتن دیگران کلید دوست داشته شدن است و این چرخه موجب شادی می‌شود. آرامش، پس از عشق حاصل می‌شود و عشق، با اشتراک احساسات و توجه به افراد، شادی بیش‌تر را تضمین می‌کند.

۵.دربستر مرگ، خیلی‌های‌مان آرزو می‌کنیم کاش شادتر زندگی می‌کردیم.

بر اساس مطالعه‌ای، یکی از پنج تاسف نخست مردم در بستر مرگ این است که می‌توانستند شادتر زندگی کنند ولی این راه را انتخاب نکردند. بنابراین بگذارید شادتر باشید.کارهایی را انتخاب کنید که انجام‌شان شادتان کند.

۶.وقتی به اعماق خودتان می‌روید و همه چیز ملال‌انگیزاست، انگیزه‌ای برای کشف مجدد شادی بیابید.

ترحم و دلسوزی برای خودمان، کمکی به التیام زخم‌هایمان نمی‌کند. باید به دنبال منبع امید و خوش‌بینی باشیم-مثل آهنگ خوش‌بینانه، کتاب خوش‌بینانه، فیلم خنده‌دار و از این دست چیزها می‌تواند موجب شود در خودمان غرق نشویم و دوباره شادی را کشف کنیم.

۷.شجاعت و مهربانی، راهی مطمئن برای احساس شادی است.

برای مقابله با شرایط سخت، شجاع باشید و با دیگران و مهم‌تر از آن‌ها، با خودتان، مهربان باشید. شما کامل و بی‌نقص نیستید وزندگی هم کامل نیست. خدمت به دیگران و ورزش منظم، کلید جهانی احساس شادی و خوبی در خودمان است.

۸.نگذارید احساس تاسف به جای شادی، وقت گران‌بهای‌تان را بگیرد.

خودتان را سرزنش نکنید و با خودتان زمزمه‌های منفی نداشته باشید. به یاد داشته باشید شما هم فقط انسان هستید و جایز‌الخطا- یاد بگیرید خودتان را ببخشید، از اشتباهات‌تان درس بگیرید و حرکت کنید.

 ۹.لبخند بزنید.

خودتان را مجبور کنید لبخند بزنید، و دو دقیقه ادامه‌اش دهید، در واقع این احساس شادی بیش‌تری به شما می‌دهد و سطوح “هورمون”‌های شادی‌تان مثل سروتونین را بالا می‌برد.

۱۰.شادی، شانسی رخ نمی‌دهد، انتخاب همواره‌ای است که هر روز و هرلحظه باید داشته باشیم.

هر بار که احساس شادی می‌کنیم، نخستین دلیلش این است که انتخابش کرده‌ایم، به خاطر اتفاقاتی نیست که در اطراف‌‌مان رخ می‌دهند. اگر اراده کنیم همه‌ی لحظه‌ها خوشحال باشیم، به رغم همه‌ی شرایط، راهی برای رسیدن به آن می‌یابیم.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: لایف هک

 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی