کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ ثروتمندترین افراد جهان

ثروتمندترین افراد جهان را بشناسید

قبل از چک کردن فهرست ۱۰ ثروتمندترین افراد جهان ، مطمئن شوید که بعد از دیدن آن احساس فقر به شما دست نمی‌دهد. ثروتمندترین مرد جهان مجموعا ۹۰ میلیارد دلار امریکا ثروت دارد. بله! درست است، این باعث می‌شود که شما احساس کنید فقیر هستید، خیلی خیلی فقیر. اما، اخم نکنید، اگر شما رویاهای‌تان را باور کنید، شاید روزی شما هم در فهرست ثروتمندترین آدم‌های جهان قرار بگیرید. بفرمایید! فهرست را بخوانید و الهام بگیرید.

ثروتمندترین افراد جهان

۱۰ ثروتمندترین افراد جهان :

۱. آمانسیو اورتگا (۷۹.۸ میلیارد دلار)

richest-people-in-the-world-amancio-ortega
آمانسیو اورتگا یک سرمایه‌دار اسپانیایی است. او بنیانگذار و رییس گروه مد ایندیتکس (INDITEX) است که بیش‌تر از هر چیز دیگری به دلیل فروشگاه‌های پوشاک و لوازم جانبی زارا شناخته شده‌است. آمانسیو اورتگا از جایگاه دوم خود در سال گذشته به جایگاه اول ارتقا یافت. علاوه بر این، مطابق با آمار اوت ۲۰۱۶ ارزش خالص کل دارایی او ۷۶۵ میلیارد دلار امریکا است.

۲. بیل گیتس (۷۹.۷ میلیارد دلار)
richest-people-in-the-world-bill-gates

ویلیام هنری “بیل” گیتس سوم کارآفرین، نیکوکار، سرمایه‌گذار، برنامه نویس و یکی از بزرگان کسب‌وکار امریکاست. در فهرست سالانه‌ی میلیاردرهای جهان که در مجله‌ی فوربس (Forbes Magazine) منتشر می‌شود، بیل گیتس در سال ۲۰۱۶ از رتبه‌ی سال گذشته‌ی خود یک پله پایین آمد و در جایگاه دوم فهرست ثروتمندترین‌ها قرار گرفت.
۳. جف بزوس (۶۶.۷ میلیارد دلار)

richest-people-in-the-world-jeff-bezos
جف بزوس یک کارآفرین امریکایی و سرمایه‌گذار در حیطه‌ی فناوری است. او بنیانگذار و مدیرعامل وب‌گاه آمازون (Amazon.com) است، وب‌گاهی که برای خرید برخط کتاب بود و بعدها طیف گسترده‌ای از محصولات و خدمات ارائه می‌داد، و اخیرا رسانه‌ی جاری هم به محصولات آن اضافه شده‌است. در اوت سال ۲۰۱۶، ثروت شخصی بزوس ۶۶۷ دلار امریکا تخمین زده شد. افزایش اخیر در قیمت سهام آمازون بود که او را در جایگاه سوم فهرست ثروتمندترین افراد جهان مجله‌ی فوربس قرار داد.

۴. وارن بافِت (۶۶.۴ میلیارد دلار)

richest-people-in-the-world-warren-buffett
وارن ادوارد بافت سرمایه‌گذار، نیکوکار و یکی از بزرگان کسب‌وکار در امریکاست. هر چند ازسوی عده‌ای او به عنوان یکی از موفق‌ترین سرمایه‌گذاران در جهان دیده می‌شود. علاوه بر این، بافت رییس، مدیرعامل و بزرگ‌ترین سهامدار برکشایر هاتاوِی (Berkshire Hathaway) است. و به طور مداوم در میان ثروتمندترین افراد جهان قرار می‌گیرد. او رتبه‌ی سوم را از دست داد به این دلیل ارزش خالص دارایی‌اش ۶۶.۴ میلیارد دلار امریکاست در مقایسه با جف بزوس که ۶۶.۷ میلیارد دلار امریکا ثروت دارد. به علاوه، نشریه‌ی تایم (Time) بافت را یکی از با نفوذترین افراد جهان از سال ۲۰۱۲ نامید.

۵. مارک زوکربرگ (۵۳.۷ میلیارد دلار)

richest-people-in-the-world-mark-zuckerberg
مارک الیوت زوکربرگ یک برنامه‌نویس امریکایی، کارآفرین اینترنتی، مدیر، و نیکوکار امریکایی است. هر چند او جوان‌ترین میلیاردر در فهرست ۱۰ ثروتمندترین فرد جهان است. او رییس، مدیر اجرایی و یکی از بنیانگذاران شبکه‌ی اجتماعی فیس‌بوک است. تا ماه اوت سال ۲۰۱۶ ارزش خالص دارایی او ۵۳۷ میلیارد دلار امریکا تخمین زده می‌شود، و او را در جایگاه پنجم ثروتمندترین افراد جهان قرار می‌دهد.

۶. لری الیسون (۵۱.۶ میلیارد دلار)

richest-people-in-the-world-larry-ellison
لارنس جوزف “لری” الیسون یک تاجر، کارآفرین و نیکوکار امریکایی است. او یکی از بنیانگذاران شرکت اوراکل است و از زمان تاسیس آن تا سپتامبر ۲۰۱۴ مدیرعامل این شرکت بود. الیسون تا ۱ درصد از ثروت خود را به موسسات خیریه بخشیده‌است و گیوینگ پلج را امضاء کرده است (نهادی که با میلیاردهای جهان صحبت می‌کند تا نصف ثروتشان را در راه‌های انسان دوستانه خرج بکنند- مترجم). علاوه بر این، او یک خلبان دارای مجوز است که دو جت نظامی دارد. تا امروز، او با ثروت ۵۱۶ میلیارد دلار امریکا رتبه‌ی ششم فهرست ثروتمندترین افراد جهان را دارد.

۷. کارلوس اسلیم (۵۰ میلیارد دلار)

richest-people-in-the-world-carlos-slim
کارلوس اسلیم هلو سرمایه‌گذار، نیکوکار و یکی از بزرگان کسب‌وکار مکزیک است. از سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۳، اسلیم عنوان ثروتمندترین فرد در جهان را داشت. و به عنوان “وارن بافت مکزیک” شناخته می‌شود. در حالی که، او ثروت خود را از دارایی‌های فراوان‌اش در تعداد قابل توجهی از شرکت‌های مکزیکی از طریق گروه تولیدی‌اش، گروپو کارسو، کسب کرده‌است. در اوت سال ۲۰۱۶، او با ثروت برآوردشده‌ی ۵۰ میلیارد دلار امریکا، رتبه‌ی هفتم را در بین ۱۰ نفر از ثروتمندترین افراد در جهان کسب کرد.

۸. مایکل بلومبرگ (۴۹.۴ میلیارد دلار)

richest-people-in-the-world-michael-bloomberg
مایکل بلومبرگ روبنس سیاستمدار، نیکوکار و یکی از بزرگان کسب‌وکار امریکاست. بلومبرگ بنیانگذار، مدیرعامل و صاحب بلومبرگ ال. پی. است، شرکت رسانه‌ای و داده‌های مالی جهانی که نام او را دارد و به دلیل بلومبرگ ترمینال که به طور گسترده‌ای توسط سرمایه‌گذارن حرفه‌ای در سراسر جهان استفاده می‌شود.، قابل توجه است. بلومبرگ با ثروتی که تا اوت سال ۲۰۱۶، ۴۹.۴ میلیارد دلار امریکا برآورد شده‌است، ششمین رتبه را در فهرست ثروتمندترین افراد ایالات متحده و هشتمین رتبه را بین ثروتمندترین افراد جهان دارد.

۹. چارلز کخ (۴۴.۶ میلیارد دلار)

richest-people-in-the-world-charles-koch
چارلز کخ یک همراه در رتبه‌ی نهم  فهرست ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد، اما بالاتر از همراه خود قرار می‌گیرد. شارل د گاناهل کخ یک تاجر، حامی مالی سیاسی و نیکوکار امریکایی است. او مالک، رییس هیات مدیره، و مدیرعامل شرکت صنایع کخ است. در حالی که برادرش دیوید اچ کوخ به عنوان معاون مدیر اجرایی فعالیت می‌کند. علاوه بر این، با توجه به تحقیق مجله‌ی فوربس که در سال ۲۰۱۲ صورت گرفت، شرکت صنایع کخ، دومین شرکت بزرگ در امریکا است که با درآمد خود و به طور خصوصی اداره می‌شود با ثروتی که ۴۴.۶ میلیارد دلار امریکا برآورد شده، هر دو برادر رتبه‌ی نهم را در میان ثروتمندترین افراد در جهان به‌دست آوردند.

۹. دیوید کخ (۴۴.۶ میلیارد دلار)

richest-people-in-the-world-david-koch

دیوید همیلتون کخ یک تاجر، نیکوکار، فعال سیاسی، و مهندس شیمی امریکایی است. او در سال ۱۹۷۰ به کسب‌وکار خانوادگیِ صنایع کخ پیوست: یک گروه تولیدی و دومین شرکت بزرگ در امریکا که با درآمد خود و به طور خصوصی اداره می‌شود. او در سال ۱۹۷۹ رییس شرکت‌های فرعیِ مهندسی کخ شد. و در سال ۱۹۸۳ به همراه برادرش چارلز کخ، یکی از صاحبان شرکت صنایع کخ شد. علاوه بر این، ارزش خالص دارایی او نیز ۴۴.۶ میلیارد دلار امریکا برآورد شده‌است.


۱۰. لیلیان بتانکور (۴۰.۱ میلیارد دلار)

richest-people-in-the-world-liliane-bettencourt

تنها بانوی فهرست ثروتمندترین افراد جهان لیلیان بتانکور است. او ثروتمندترین زن در جهان است. لیلیان هنریته شارلوت بتانکور که ثروت هنگفتی را به ارث برد، بازرگان و از ثروتمندان برجسته‌ی فرانسوی است. او یکی از سهامداران اصلی لورئال است. بتاکور با ثروتی به ارزش خالص ۴۰.۱ میلیارد دلار امریکا، آخرین فرد این فهرست است. با حداکثر ارزش خالص بالاتر از ۴۰ میلیارد دلار، او ثروتمندترین زن تاریخ است!

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: گراند زیرو وب – groundzeroweb

موضوع محوری

ثروتمندترین افراد جهان

برچسب ها

بازده

  1. مجید آبش زاده گفت:

    سلام خیلی عالیه متشکرم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی