کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ بهترین کشور برای مهاجرت کاری

اگر این سوال برای شما هم پیش آمده که بهترین کشور برای مهاجرت کاری کجاست در این مقاله با ما همراه باشید تا فهرست ۱۰ بهترین کشور برای مهاجرت کاری را برای شما بیان کنیم .

۱۰ بهترین کشور برای مهاجرت کاری

موسسه مالی و بانکی “اچ‌اس‌بی‌سی” در گزارشی که روز دوشنبه دوم ژانویه ۲۰۱۷ (۱۳ دی ۹۵) منتشر کرده بهترین کشورهای جهان برای زندگی مهاجران متخصص را معرفی کرده است.

این گزارش که در سال ۲۰۱۶ میلادی تهیه شده است برگرفته از نتیجه نظرسنجی بیش از ۲۷۰۰۰ مهاجری بوده است که در ۱۹۰ کشور مختلف جهان زندگی می‌کنند.

سئوال‌های عمده‌ای که از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی پرسیده شده است شرایط کار و زندگی در کشوری است که به آن مهاجرت کرده‌اند.

گزارش “اچ‌اس‌بی‌سی” عوامل مختلفی نظیر پیشرفت کاری، مزیت‌های شغلی و تعادل میان کار و زندگی را مد نظر قرار داده است. در این گزارش میزان درآمد هم لحاظ شده اما دستمزد الزاما عامل تعیین‌کننده برای نتیجه‌گیری نبوده است.

در این گزارش فقط درآمد متوسط  کسانی لحاظ شده است که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند.

این گزارش بهترین کشورهای جهان برای مهاجران را به ترتیب زیر اولویت‌بندی کرده است. منظور از مهاجر در این گزارش، افرادی است که بر اساس “تخصص” و “مهارت” جذب صنایع مختلف کشور میزبان شده‌اند.

مطلب مرتبط: ۱۱ بهترین کشور برای مهاجرت و زندگی

در ادامه فهرست ۱۰ بهترین کشور برای مهاجرت کاری آمده است:

۱- سوئیس

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

داووس، سوئیس

سوییس بهترین کشور برای مهاجرت کاری است. برای دومین سال متوالی سوئیس رتبه اول لیست کشورهایی را به خود اختصاص داده است که مهاجران “متخصص” قصد زندگی در آنجا را دارند. بر اساس نظرسنجی “اچ‌اس‌بی‌سی” این کشور کوچک اروپایی با مهیا کردن شرایطی نظیر پس‌انداز مناسب، تعادل خوب میان کار و زندگی و فرهنگ کاری شایسته توانسته در سال ۲۰۱۶ میلادی هم بر اساس نظر افرادی که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند، رتبه اول را از آن خود کند.

بر اساس این نظرسنجی، درآمد متوسط یک “مهاجر متخصص” در سوئیس سالانه بیش از ۱۸۸ هزار دلار امریکاست.

سوئیس دارای یکی از مدرن‌ترین سیستم‌های‌حمل‌ونقل عمومی و همچنین خدمات خوب پزشکی در جهان است. فرانک سوئیس یکی از قوی‌ترین‌ ارزهای معتبر جهانی است و صادرات بالا و بازار کار رو به رشد سوئیس، این کشور را حتی در زمان تلاطم اقتصادی در کشورهای حوزه یورو، به یکی از با ثبات‌ترین کشورها تبدیل کرده است. هزینه زندگی در سوئیس البته در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بالاست.

مطلب مرتبط: ۱۱ کشور با بالاترین سطح کیفیت زندگی در دنیا

۲- آلمان

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

برلین، آلمان

برای مهاجرانی که به دنبال “امنیت شغلی” هستند شاید آلمان بهترین کشور برای مهاجرت کاری باشد. ارتقای شغلی و به‌دست آوردن مهارت‌های جدید در بازار کار این کشور، آلمان را به یکی از مقصدهای اصلی “مهاجران متخصص” تبدیل کرده است.

۷۰ درصد کسانی که در نظرسنجی شرکت کردند، با اعلام رضایت از زندگی خود در آلمان گفته‌اند امنیت شغلی در کشور جدید میزبان به مراتب بهتر از کشوری بوده که در آن متولد شده‌اند.

بر اساس این نظرسنجی، درآمد متوسط سالانه مهاجران متخصص در آلمان حدود ۹۸ هزار دلار است.

بازار کار این کشور صنعتی، موقعیت‌های شغلی فراوانی را پیش روی مهاجران “متخصص” قرار می‌دهد. استاندارد بالای زندگی و زیرساخت‌های مناسب، آلمان را از بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی متمایز کرده است. هر چند هزینه زندگی در آلمان بالاست، اما تقریبا با متوسط هزینه در کشورهای غرب اروپا یکسان است.

مطلب مرتبط: ۳۱ ثروتمندترین، سالم‌ترین، امن‌ترین و شادترین کشور جهان

۳- سوئد

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

استکهلم، سوئد

سوئد هم بهترین کشور برای مهاجرت کاری است. یکی از مهم‌ترین شاخص‌ها برای مهاجرانی که در سوئد زندگی می‌کنند شرایط “خوب” کاری است. بیش از ۷۰ درصد از کسانی در نظرسنجی شرکت کردند، گفته‌اند فرهنگ کاری در این کشور اسکاندیناوی در مقایسه با کشوری که در آن متولد شده‌اند به مراتب بهتر است.

بر اساس این نظرسنجی، درآمد متوسط هر مهاجر متخصص در سوئد نزدیک به ۸۵ هزار دلار در سال است.

سوئد دارای ثبات بالای اقتصادی است و سیستم رفاه اجتماعی “سخاوتمند” این کشور، تعداد زیادی را در سال‌های‌اخیر به این کشور کشانده است. به گفته بسیاری از مهاجران، سوئد کشوری است که برای شهروندانش اهمیت زیادی قائل است.

محیط کاری در سوئد “کم‌تنش” ولی حرفه‌ای است. مدیران به خوبی کارمندان را حمایت می‌کنند‌ و فرصت‌های کاری زیادی پیش روی مهاجران متخصص (به خصوص در حوزه‌های مهندسی معدن و پزشکی) وجود دارد.

هوای سوئد در زمستان بسیار سرد است و در نقاط شمالی این کشور به منفی ۳۰ درجه یا کمتر هم می‌‍رسد.

مطلب مرتبط: ۷ سریع‌ ترین و ارزان‌ ترین روش های مهاجرت به کانادا

۴- امارات متحده عربی

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

دوبی، امارات متحده عربی

مهمترین شاخص‌هایی که مهاجران به عنوان مزیت زندگی در امارات متحده عربی به آن اشاره کرده‌اند کمک هزینه مسکن و خدمات درمانی و بهداشتی در این کشور است.

دوبی و ابوظبی مقصد سنتی تعداد زیادی از مهاجران کاری بوده است اما در سال‌های اخیر متقاضیان کار در شارجه هم افزایش یافته است.

بر اساس این نظرسنجی، متوسط درآمد سالانه یک مهاجر متخصص در این کشور حوزه خلیج فارس نزدیک به ۱۱۳ هزار دلار است.

موقعیت استراتژیک این کشور در خاورمیانه، سیستم بانکی قوی و تنوع اقتصادی، امارات را به مقصد بسیاری از سرمایه‌گذاران و مهاجران کاری تبدیل کرده است.

مطلب مرتبط: لیست مشاغل مورد نیاز کانادا ۲۰۱۷ : ۱۰ شغل خوب برای مهاجرت به کانادا

۵- نروژ

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

مالسلو، نروژ

بیشتر افرادی که به نروژ مهاجرت کرده‌اند ارتقای “تعادل میان کار و زندگی” در مقایسه با محل قبلی زندگی را مهمترین شاخص زندگی در این کشور دانسته‌اند و به همین دلیل این کشور در لیست ده کشور اول گزارش “اچ اس بی‌سی” درباره شرایط کار و زندگی قرار گرفته است.

بر اساس این نظرسنجی، متوسط درآمد سالانه یک مهاجر متخصص در نروژ حدود ۹۷۵۰۰ دلار برآورد شده است.

بیشتر کسانی که به نروژ مهاجرت می‌کنند علت مهاجرت خود را ارتقای شغلی و بهبود بخشیدن به کیفیت زندگی عنوان کرده‌اند. منابع طبیعی فراوان و همچنین ذخایر زیاد نفت و گاز، نروژ را تبدیل به یک اقتصاد قوی و باثبات در جهان کرده است.

مطلب مرتبط : ۱۶ بهترین کشور اروپا برای کار پیدا کردن

۶- سنگاپور

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

سنگاپور، پایتخت جمهوری سنگاپور

سنگاپور با اینکه کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیاست اما شرایط زندگی در این کشور تعداد زیادی از مهاجران کاری را به سوی خود کشانده است.

به گفته کسانی که به سنگاپور رفته‌اند، این کشور جای مناسبی برای ارتقای شغلی محسوب می‌شود هر چند تعادل میان کار و زندگی از جذابیت خاصی در این کشور برخوردار نیست.

بر اساس این نظرسنجی، متوسط درآمد سالانه یک مهاجر متخصص در سنگاپور حدود ۱۳۹ هزار دلار است.

حدود ۶۲ درصد از کسانی که در نظرسنجی شرکت کردند از ارتقای شغلی خود در این کشور رضایت داشتند.

سنگاپور، پایتخت جمهوری سنگاپور یکی از امن‌ترین و تمیزترین شهرهای دنیاست و این کشور دارای زیرساختارهای بسیار مدرن‌ و پیشرفته‌ است.

یکی از نکاتی که مهاجرانی که به این کشور رفته‌اند از آن انتقاد می‌کنند هزینه بالای زندگی در این کشور است چون سنگاپور یکی از گران‌ترین کشورهای جهان برای زندگی است.

مطلب مرتبط : ۱۰ بهترین کشور برای کار و زندگی در ۲۰۱۶

۷- اتریش

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

وین، اتریش

این نخستین باری است که اتریش در گزارش “اچ اس بی‌سی” در لیست ده کشور برتر جهان قرار می‌گیرد.

مهمترین شاخص‌هایی که مهاجران به عنوان مزیت زندگی در این کشور به آن اشاره کرده‌اند، تعادل بالای میان کار و زندگی، فرهنگ مناسب محیط کار و پیشرفت محسوس شغلی آنها در مقایسه با کشور قبلی بوده است.

بر اساس این نظرسنجی، متوسط درآمد سالانه یک مهاجر متخصص در اتریش حدود ۸۵ هزار دلار است.

سیستم حمل‌ونقل عمومی در اتریش بسیار پیشرفته و در عین حال ارزان است.

مطلب مرتبط : ۳۰ بهترین کشور برای زندگی در ۲۰۱۶

۸- هنگ‌کنگ

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

هنگ‌کنگ با بیش از هفت میلیون نفر جمعیت یکی از مهم‌ترین بازارهای مالی و تجاری در جهان است.

به گفته مهاجران این کشور زمینه‌های مناسبی برای ارتقای شغلی پیش روی افراد قرار داده است اما این الزاما به معنی بهبود کیفیت زندگی نیست.

سطح درآمد مهاجران در هنگ‌کنگ در مقایسه با سایر کشورها بسیار بالاست. بر اساس این نظرسنجی، بطور متوسط هر مهاجر متخصص در این کشور سالانه نزدیک به ۱۷۰ هزار دلار دریافت می‌کند.

بیش از نیمی از کسانی که در نظرسنجی شرکت کردند، گفته‌اند تعادل میان کار و زندگی آنها پس از مهاجرت به این کشور بسیار بدتر شده است.

هنگ‌کنگ دارای امکانات بسیار پیشرفته و لوکس برای زندگی است اما هزینه مسکن در این کشور بالاست.

مطلب مرتبط : ۹ بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

۹- بریتانیا

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

لندن، بریتانیا

بریتانیا هم مانند اتریش، برای نخستین بار در گزارش “اچ اس بی‌سی” در لیست بهترین کشور برای مهاجرت کاری قرار گرفته است.

مهمترین شاخص‌هایی که مهاجران کاری به عنوان مزیت زندگی در این کشور به آنها اشاره کرده‌اند کسب مهارت‌های جدید و پیشرفت کاری بوده است. باید توجه داشت که این نظرسنجی پیش از رفراندوم بزرگ بریتانیا برای ماندن یا خروج از اتحادیه اروپا(تابستان ۱۳۹۵) انجام شده است.

بر اساس این نظرسنجی، متوسط درآمد سالانه یک مهاجر متخصص در بریتانیا حدود ۸۳ هزار دلار است.

بریتانیا یکی از بالاترین نرخ تولید ناخالص ملی را در مقایسه با سایر کشورها دارد و اقتصاد قوی این کشور به همراه تنوع فرهنگی، بسیاری از مهاجران را به این کشور جذب کرده است. هر چند ارزش پوند استرلینگ پس از رفراندوم این کشور کاهش یافت.

هزینه زندگی در لندن، پایتخت این کشور و همچنین شهرهای بزرگ بریتانیا بالاست. هزینه حمل‌ونقل عمومی هم در این کشور در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی گران است.

۱۰- بحرین

بهترین کشور برای مهاجرت کاری

منامه، پایتخت بحرین

کیفیت بالای زندگی و امکان پس‌انداز ‌بالای درآمد، بسیاری را به این کشور کشانده است. تنوع اقتصادی در بحرین زیاد است و بسیاری از شرکت‌های چند ملیتی در این کشور شعبه دارند.

از جمله نکاتی که مهاجران به عنوان مزیت زندگی در بحرین به آن اشاره می‌کنند “روشن بودن” آینده فرزندان برای والدین خانواده‌هاست. بیش از هفتاد درصد از کسانی که در نظرسنجی شرکت کرده‌اند می‌گویند کیفیت زندگی فرزندانشان در بحرین، در مقایسه با کشوری که قبلا در آن زندگی می‌کردند، بهتر است. بعضی دیگر خدمات پزشکی و بهداشتی این کشور را از مزیت‌های‌ بزرگ زندگی در بحرین برشمرده‌اند.

بر اساس این نظرسنجی، متوسط درآمد سالانه هر مهاجر متخصص در بحرین حدود ۹۹ هزار دلار است.

در بحرین، بخش‌های ساخت‌وساز و همچنین امور مالی مهمترین حوزه‌هایی هستند که مهاجران در آن جذب کار شده‌اند.

همچنین می‌توانید اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت، ویزا و اقامت کشورهایی نظیر آمریکا، آلمان، کانادا، و استرالیا را از اینجا بخوانید.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

۱۰ بهترین کشور برای مهاجرت کاری

بهترین کشور دنیا از نظر کار

HCBC


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی