کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ بهترین قلعه جهان

در این نوشتار ۱۰ بهترین قلعه جهان را به شما معرفی می‌کنیم. هر بار که کلمه‌ی “قلعه” را می‌شنویم، سازه‌ای بزرگ با دیوارهای عظیم به ذهن‌مان می‌آید. بالاخص، اگر از طرفداران سریال “بازی تاج و تخت” باشید، ممکن است قلعه‌های سترگ وستروس، براوس، و تمام سرزمین‌های افسانه‌ای اطراف آنها را که سربازان مسلح از آنها پاسبانی می‌کنند در ذهن تجسم کنید. از “اژدهادل” گرفته تا “رزیدنت ایول“، بسیاری از فیلم‌ها و بازی‌های تاریخی داستان‌شان در قلعه شروع می‌شود و خاتمه می‌یابد.

۱۰ بهترین قلعه جهان

اساسا، قلعه محل اقامت خصوصی و مستحکم اشراف زادگان است. با وجود این، بر سر محدوده‌ی قلعه بحث و جدل‌های فراوان وجود دارد. اما اگر زمانی مشتاق بازدید از بهترین قلعه جهان بودید، در اینجا فهرستی از “۱۰ بهترین قلعه جهان ” به شما ارائه می‌شود.

 

۱. قلعه ادینبورو13-1024x759

قلعه‌ی ادینبورو در ادینبورو اسکاتلند واقع است. نام ادینبورگ از ‘Din Eidyn’ گرفته شده است که در اصل به معنی “قلعه‌ی Eidyn است”. این قلعه روی تخته‌سنگ‌های آتش‌فشانی خاموش بنا شده است.

قدمت بسیاری از بناهای قلعه را می‌توان به قرن شانزدهم نسبت داد. کلیسای کوچک مارگارت، قدیمی‌ترین بنای باقی‌مانده‌ی ادینبورو یا ادینبورگ، که می‌توان قدمت آن را تا قرن دوازدهم تخمین زد، نیز در اینجا واقع است. این بنا ناحیه‌ای به مساحت ۳۵۷۳۷ متر مربع را در بر می‌گیرد. درحال‌حاضر، این مکان یک مرکز گردشگری است و می‌توان از یک تور دارای راهنما در این قلعه استفاده برد.

۲. قلعه حلب22

قلعه‌ی حلب یکی از قدیمی‌ترین قلعه‌های جهان است. این مکان ناحیه‌ای به مساحت ۳۹۸۰۴ متر مربع را پوشش می‌دهد. این قلعه در تپه‌ای به ارتفاع۵۰ متر واقع در مرکز حلب در سوریه قرار گرفته است. آنطور که کشف کرده‌اند این تپه از اواسط هزاره‌ی سوم با مقاصد مختلفی استفاده می‌شده است.

اکثر سازه‌های آن در قرن سیزدهم تکمیل شدند. این قلعه به عنوان یکی از استحکامات دوران جنگ‌های صلیبی برای صلیبیون به مثابه‌ی یک سنگر بود. تمدن‌های مختلفی شامل یونان، و بیزانس این دژ تا حدودی حفاظت شده را اشغال کرده بودند. این قلعه در ناحیه‌ای به مساحت ۳۹۸۰۴ متر مربع گسترده شده است.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین مکان دنیا برای ماه عسل

۳. قلعه تریم32

قلعه‌ی تریم در استان تریم در کرانه‌ی جنوبی رود بوین در ایرلند واقع شده است. این قلعه در قرن دوازدهم و در طی دوران حکومت نورمن‌ها توسط هیو دو لیسی ساخته شد و یکی از بزرگترین قلعه‌های نورمن‌ها است که در ناحیه‌ای به مساحت ۳۰۰۰۰ متر مربع گسترده شده است.

این قلعه در سه مرحله ساخته شد، که ۲ مرحله‌ی آخر آن توسط هیو دو لیسی در دوران حکومت وی صورت گرفت. این قلعه به عنوان مرکز اداری دولت نورمن‌ها برای حکومت بر میث استفاده می‌شد. در “ترانه‌ی درموت و ارل” نیز به این قلعه اشاره شده است.

امروزه، می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی ورودی ناچیزی به این قلعه که در فهرست بهترین قلعه جهان است دسترسی داشته باشید. ایرلند مکان بی‌نظیری برای تورهای قلعه‌ای است چون قلعه‌های برجسته‌ی بسیاری در ایرلند وجود دارد که یقینا آدم را شوکه می‌کنند.

۴. قلعه‌ی هیمجی41-1024x765

قلعه‌ی هیمجی یکی از زیباترین قلعه‌های ژاپن است، که در هیمجی، استان هیوگو ژاپن قرار دارد. این یک نمونه از معماری قلعه‌های شرقی است که در قرن چهاردهم ساخته و در طول این قرن گسترش داده شد.

ساخت آن در ۱۶۰۹ بعد از میلاد انجام شد. از آن زمان، این قلعه از جنگ‌های داخلی، بمباران‌ها و زلزله‌های بسیاری جان به در برده است. این مکان ناحیه‌ای به مساحت ۴۱۶۴۸ متر مربع را اشغال کرده است. درحال‌حاضر، ۸۳ بنا دارد؛ که هریک با سیستمی دفاعی تجهیز شده است. یکی از خصوصیات قابل توجه این قلعه شکل این مجتمع است که شبیه پرنده‌ای است که در شرف پرواز است.

۵. قلعه‌ی بودا51-1024x553

قلعه‌ی بودا در راس جنوبی تپه‌ی قلعه در بوداپست مجارستان واقع شده است. بعد از حمله‌ی مغول‌ها، شهروندان بودا این قلعه را برای دفاع از خودشان در برابر مغول‌ها ساختند.

به رغم تلاش‌های صورت گرفته، این قلعه دفعات متعددی مورد هجوم واقع شده است که تاثیر آن را می‌توان در سبک‌های بناهای داخل قلعه دید، که از سبک‌های باروک تا سبک‌های گوتیک را در بر می‌گیرد. ساخت این قلعه چند سال طول کشید. شکل کنونی آن در ۱۲۶۶ پس از میلاد تکمیل شد. این قلعه ناحیه‌ای به مساحت ۴۹۴۸۵ متر مربع را در بر می‌گیرد. امروزه، این مکان به موزه تبدیل شده است و شامل گالری ملی مجارستان نیز می‌شود.

۶. قلعه‌ی اسپیس6-1

قلعه‌ی اسپیس، که در قرن دوازدهم پس از میلاد ساخته شد، یکی از بزرگترین قلعه‌های قرون وسطایی در اروپای مرکزی است. این قلعه در حومه‌ی شرقی اسلواکی واقع شده است. متاسفانه، این مکان توسط زلزله‌ی تکتونیکی نابود شد.

در نیمه‌ی اول قرن سیزدهم برای جلوگیری از حمله‌های پیش‌بینی شده‌ی تاتارها در ساختمان اصلی از دیوار سنگی استفاده شد. حیاط پایینی‌ در میانه‌ی قرن یازدهم مستحکم شد. این دژ بعدها به خانه‌ها‌یی برای خانواده‌های اشراف مجارستان تغییر یافت.

در ۱۷۸۰، این قلعه آتش گرفت که بخش اعظمی از آن را نابود کرد. درحال‌حاضر، این قلعه یکی از مکان‌های فهرست میراث جهانی یونسکو است.

مطلب مرتبط: ۱۰ زیباترین خانه در جهان

۷. قلعه‌ی هوهه سالزبورگ7

قلعه‌ی هوهه‌سالزبورگ یکی از بزرگترین قلعه‌های اروپا است. این قلعه در شهر سالزبورگ اتریش واقع شده است. در حقیقت این دژ در ۱۰۷۷ پس از میلاد ساخته شد، اما کار توسعه‌ی آن از ۱۴۹۵ تا ۱۵۱۹ پس از میلاد صورت پذیرفت.

این قلعه یکی از بزرگترین دژهای قرون‌وسطایی در اروپای مرکزی است که به بهترین شکل نگهداری شده است. این مکان ناحیه‌ای به مساحت ۵۴۵۲۳ متر مربع را پوشش می‌دهد. عقیده بر آن است که این قصر هرگز به تصرف دشمن در نیامده است. امروزه، این قلعه به یک دژموزه تبدیل شده است و طیف وسیعی از سلاح‌ها، سکه‌ها، و بسیاری از سازهای موسیقی را به نمایش می‌گذارد.

۸. قلعه‌ی ویندسور8-1024x430

قلعه‌ی ویندسور یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین قلعه‌های مسکونی جهان است. این قلعه در انگلستان واقع و در ناحیه‌ای به وسعت ۵۴۸۳۵ متر مربع گسترده شده است. این مکان یکی از اقامتگاه‌های رسمی متعدد ملکه الیزابت دوم است؛ جایی که او در آن هفته‌ها و آخرهفته‌های بسیاری را سپری کرده است.

از این قلعه با کارکردهای دولتی مختلفی نیز استفاده می‌شود. سازه‌های جالب توجه در این قصر خانه‌ی عروسکی و آپارتمان دولتی ملکه ماری است. این قلعه همچنین به عنوان مدفن بعضی از پادشاهان مورد استفاده قرار گرفته است.

۹. قلعه‌ی پراگ9-1024x683

قلعه‌ی پراگ در قرن نهم میلادی ساخته شد و اکنون به عنوان یکی از بزرگترین و باشکوه‌ترین قلعه‌های جهان شناخته می‌شود. هرچند در قرن نهم ساخته شد، اما توسعه‌ی آن به نیمه‌ی دوم قرن هجدهم بر می‌شود.

این قلعه در جمهوری چک واقع شده است و ناحیه‌ای به مساحت ۶۶۷۶۱ متر مربع را پوشش می‌دهد. این قلعه شامل کلیسای جامع سنت ویتوس است؛ جایی که جواهرات سلطنتی نگهداری می‌شوند. این قلعه مملو از سازه‌های گوتیک است و از زمان ساختش در ۸۸۰ پس از میلاد به عنوان محل اقامت پادشاهان چک استفاده می‌شده است.

این مکان همچنین به عنوان اقامتگاه رهبران مذهبی و امپراتوران روم مقدس به کار گرفته می‌شده است. امروزه، از این قلعه به عنوان خانه‌ی رسمی سران دولت استفاده می‌شود.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین رستوران جهان در ۲۰۱۶

۱۰. قلعه‌ی مالبورگ10

دیگر بهترین قلعه جهان قلعه‌ی مالبورگ با مساحت عظیم ۱۴۳۵۹۱ متر مربع است که بزرگترین قلعه‌ی جهان است و در لهستان واقع شده است. این قلعه توسط شوالیه‌های تتونیک ساخته شد، که یک فرقه‌ی مذهبی کلیسای کاتولیک روم بودند که پایگاه اصلی آنها در آلمان قرار داشت.

این شوالیه‌ها از این قلعه به عنوان ستاد فرماندهی برای شکست دشمنان لهستانی استفاده می‌کردند، که به اداره‌ی قلمروهای بالتیک شمالی نیز کمک می‌کرد. برای جای دادن شمار فزاینده‌ی شوالیه‌ها تا زمانی که در ۱۴۶۶ پس از میلاد به کونیکسبرگ عقب نشینی کردند، یک سری ساخت‌وساز و توسعه در این قلعه صورت گرفت.

در ۱۴۶۶، این قلعه‌ خانه‌ی پادشاه لهستان بود. اکنون، این مکان از صومعه‌ها و موزه‌هایی تشکیل شده است. همچنین نام این قلعه در فهرست اماکن میراث جهانی یونسکو آمده است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ کامروا ابراهیمی

نویسنده: نابین پاودیال

منبع: لایف هک

۱۰ بهترین قلعه جهان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی