کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ اشتباه رایج مسافران در سفر به اروپا

۱۰ اشتباه رایج مسافران در سفر به اروپاقصد سفر به اروپا دارید؟ به دنبال فهرست اشتباه رایج مسافران در سفر به اروپا هستید؟ در این نوشتار همراه ما باشید تا ۱۰ اشتباه رایج مسافران در سفر به اروپا را به اطلاع‌تان برسانیم.

مطالب مرتبط: ۹ حقیقت مهم درباره سفر با هواپیما که نمی دانید

وقتی به کشور دیگری می‌روید، ممکن است دستپاچه شوید یا کاری کنید که موجب شرمندگی‌تان شود. اروپا تاریخ پیچیده و جذابی دارد که احتملا قبلا درباره‌اش خوانده‌اید، اما ارزشش را دارد که وقت بیش‌تری بگذارید تا با آمادگی بیش‌تری به مسافرت اروپایی بروید.

در ادامه ۱۰ اشتباه رایج مسافران در سفر به اروپا را می‌خوانید:

۱. می‌خواهند کارهای زیادی را در فرصت اندکی انجام دهند

بعضی از مسافران اصرار دارند که یک قاره را در یک هفته بگردند. این انتخاب شما است، ولی اگر پشت سر هم و در چند روز از پایتختی به پایتختی دیگر بروید، هرگز نمی‌توانید مزه‌های مختلف را بچشید، بوهای گوناگون را استشمام کنید و سلیقه‌های مردم هر مکان را ببینید. این برنامه، طاقت‌فرسا است و خیلی از اروپایی‌ها از چنین سفر خستگی‌آوری متعجب می‌شوند.

مطالب مرتبط:‌ ۱۰ خطرناک ترین شهرهای جهان که اصلا نباید به آن سفر کنید

۲. ارزش سکه‌های کوچک را نمی‌دانند

بسته به این که کجا زندگی می‌کنید، ممکن است فکر کنید همه‌ی سکه‌ها درمنطقه‌ی یورو در ازای مابقی پول خرید داده می‌شوند. اگر این سکه‌ها را انعام می‌دهید، بازهم فکر کنید. با نرخ ارز کنونی، سکه‌ی یک یورویی ارزشی بیش‌تر از دلار امریکایی دارد.

۳. بیش از حد انعام می‌دهند

در بیش‌تر کشورهای اروپایی، رستوران‌ها هزینه‌ی خدمات می‌گیرند که شامل انعام هم می‌شود. با این حال، هنوز مرسوم است که مسافران حدود ۱۰ درصد مجموع هزینه‌ی غذا را به عنوان انعام گارسون‌ها روی میز می‌گذارند. گردشگران، اغلب از این موضوع بی‌اطلاع هستند و گاهی تا ۲۰ درصد هزینه‌ی غذای‌شان انعام می‌دهند. این کار لزومی ندارد. برای تاکسی‌ها هم همین طور، کافی است مبلغ را به نزدیک‌ترین رقم موجود رُند کنید. دانستن قوانین انعام‌دادن می‌تواند به کاهش هزینه‌های‌تان کمک کند.

مطالب مرتبط: ۲۰ کار که هرگز نباید در سفر به این ۲۰ کشور انجام دهید

۴. صندل را با جوراب می‌پوشند

بیش‌تر اروپایی‌ها وقتی می‌بینند گردشگران صندل را با جوراب پوشیده‌اند پوزخند می‌زنند(به جز در آلمان). مرسوم است که صندل را بدون جوراب بپوشید، یا کتانی بپوشید، این‌طوری هیچ‌کس اهمیت نمی‌دهد جوراب پای‌تان هست یا نه. آنها فکر می‌کنند خیلی عجیب و غریب و مسخره است که با صندل جوراب بپوشید، پس با جماعت هم‌رنگ شوید، مخصوصا اگر در شبی تابستانی به مهمانی شام دعوت می‌شوید.

۵. پروازهای ارزان در فرودگاه‌های کوچک می‌گیرند

خطوط هواپیمایی ارزان‌، پروازهای‌شان را از فرودگاه‌هایی انجام می‌دهند که فاصله‌ی زیادی با شهر مقصد دارد. گردشگران وقتی این بلیت را می‌خرند از موضوع فاصله بی‌اطلاع هستند. آنها وقتی این موضوع را می‌فهمند که می‌بینند باید حدود یک ساعت را در اتوبوسی ناراحت و گران تا رسیدن به مرکز شهر صبر کنند. باید زیرک بود و همه‌ی جوانب را قبل از خرید بلیت ارزان بررسی کرد.

مطالب مرتبط:‌ ۷ ایرانی داوطلب سفر بی بازگشت به مریخ

۶. نمی‌دانند که اندازه‌، مهم است

با فضاهای محدود قطارهای مترو، سالن‌های فرودگاه و امثال این‌ها، مردم از چمدان‌های بزرگ و زیاد شما ناراحت می‌شوند. سبک سفر کردن ایده‌ی بهتری است. همه چیز در اروپا کوچک‌تر و جمع و جور است. من وقتی پس از سپری‌کردن یک هفته در تعطیلات در امریکا به ایتالیا رفتم، شگفت‌زده شدم که همه چیز چه‌قدر کوچک و شسته و رفته است. بهترین کار این است که از حجم لباس‌ها کم کنید، چمدان کوچک‌تری بخرید و سعی کنید لباس‌های‌تان را بشویید و دوباره بپوشید.

۷. لباس‌های خیلی غیر‌رسمی می‌پوشند

اروپایی‌ها عموما خوش لباس هستند، به خاطر همین اگر خیلی غیررسمی لباس بپوشید ممکن است احساس شرمندگی کنید. اگر شک دارید، باید بگویم وقتی به دیدن بازی بیسبال می‌روید تیشرت راحتی‌تان را نپوشید. وقتی به خرید می‌روید پیژامه نپوشید. اگر مطمئن نیستید که وقتی به صرف غذایی در بیرون دعوت می‌شوید چه بپوشید چیزی شبیه به لباس رسمی معمولی‌تان را بپوشید. معمولی‌بودن یک ترفند است.

مطالب مرتبط: به ایران سفر نکنید ممکن است بهترین سفر عمرتان باشد

۸. از دیدگاه اروپایی‌ها نسبت به مستی بی‌اطلاع هستند

در انگلستان و ایالات‌متحد‌امریکا، مستی قابل انتظار و قابل تحمل است. در این کشورها مستی به عنوان رفتاری خارج از حد تلقی  می‌شود و نه چیز دیگر. اگر چه در اروپا، دیدگاه نسبت به نوشیدن مشروبات الکلی متفاوت است. الکل معمولا در کنار غذا نوشیده  می‌شود و قرارهای مشروب‌خوری رایج نیست. خیلی از گردشگران به اشتباه فکر می‌کنند که محلی‌ها می‌نوشند که مست شوند.

۹. برای مدتی طولانی ماشین اجاره می‌کنند

بسیاری از گردشگران فکر می‌کنند که از همان ابتدای سفرشان به اجاره‌ی ماشین نیاز دارند. آنان فراموش می‌کنند که اگر بخواهند در یک یا دو شهر برای مدتی بمانند، ماشین اجاره‌ای فقط مزاحمت است و هیچ فایده‌ای ندارد. آنان هزینه‌های اضافی برای اجاره و پارکینگ می‌پردازند که به جایش می‌توانند از تورهای گردشگری یا وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند، که اغلب بهترین راه‌های دیدن یک شهر هستند.

مطالب مرتبط: سفر به دور دنیا به جای تحصیل در MBA

۱۰. انتظار خوش‌رویی و لبخند دارند

اشکال لبخند‌زدن چیست؟ خب، واقعا هیچ چیز، فقط خیلی از اروپایی‌ها زیاد اهل لبخند نیستند. اگر در سیبری زندگی کنید و بدون هیچ دلیل لبخند بزنید، مردم فکر می‌کنند احمق هستید. در روسیه، فقط وقتی واقعا اتفاق خوبی افتاده باشد می‌خندند. گردشگران در اروپا انتظار لبخند از دیگران را دارند. آنان ناامید می‌شوند وقتی که گارسون از یک لبخند محروم‌شان می‌کند. آنان انتظار شنیدن نظرات مثبت و دیدگاه‌های پر شور و شوق هستند. باید بدانید اروپایی‌ها کمی متفاوت هستند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: رابرت لاک

منبع: فوربس

اشتباه رایج مسافران در سفر به اروپا


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی