کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰۰ برند برتر از دید نسل هزاره (بخش اول)

۱۰۰ برند برتر از دید نسل هزاره (بخش اول)

در این نوشتار در مورد ۱۰۰ برند برتر (بخش اول) از دید نسل هزاره بحث می شود. همچنین می توانید بخش دوم این مطلب را هم در اینجا مطالعه بفرمایید.

%d8%a8%d8%b1%d9%86%d8%af-%d8%a8%d8%b1%d8%aa%d8%b1-%db%b1

آژانس تبلیغاتی موسیلوانیا از ۳۵۰۰ جوان ۲۰ تا ۳۵ ساله (نسل هزاره) درباره‌ی برند های برتر و محبوبشان در ۳ سال گذشته پرسیده است. موسسه‌ی گریت کوئسشنز نیز به رتبه‌بندی این برندها کمک کرده است. برندهایی که در ادامه عنوان شده‌اند، ۱۰۰ برند برتر این فهرست هستند. قرار داشتن برخی از این برندها – و نه همه‌ی آنها – در این فهرست برایتان جالب توجه خواهد بود.

حدس می‌زنید وجه مشترک این برند های موفق چیست؟ ارتباط مؤثر با این گروه از مشتریان خود به‌وسیله‌ی شبکه‌های اجتماعی. در ادامه فهرست ۱۰۰ برند برتر را با هم می‌خوانیم.

برند برتر۱۰۰: آئودی

audii_q3_2

دفتر مرکزی: آلمان، اینگولشتات

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم (نکته: نظرسنجی پیشین موسیلوانیا تنها ۵۰ برند محبوب نسل هزاره را فهرست کرده‌بود).

دلیل محبوبیت: آئودی برای ارتباط موثر با مشتریانش در جریان رقابت‌های جام ملت‌ّهای آسیا ۲۰۱۵ از یک نرم‌افزار تلفن همراه استفاده‌کرد که به آنها اجازه می‌داد جزئی از تجربه‌ی بازی‌ها باشند.

مطلب مرتبط : ۱۰۰ برند برتر جهان از دید نسل هزاره (بخش دوم)

برند برتر ۹۹: سوبارو

subaru-impreza-wrx-sti-rt-001

دفتر مرکزی: توکیو

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: “جشنواره‌ی زمستانی سوبارو” حال و هوای زمستان را با این برند ترکیب کرد. در این جشنواره امتیازهایی همچون باشگاه‌های اسنوبرد برای مشتریان در نظر گرفته می‌شد. این جشنواره کمک کرد این برند بتواند چهره‌ی متفاوتی برای خود خلق‌کند که خوشایند جوانان امروزی باشد – چهره‌ای مرتبط با تفریحات خارج از منزل و ماجراجویی.

مطالب مرتبط: ۱۰ با ارزش ترین برند جهان

برند برتر ۹۸: نستله

nestle

دفتر مرکزی: سوسس، ویوی

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: ۳۴

دلیل محبوبیت: نسکافه‌ی نستله با قرار دادن ماگ‌های قرمز در جای‌جای کرواسی، “هنر اجتماعی” خلق کرد. موسیلوانیا می‌گوید چنین چیزی باب طبع نسل هزاره است. به‌علاوه، آب‌نبات‌های محبوب زیادی هم تولید می‌کند.

برند برتر ۹۷: جانسون و جانسون

jjproductsonly

دفتر مرکزی: نیوجرسی، نیوبرونسویک

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: مسابقه‌ی ACUVUE ۱-DAY این امکان را در اختیار مشتریان قرار داد که با سلبریتی‌ّهای محبوب دیدار داشته‌باشند و از آنها اندکی راهنمایی کاری دریافت‌کنند، و به همین‌خاطر این برند در میان این جوانان دیگر صرفا به‌عنوان تولیدکننده‌ی پودر بچه شناخته نمی‌شود، بلکه محبوب آنها شده‌است.

برند برتر ۹۶: دی‌سی شوز

96-dc-shoes.jpg

دفتر مرکزی: هانتینگتون بیچ کالیفرنیا

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: دی‌سی شوز سبک زندگی اسکیت‌بُردی را گسترش داده‌است. به‌علاوه، این برند به کمک کارزار تبلیغاتی #TraseYours، با مخاطبانش ارتباط موثری برقرار کرده است؛ کارزاری که در آن، هنرمندان مردمی می‌توانستند با طراحی کفش، بخت خود را برای بردن جایزه‌ی نقدی امتحان‌کنند. افزون بر این، طرحی که در این کارزار برنده می‌شد بخت این را داشت که توسط دی‌سی شوز تولید شود.

برند برتر ۹۵: کارترز

95-carters.jpg

دفتر مرکزی: امریکا، ایالت جرجیا، آتلانتا

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: وب‌گاه کارترز خود ثابت می‌کند این برند به موفقیت تجاری قابل‌توجهی دست‌یافته‌است. در حقیقت، کارترز توانسته است در شبکه‌های اجتماعی بسیار موفق باشد. از همین رو، موسیلوانیا به این نتیجه ررسیده‌است والدین نسل هزاره بسیار دوست‌دارند تصاویر کودکانشان را با هشتگ #lovecarters به اشتراک بگذارند (البته با لباس‌های برند کارترز). کارترز هم تصاویر این کودکان دوست‌داشتنی را روی وب‌گاهش نشان می‌دهد.

برند برتر ۹۴: کلوین کلاین

94-calvin-klein.jpg

دفتر مرکزی: نیویورک

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: کلوین کلاین از سلبریتی‌های محبوب در کارزار تبلیغاتی‌اش استفاده می‌کند. این برند همچنین شم خوبی هم در به‌اشتراک‌گذاری محتوا روی شبکه‌های اجتماعی دارد و در کارزار تبلیغاتی خود به نام #MyCalvins به خوبی توانسته است از آن سود ببرد.

برند برتر ۹۳: اکس

93-axe.jpg

دفتر مرکزی: هلند، رتردام

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: کارزار تبلیغاتی #KissForPeace این شرکت و تبلیغ مرتبط با آن دقیقاً با وجهه‌ی عمومی آن همسو بودند. این کارزار همچنین توانست مشتریان این شرکت را به سازمان‌های مردم‌نهاد نظیر پیس وان دی Peace One Day ارتباط دهد و البته که جوانان نسل هزاره شرکت‌هایی را که فعالیت‌ّای بشردوستانه توجه‌کند، دوست خواهند داشت.

برند برتر ۹۲: ساب‌وی

92-subway.jpg

دفتر مرکزی: ایالت کانکتیکت، میلفورد

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: ساب‌وی با فست فود سالم خود، مدت‌ّها برترین جایگاه بازار را از آن خود داشت، اما چیپوتله به‌تازگی توانسته است جایگاه این شرکت را در بازار از آن خود کند. پس از انتشار اخباری مبنی بر کودک‌آزاری جارد فوگل، سخنگوی قبلی این برند، محبوبیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای ساب‌وی در بازار بسیار کاهش یافت.

برند برتر ۹۱: جیپ

91-jeep.jpg

دفتر مرکزی: میشیگان، اوبرن هیلز

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: جیپ با کارزار تبلیغاتی “تابستان بی‌پایان جیپ” مشتریانش را به خود جلب‌کرد؛ کارزاری که در آن، مالکین اتومبیل‌ّهای جیپ روی واین و اینستاگرام ویدیو ارسال می‌کردند.

برند برتر ۹۰: آنتروپولوژی

90-anthropologie.jpg

دفتر مرکزی: پنسیلوانیا، فیلادلفیا

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: آنتروپولوژی، برند خواهر شرکت اربن آوتفیترز است، پس جای تعجب نیست که تصمیم گرفته‌باشد با برگزاری مسابقه‌ی #PintoWin در پینترست – شبکه‌ی اجتماعی که خود به یک گالری بزرگ شبیه است – با مشتریانش ارتباط برقرار کند.

برند برتر ۸۹: پابلیکس

89-publix.jpg

دفتر مرکزی: فلوریدا، لیک‌لند

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: نرم‌افزار تلفن همراه پابلیکس خرید کردن را ساده‌تر کرده است. با توجه به افزایش شمار سرویس‌های تحویل غذا، ساده‌تر شدن تجربه‌ی خرید بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

برند برتر ۸۸: جنرال میلز

88-general-mills.jpg

دفتر مرکزی: مینه‌سوتا، مینیاپولیس

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: برند فایبر وان گروه جنرال میلز با تبلیغ‌های بامزه‌اش و مسابقاتی که با هشتگ #FiberOneCheesecake در شبکه‌های اجتماعی برگزار می‌کرد و کاربران این شبکه‌ها با شرکت در آن می‌توانستند برنده‌ی یکسال چیزکیک رایگان شوند، توانسته‌است جایگاه بسیار خوبی در بازار به‌دست آورد.

برند برتر ۸۷: ای‌اس‌پی‌ان

87-espn.jpg

دفتر مرکزی: کانکتیکت، بریستول

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: نرم‌افزار تلفن همراه فوتبال فانتزی ای‌اس‌پی‌ان توانسته است توجه مشتریان را به خود جلب‌کند و به این شبکه کمک‌کرده‌است تا یکی از سرگرمی‌های قدیمی محبوب را نزد نسل جدید نیز محبوب‌کند.

برند برتر ۸۶: ایسر

86-acer.jpg

دفتر مرکزی: تایوان، تایپه

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: تبلت‌ّهای ایسر به‌شکلی منحصربفرد به بیلبوردهای تبلیغاتی متصل می‌شوند و به همین‌خاطر مشتریان می‌توانند به‌شکلی کاملاً جدید با برندها ارتباط برقرار کنند.

برند برتر ۸۵: وندیز

wendy

دفتر مرکزی: اوهایو، کلمبوس

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: ۴۷

دلیل محبوبیت: کانون توجه یکی از تازه‌ترین کارزارهای تبلیغاتی وندیز، نسل هزاره بود و رنگ قرمز در تبلیغ‌ها و محصولات جدید این شرکت مانند پرتزل چیزبرگر، بسیار نمود داشت. وندیز همیشه روی تازه‌تر بودن محصولاتش نسبت به رقبا مانور داده‌است و به همین‌خاطر همه‌ی برگرهایش را پس از سفارش مشتری آماده می‌کند و از گوشت یخ‌زده استفاده نمی‌کند. در عصری که چیپوتله در بازار حضور دارد، بی‌شک چنین کارزار تبلیغاتی خوشایند جوانان نسل هزاره است.

برند برتر ۸۴: تریدر جوز

84-trader-joes.jpg

دفتر مرکزی: کالیفرنیا، مونروا

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: جوان‌ها عاشق تریدر جوز هستند. غذاهای ارگانیک، ‌محصولات منحصربفرد و قیمت‌ّای پایین، تریدر جوز را به کعبه‌ی آمال جوانان نسل هزاره تبدیل می‌کند. این شرکت همچنین به چهره‌ی منحصردبفرد خود می‌بالد – چه از حیث لباس‌ّهای هاوایی‌ و چه از حیث تابلوهای جناس‌‌دارش در فروشگاه‌ها.

برند برتر ۸۳: جی. کرو

83-j-crew.jpg

دفتر مرکزی: نیویورک

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: برای جی کرو که بیشتر لباس‌هایی با تیپ کلاسیک تولید می‌کند، شرایط سخت‌تر از گذشته شده است، به‌ویژه با تولید مجموعه لباس‌ّهای عجیب که این شرکت را از اصل خود دور کرده‌است؛ اما مجموعه‌های پاییزه و بهاره/تابستانه ۲۰۱۶ جی کرو بسیار امیدوارکننده هستند. این برند همچنان محبوبیت خود در میان بانوان جوان را حفظ کرده‌است، البته شاید بخش اعظم این قضیه مدیون حضور مدیر بخش خلاقیت این شرکت، جینا لیونز، باشد. کارزار تبلیغاتی جی کرو به نام “Very Personal Styling” (خوش‌پوشی منحصربفرد)، و نیز مجموعه لباس‌های عروسی نسبتا خوش‌قیمت این برند هم به مذاق نسل هزاره خوش آمده‌اند.

برند برتر ۸۲: گوچی

82-gucci.jpg

دفتر مرکزی: ایتالیا، لورانس

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: ‌

گوچی با کارزار تبلیغاتی خود با محوریت کفش‌های کلاسیکش، توجه نسل هزاره را به خود جلب کرد. یک کوییز، یک صفحه روی پینترست و هشتگ #Gucci۱۹۵۳HorsebitLoafter از بخش‌های مختلف این کارزار بودند و این برندِ محصولات لوکس را به عنوان برندی که با صدای خاص خودش در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند، معرفی کردند.

برند برتر ۸۱: کاستکو

81-costco.jpg

دفتر مرکزی: واشنگتن، ایسکوا

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: حالا که کاستکو افدام به همکاری با گوگل کرده‌است، می‌تواند به مشتریان دست به نقد جوانش در شهرها هم که می‌خواهند به صورت عمده خرید کنند، خدمت برساند، اما احتمالاً به دلیل ناتوانی در حمل‌ونقل اجناس، توانایی صورت‌دادن این کار را نخواهد داشت. البته این شرکت درحال‌حاضر به قیمت و کیفیت بسیاری از اجناس فروشگاه‌هایش می‌بالد.

برند برتر ۸۰: رو۲۱

80-rue-21.jpg

دفتر مرکزی: پنسیلوانیا، وارندال

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: رو۲۱ راهی برای جلب توجه خریداران پیدا کرده است. وقتی رو۲۱ وب‌گاه جدید تجارت الکترونیک‌اش را به راه انداخت، یک مسابقه تحت عنوان “بخرید و ببرید” برگزار کرد. به‌اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی بخش اصلی این مسابقه بود و شرکت‌کنندگان از بخت برنده‌شدن جوایز برخوردار بودند.

۷۹- پوما

79-puma.jpg

دفتر مرکزی: آلمان، هرتسوگن‌آوراخ

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: درست است که پوما در مقام مقایسه از رقبایش نایک و آدیداس عقب‌تر است، اما توانسته است با مخاطبان جوانش ارتباط برقرار کند – به‌ویژه به‌وسیله‌ی واژه‌نامه‌ی رقص خود. خوشبختانه حضور داشتن ریانا، خواننده‌ی مشهور، به‌شکل قابل توجهی به این برند کمک کرده است.

۷۸- پلی‌استیشن

78-playstation.jpg

دفتر مرکزی: کالیفرنیا، سان‌فرانسیسکو

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: پلی‌استیشن تلاش‌کرده‌است با بازی خود به نام Infamous: Second Son، سطح جدیدی از بازی‌ّای رایانه‌ای به وجود بیاورد. در این بازی شخصیتی وجود دارد که می‌تواند به دیگران شوک وارد کند و البته که این شوک به واسطه‌ی تجهیزات مربوطه به بازی‌کنندگان هم وارد می‌شود.

۷۷- نوردستورم

77-nordstrom.jpg

دفتر مرکزی: واشنگتن، سیاتل

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: نوردستورم اصلی‌ترین فروشگاهی است که روی محصولات قشر خاص تاکید می‌کند. این شرکت به‌تازگی از گسترش برنامه‌اش برای ارائه‌ی محصولات ارزان‌قیمت – نوردستورم رَک – صحبت کرده است. نوردستورم با اضافه‌کردن ردیت به دایره‌ی شبکه‌های اجتماعی‌اش، توجه مخاطبان جوان را به خود جلب کرده است.

۷۶- نیسان

76-nissan.jpg

دفتر مرکزی: ژآپن، ‌کاناگاوا پرفکچور، یوکوهاما

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: کارزار تبلیغاتی “Open The Briefcase” سال گذشته توانست نیسان را به عنوان شرکتی که ارتباطی موثر با مخاطبانش دارد، مطرح‌کند.

۷۵- دوج

75-dodge.jpg

دفتر مرکزی: میشیگان، اوبرن هیلز

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: وقتی دوج به‌طور مشترک با انکرمن یک تبلیغ تلویزیونی با حضور چهره‌ی مطرح ران برگاندی (ویل فرال) تولید کرد، توانست خود را به عنوان برندی مطرح‌کند که همانند جوانان پر شور و اشتیاق امروزی با دیگران ارتباط برقرار می‌کند.

۷۴- توشیبا

74-toshiba.jpg

دفتر مرکزی: ژاپن، ‌توکیو، میناتو

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: توشیبا برای کارزار تبلیغاتی خود به نام “Beauty Inside” (زیبایی درون) با اینتل و آژانس تبلیغاتی پیرا‌اند اودل واقع در سان فرانسیسکو همکاری‌کرد. حاصل این همکاری، مجموعه‌ای از شش تبلیغ بود که شخصیت اصلی‌شان الکس نام داشت و هر صبح که از خواب بلند می‌شد، آدمی کاملاً متفاوت بود (یک سلبریی یا یک آدم عادی).

۷۳- سفورا

73-sephora.jpg

دفتر مرکزی: فرانسه، پاریس

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: سفورا کعبه‌ی آمال دوستداران زیبایی است. سیستم امتیازدهی و اعطای جوایز آن، به افزایش میزان وفادای مشتریان به آن کمک می‌کنند. مشتری‌ها همیشه به سفورا برمی‌‌گردند تا امتیازهای جدید کسب کند. نرم‌افزار تلفن همراه سفورا نیز بخشی به نام بیوتی بُردز (تالارهای زیبایی) دارد که مشتریان می‌توانند عکس‌ّای زیبای خودشان با لباس‌ّای جدید را در آن به اشتراک بگذارند. این نرم‌افزار تلفن همراه همچنین تالاری برای تصاویر الهام‌بخش دارد و همین‌طور صفحه‌ای روی پینترستبرای این کار.

۷۲- نت‌فلیکس

72-netflix.jpg

دفتر مرکزی: کالیفرنیا، لس آنجلس

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: حتما دلیلی هست که مردم به‌جای این‌که بگویند تلویزیون کابلی داشته‌باش و غم نداشته‌باش می‌گویند نت‌فلیکس داشته‌باش و غم نداشته‌باش. سریال‌هایی نظیر نارنجی مد شده است و کیمی اشمیت سرسخت که توسط خود نت‌فلیکس تولید شده‌اند، این شرکت را به یکی از تاثیرگذاران فرهنگ‌عامه‌ تبدیل کرده است. نت فلیکس همچنین برای ایجاد یک باشگاه مستند دست به همکاری با وب‌گاه معروف گاوکر زده است؛ وب‌گاهی که کاربران در آن می‌توانند درباره‌ی برنامه‌هایی که هر هفته پخش می‌شوند با دیگران به بحث و گفت‌وگو بپردازند.

۷۱- جی‌سی‌پنی

71-jcpenney.jpg

دفتر مرکزی: تگزاس، پلانو

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: ۱۸

دلیل محبوبیت: جی‌سی‌پنی تلاش کرده است با راه‌هایی نظیر بگرزاری خیریه‌‌ی اینترنتی در جریان برگزاری مراسم اسکار و تمرکز بر ارتباط مؤثر با مردم، تحولی به‌وجود در این زمینه بیاورد. جی‌سی‌پنی به‌تازگی واحدهای شرکت سفورا را با فروشگاه‌های بزرگ‌تر خود ادغام کرده‌است.

۷۰- بنانا ریپابلیک

70-banana-republic.jpg

دفتر مرکزی: کالیفرنیا، سان فرانسیسکو

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: بنانا ریپابلیک با همکاری یکی از حساب‌های کاربری سرگرم‌کننده‌ی اینستاگرام به نام #HotDudesReading، طرحی به نام کتاب اول را آغاز کرده است؛ طرحی برای آموزش خواندن و نوشتن به کودکان (و یادتان نرود نسل هزاره کارهایی که به فعالیت‌های بشردوستانهمرتبط هستند را دوست‌‌دارد). این شرکت به‌تازگی با مشکلاتی در بخش طراحی لباس‌های مد روز و کاهش میزان فروش خود روبه‌رو بوده است.

۶۹- ولو

69-valve.jpg

دفتر مرکزی: واشینگتن، بِلوو

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: ۲۴

دلیل محبوبیت: این شرکت با عرضه‌ی بازی مطرح خود – Half-life (نیمه‌جان) – در سال ۱۹۹۶ توانست به‌شکل خوبی در بازار حضور پیدا کند. این برند طرفداران بسیاری روی فیس‌بوک دارد و به دفعات چیزهایی را به‌شکل رایگان روی صفحه‌اش عرضه کرده است. استیم نیز به اصلی‌ترین پلتفرم بازی‌های رایانه‌ای برای بسیاری آدم‌ها تبدیل شده است.

۶۸- پیتزا هات

68-pizza-hut.jpg

دفتر مرکزی: کانزاس، ویچیتا

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: ۲۱

دلیل محبوبیت: پیتزا هات در هنگ‌کونگ پیتزاهایش را به‌طور آزمایشی با جعبه‌هایی به شکل آپارات برای مشتریان ارسال‌کرد؛ نکته‌ای که ثابت می‌کند این برند همیشه به دنبال نوآوری است. پیتزاهای عجیب و غریب پیتزا هات نظیر پیتزای پر شده با هات‌‌داگ توانسته‌اند این شرکت را در شبکه‌های اجتماعی و اینترنت مطرح‌کنند.

۶۷- مارول

67-marvel.jpg

دفتر مرکزی: نیویورک

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: بی‌شک مارول نفوذ بسیاری در فرهنگ عامه دارد – فیلم‌ّهای سری اونجرز (نسبت به سایر فیلم‌ها) واقع پرفروش به حساب می‌آیند. مارول می‌داند که مردم راجع به فیلم‌ّهایش در شبکه‌های اجتماعی بسیار صحبت می‌کنند؛ به همین خاطر هواداران نمی‌توانستند تریلر فیلم اونجرز: عصر آلترون را تا وقتی هواداران درباره‌ی آن به‌قدر کافی توییت نکرده‌بودند، ببینند. موسیلوانیا خاطرنشان کرده است که مارول در این کارزار تبلیغاتی توییت‌های بسیار زیادی دریافت‌کرد – حدوداً ۸۱۰۰ توییت در هر دقیقه – بنابر این بی‌شک این کارزار، موفق محسوب می‌شود.

۶۶- مایکل کورس

66-michael-kors.jpg

دفتر مرکزی: نیویورک

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: کیف‌ها و ساعت‌های مایکل کورس در بین جوانان بسیار محبوب هستند، گرچه محبوبیت بسیار زیاد این برند بین مردم (و سرعت این محبوبیت)، لوکس بودن این برند را به خطر انداخته است. شاید این برند بیش از حدی که باید، میان مردم محبوب شده است. با این حال، موسیلوانیا این شرکت را به‌خاطر کارزار تبلیغاتی به‌یادماندی‌اش در ۲۰۱۳ به نام #WhatsInYourKors می‌ستاید؛ کارزاری که توانست جایگاه این برند را در شبکه‌های اجتماعی مستحکم‌کند.

۶۵- فیس‌بوک

65-facebook.jpg

دفتر مرکزی: کالیفرنیا، منلو پارک

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: فیس‌بوک، اصلی‌ترین ابزار ارتباطی جوانان است. کارزار “Look Back” و ویژگی جدید “خاطره‌ها ” در این شبکه، روی عشق جوانان امروزی به نوستالژی دست گذاشته است. بهتر از این، هر دوی این‌ها روی به‌اشتراک‌گذاری محتوا در شبکه‌های اجتماعی تاکید دارند.

۶۴- بث‌اند بادی وُرکس

64-bath-and-body-works.jpg

دفتر مرکزی: رینولدزبورگ، اوهایو

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: بث‌اند بادی وُرکس یکی از شرکت‌ّهای مطرح اواخر دهه‌ی ۹۰ بود (و از اصلی‌ترین شرکت‌ّها در زمینه‌ی عرضه‌ی هدایای عید به حساب می‌آمد). بث‌اند بادی وُرکس روی عشق نسل هزاره به نوستالژی سرمایه‌گذاری کرد و عطرهای مطرح خود در گذشته را – با رایحه‌ی کیوکمبر ملون و ژانیپر بریز – بار دیگر با هشتگ #FlashbackFragrance در بازار عرضه‌کرد.

۶۳- برنز‌اند نوبل

63-barnes-and-noble.jpg

دفتر مرکزی: نیویورک

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: البته که این جوان‌ها هنوز کتاب می‌خوانند! و برنز و نوبل هم به خوبی از این موضوع آگاه است. این شرکت همچنین با هشتگ #BNGiftTip روی شبکه‌های اجتماعی سرمایه‌گذاری کرده است – کارزاری که به کاربران کمک کرده است بفهمند از طریق اینترنت چه هدیه‌هایی می‌توانند بخرند.

۶۲- ای‌تی‌اند تی

62-att.jpg

دفتر مرکزی: تگزاس، دالاس

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: ای‌تی‌اند تی روی اسنپ‌چت، مینی‌سریال خودش به نام سوپرهیرو را پخش می‌کند – و البته که نسل هزاره عاشق اسنپ‌چت است. این شرکت همچنین کاربرانش را تشویق‌کرد محتوای مورد نظر خود را برای این کارزار ارسال‌کنند. ای‌تی‌اند تی ثابت‌کرد می‌تواند مانند جوانان با آنها ارتباط برقرار کند. این شرکت همچنین سرویس ارائه‌ی خدمات تلفن همراه بسیار محبوبی دارد.

۶۱- ورایزن

61-verizon.jpg

دفتر مرکزی: نیویورک

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: ۲۷

دلیل محبوبیت: ورایزن به سلطه در عرصه‌ی تلفن‌های همراه ادامه می‌دهد. این شرکت همچنین به‌تازگی ای‌او‌اِل را خریداری کرده است که نشان‌دهنده‌ی علاقه‌اش به افزایش میزان تولید محتوا است. این شکرت به‌تاگی با ارزان‌تر کردن طذج دادگان خود، محبوبیت خود را نزد جوانان بیشتر کرده است. ورایزن همچنین کارزاری داشت که جوانان را به خلق‌کردن برنامه‌های موبایل ترغیب می‌کرد.

۶۰- ماونتن دو

60-mountain-dew.jpg

دفتر مرکزی: نیویورک

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: ماونتن دو روی راه‌های ارتباطی گوناگون جوانان سرمایه‌گذاری کرده است؛ آن هم به‌وسیله‌ی اسنپ‌چت. این شرکت طعم‌های جدید محصولات خود را به‌ کمک شبکه‌های اجتماعی معرفی‌کرد. این برند همچنین با استفاده از اسنپ‌چت، وقتی نوشید

نی جدیدش را معرفی‌کرد به‌صورت زنده خبری را برای مخاطبانش پخش‌کرد و باعث شد وب‌گاه فست کامپنی کارشان را تحسین‌کند. این وب‌گاه نوشته است: “ماونتن دو برندی است که همیشه ارتباطی مؤثر با مخاطبانش برقرار می‌کند ”.

۵۹- کروگر

59-kroger.jpg

دفتر مرکزی: سینسیناتی، اوهایو

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: کارت‌ّهای باشگاه مشتریان کروگر، فهرست خریدهای مشتریان را ثبت می‌کنند و به همین خاطر مشتریان صرفاً به‌صورت تصادفی هدیه دریافت نمی‌کنند، بلکه هدایای آنها شبیه همان چیزهایی است که خرید می‌کنند. کروگر کارهای زیادی برای بهبود دادن فناوری‌های درون‌فروشگاهی (و تحویل محصولاتش) انجام داده‌است.

۵۸- کرافت

58-kraft.jpg

دفتر مرکزی: ایلینویز، نورثفیلد

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: ۴۰

دلیل محبوبیت: کرافت امسال توانست قدم موثری در جهت جلب رضایت جوانان بردارد، چون اعلام کرد که از ۲۰۱۶، از رنگ‌دهنده‌های طبیعی نظیر پاپریکا به‌جای رنگ‌دهنده‌های مصنوعی در ماکارونی و پنیرهای خود استفاده می‌کند. موسیلوانیا گفته است که آخرین تبلیغ کرافت به مذاق جوانان هم خوش آمده است، چون محصولات این شرکت بیشتر شبیه سایر غذاهای محبوب آنها خواهند بود و جوانان نسل هزاره این‌جور چیزها را دوست‌دارند.

۵۷- گیم‌استاپ

57-gamestop.jpg

دفتر مرکزی: تگزاس، گریپ‌واین

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: گیم‌استاپ می‌داند چگونه دل مشتریانش را به‌دست آورد. این شرکت از داده‌های تلفن همراه استفاده می‌کند تا بفهمد کدام بازی را باید در کدام منطقه‌ی جغرافیایی منتشر کرد. گیم‌استاپ با عرضه‌ی بیش از یک بازی در آن واحد، انتشار محتوای قابل‌دانلود و البته تبدیل‌کردن گیم‌استاپ از صرف یک فروشگاه به پاتوق دوستداران بازی‌های رایانه‌ای، توانسته است همچنان حضور قدرتمندی در بازار داشته‌باشد.

۵۶- چیپوتله

56-chipotle.jpg

دفتر مرکزی: کلرادو، دنور

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: هیچ رازی در میان نیست – نسل هزاره عاشق چیپوتله است. حذف جانداران دستکاری‌شده‌ی ژنتیکی و مواد نگهدارند‌ه از فهرست مواد اولیه‌ی غذاها، کمک کرده‌اند این شرکت بتواند جایگاه ساب‌وی در عرصه‌ی فروش فست فود سالم را از آن خود کند. چیپوتله گهگاه به کارهای نامعمول هم دست می‌زند– موسیلوانیا به مسابقات هایکو که توسط این شرکت برگزار شد، اشاره می‌کند؛ مسابقه‌ای که مشتریان در آن هایکوهای عاشقانه برای بوریتو (نوعی غذای مکزیکی) دلخواه خود می‌نوشتند تا بخت خود را برای بردن جوایز امتحان کنند.

۵۵- چیک-فیل-اِی

55-chick-fil-a.jpg

دفتر مرکزی: جرجیا، آتلانتا

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: شکی نیست که این شرکت هواداران وفادار خودش را دارد. تجلی این وفاداری را می‌توان در کارزاری تبلیغاتی سراغ گرفت که مشتریان می‌توانستند با پوشیدن لباس‌هایی شبیه پوست گاو، برنده‌ی غذای رایگان شوند. چیک-فیل-ای همچنان یکی از برندهای محبوب جوانان این نسل است، چون غذاهایشان تازه… و خوب است.

۵۴- هول فودز

54-whole-foods.jpg

دفتر مرکزی: تگزاس، آستین

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: هول فودز به فروش مواد غذایی تازه و ارگانیک و پیشنهاد دادن دستورهای غذایی سالم به مشتریانش شهره است. این شرکت توانسته است با ترغیب مشتریان برای به‌اشتراک‌گذاری عکس از غذاهایشان، ارتباط موثری با آنها روی شبکه‌های اجتماعی داشته‌باشد.

۵۳- ای‌بِی

53-ebay.png.jpg

دفتر مرکزی: کالیفرنیا، سان فرانسیسکو

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: حتی با وجود این‌که فروش لباس‌های دست‌دوم این روزها در بازار بیشتر از هر چیز دیگری باب شده است، – و نوبنیادهای زیادی به‌دنبال سودجویی در این بازار هستند – ای‌بی همچنان اصلی‌ترین مکان فروش اجناس دست‌دوم روی اینترنت است. همچنین وقتی ای‌بی اعلام‌کرد هنرمندان با هشتگ #eBayArtforAll کارهای خودشان را به اشترک بگذارند، وجهه‌ی فرهنگی خود را به رخ دیگر شرکت‌ها کشید.

۵۲- ایسوس

52-asus.jpg

دفتر مرکزی: تایوان، تایپه

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: این شرکت تایوانی یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های قطعات رایانه‌ای است. ایسوس با تلفن‌های هوشمند ارزان‌قیمت خود و ساعت‌های هوشمند سری زِن‌واچ، توانسته است توجه بسیاری را به خود جلب‌کند. این برند همچنین از عناصر فرهنگی محبوب در محصولاتش استفاده‌کرده‌است و محتوای دستگاه‌های ساخت خود را با اینترنت سازگار ساخته‌است. با این حال، ممکن است با گرایش روبه‌رشد مشتریان به اندروید، ایسوس با چالش‌هایی روبه‌رو شود.

۵۱- تاکو بل

51-taco-bell.jpg

دفتر مرکزی: کالیفرنیا، ایرواین

جایگاه شرکت در نظرسنجی پیشین: نامعلوم

دلیل محبوبیت: تاکو بل همچنان برند محبوبی است. کارزار تبلیغاتی تاکو بل با نام #breakfastdefects کمک‌ کرده است این شرکت بتواند صبحانه‌های منحصربفرد خود را در فضای اینترنت مطرح‌کند. به علاوه، تاکو بل در بعضی مسابقه‌هایی که برگزار می‌کند، به طرفدارانش غذای رایگان جایزه می‌دهد.

توضیح مترجم:  جوانان نسل هزاره (متولدین اواخر دهه‌ی ۱۹۷۰ میلادی) بخش مهمی از مصرف‌کنندگان را تشکیل می‌‌دهند.


ترجمه:تحریریه  سایت کسب و کار بازده

نویسنده: ملوری اسکولسبرگ و اشلی لوتز

منبع: بیزنس اینسایدر

۱۰۰ برند برتر از دید نسل هزاره (بخش اول)


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی