کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

یورو جایگزین دلار در تکالیف ارزی می‌شود

در جلسه هیات دولت در روز چهارشنبه ۲۹ فروردین، دستورالعملی در لزوم استفاده از یورو به عنوان واحد ارزی کلیه دستگاه‌های اجرایی دولت ابلاغ شد. به تصمیم دولت، بانک مرکزی نیز موظف شده که از زمان ابلاغ این مصوبه، نرخ برابری ریال در مقابل یورو را به طور مداوم، اعلام و مدیریت کند و بدین سان یورو جایگزین دلار در تکالیف ارزی می‌شود.

یورو جایگزین دلار در تکالیف ارزی می‌شود

ولی‌الله سیف، مدیرکل بانک مرکزی ایران، پیش‌تر گفته بود که در دیدار با آیت‌الله خامنه‌ای موضوع جایگزینی یورو و دلار را طرح کرده است و پیشنهادش با استقبال رهبر جمهوری اسلامی ایران روبرو شده است.

سیف در جلسه  با نمایندگان مجلس، گفته بود که یکی از برنامه‌های بانک مرکزی تبدیل ارز گزارشگری از دلار به یورو است. سیف گفته که دلار، به دلیل آن که نقشی در تجارت خارجی ایران ندارد، باید پیش‌تر حذف می‌شد.

روشن نیست دامنه تاثیر مصوبه هیات دولت بر بازار ارز ایران چه باشد. بانک مرکزی اواخر بهمن نیز ابلاغیه‌ای داده و ثبت سفارش واردات با دلار آمریکا را ممنوع اعلام کرده بود.

پس از تک نرخی شدن بهای دلار و اعلام ارز ۴۲۰۰ تومانی، نه تنها خرید و فروش ارز تعلیق شد، بلکه فعالیت‌های اقتصادی در حوزه واردات یا صادرات نیز عملا تعطیل شدند. رئیس انجمن واردکنندگان مواد غذایی، دوشنبه ۲۷ فروردین به خبرگزاری ایلنا گفت که بازار ایران از “فاز التهاب” وارد “فاز ابهام” شده است. او گفت در ده روز اخیر هیچ کالایی اعم از مصرفی، سرمایه‌ای یا واسطه‌ای ثبت سفارش نشده که دولت بخواهد به آن ارز اختصاص دهد. او هشدار داد که پس از نوسان‌های اخیر، هیچ فعالیت اقتصادی صورت نمی‌گیرد و هر روز که می‌گذرد ضربه‌ای به اقتصاد کشور وارد می‌شود.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

یورو جایگزین دلار در تکالیف ارزی می‌شود


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی