کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۴ راهکار که با صرف روزانه ۱۵ دقیقه یک زبان جدید را یاد بگیریم

آیا می‌دانید که برای یادگیری یک زبان جدید روزانه چه مدت زمانی را باید به تمرین کردن زبان جدید اختصاص بدهید؟ در این مقاله راهکارهایی را به شما آموزش می‌دهیم که با استفاده از آنها می‌توانید تنها با صرف ۱۵ دقیقه در هر روز زبان جدید خارجی را یاد بگیرید.

۴ راهکار که با صرف روزانه ۱۵ دقیقه یک زبان جدید را یاد بگیریم

بسیاری از افراد بعد از تلاش‌های مداوم، یادگیری زبان خارجی در مدرسه را بی‌نتیجه می‌دانند. در بین زبان آموزانی که در موسسات آموزش زبان‌های خارجی می‌بینیم، زبان آموزان در نهایت در مکالمه به زبان خارجی با همکلاسان خود موفق نمی‌شوند و به استفاده از زبان مادری روی می‌آورند تا منظور خود را به مخاطب منتقل کنند. بعلاوه مشاهده می‌شود که از روش ترجمه واژه به واژه برای برگرداندن اصطلاحات رایج در زبان مادری به زبان انگلیسی یا زبان دوم استفاده می‌کنند. در بین تمام زبان آموزانی که سطوح متعددی را پشت سر گذاشته و کتاب‌های گوناگونی را خوانده اند، به ندرت زبان آموزانی را پیدا می‌کنید که زبان جدید را روان و سلیس صحبت می‌کنند.

در اینجا ما به شما روشی را آموزش می‌دهیم که می‌توانید با صرف روزانه ۱۵ دقیقه زبان جدیدی را فرا بگیرید. این مدت زمان در مقایسه با روش‌های طولانی مدت دانشگاهی که در آنها زبان دوم در طی جلسات ۹۰ دقیقه‌ای آموزش داده می‌شود به طرز شگفت آوری کوتاه است. با ما همراه باشید تا به شما یاد دهیم که درس‌های آموزش زبان ۱۵ دقیقه‌ای تنها چیزی است که برای حرفه‌ای شدن در یک زبان جدید به آن نیاز دارید.

یادگیری زبان جدید با روش روزانه ۱۵ دقیقه تمرین

این روش بر اساس یک اصل عمده استوار است: با خواندن حجم گسترده‌ای از اطلاعات نمی‌توانید هرچیزی را جذب کنید. این پدیده را اضافه بار اطلاعاتی یا اضافه بار شناختی می‌نامیم. مغز مهارت بسیار بالایی در شناخت و انتخاب مهم‌ترین اطلاعات روزانه ما و شناسایی اطلاعات بی‌ارزش و اضافی دارد. این اطلاعات اضافی بیرون ریخته می‌شود و هرگز وارد حافظه طولانی مدت ما نمی‌شوند. این اطلاعات اگرچه برای گذراندن زندگی روزمره ما جالب به نظر می‌رسند اما تاثیر مثبتی در یادگیری زبان ندارند.

در اینجا می‌خواهیم بی‌اثر بودن روش هایی را نشان دهیم که با استفاده از آنها چیزی را به سرعت یاد می‌گیرید اما این یادگیری تنها در حد قبول شدن شما در امتحان است. به یاد بیاورید زمانی را که امتحان مهمی داشته‌اید و شما چند روز قبل از امتحان و شب قبل از آن را به درس خواندن گذرانده‌اید و سعی کرده‌اید هر چیزی که لازم است بدانید را یاد بگیرید. اما یک هفته پس از گذشت امتحان چقدر از آن مطالب را به یاد می‌آوردید؟ احتمالا این مقدار چندان قابل توجه نیست.

مطلب مرتبط: تقویت زبان انگلیسی: ۱۷ بهترین نکته برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل

به جای تلاش برای یادگیری حجم زیاد اطلاعات بخش های کوچ را مکررا بخوانید

به جای اینکه تلاش کنید تا حجم بسیار زیادی از مطالب را یکجا یاد بگیرید- که البته این تلاش برای شما نگرانی‌های بسیار زیادی به همراه دارد- مهم تر و بهتر آن است که بخش‌های کوچکی از اطلاعات را مکررا با خود تکرار کنید. برای آنکه چیزی را به حافظه طولانی مدت خودتان وارد کنید باید ارتباطاتی برقرار کنید و آنها را تکرار کنید. تکرار در یادگیری زبان نکته‌ای بسیار مهم و کلیدی است.

یک نرم افزار یادگیری زبان به نام Babbel طراحی شده است که محدودیت‌های حافظه انسان را به خوبی در نظر گرفته است. ۱۵ دقیقه زمان روزانه به خوبی با اصل تکه تکه کردن اطلاعات در روانشناسی مطابقت دارد. بر اساس این اصل، مغز ما هر بار در جذب ۷ چیز جدید( ۷ پاره اطلاعات جدید) بهترین عملکرد را نشان می‌دهد. اگر شما به ظرفیت و توان مغز خود برای هضم و پردازش ۷ تکه اطلاعات جدید فکر کنید، زمان یک محدودیت واضح و آشکار به نظر می‌رسد. در نرم افزار یادگیری زبان Babbel این باور وجود دارد که اگر شما درس جدید را تنها با یادگیری چند پاره اطلاعات جدید شروع کنید، زمانی که برای یادگیری این حجم از اطلاعات نیاز دارید تنها ۱۵ دقیقه است.

سپس می‌توانید این اطلاعات را تکرار کنید. ۱۰ مورد قبلی را تکرار کنید که برای این کار هم به کمتر از ۵ دقیقه زمان نیاز دارید. این روش به نظر ساده تر از روشی است که در آن می‌خواهید در طول یک یا چند شبانه روز حجم گسترده‌ای از اطلاعات را یاد بگیرید.

یک روش علمی موثر برای یادگیری زبان جدید

نرم افزار Babbel بر اساس یک روش علمی طراحی شده است. این نرم افزار از تمرین‌های مختلف در موقعیت‌های مختلف استفاده می‌کند و به این ترتیب تکرار را وارد درس می‌کند و شما می‌توانید ارتباطات مورد نیاز برای یادگیری را در ذهن خود برقرار کنید. مجموعه کلماتی که زبان آموزان در درس‌های اول با آنها روبه‌رو شده و آنها را فرا می‌گیرند، در درس‌های بعدی در موقعیت‌های گوناگون در تمرین‌های مکالمه گنجانده می‌شوند. برای مثال، در مکالمه‌ای با موضوع کودکان نه تنها از واژگان مربوط به پرورش کودک استفاده می‌شود بلکه بر استفاده از واژگان مربوط به بزرگترها، ساخت‌وساز و سر و صدا هم استفاده می‌شود زیرا ما در دنیایی دینامیک و پویا زندگی می‌کنیم و مهم این است که این لغات را در هر لحظه- نه صرفا در کودکستان- به یاد بیاوریم.

از آنجایی که تکرار در یادگیری زبان از اهمیت بالایی برخوردار است، نرم افزار Babbel به بخشی به نام مدیر بازبینی مجهز شده است که صرفا برای تکرار اطلاعات و وارد کردن آن به حافظه طولانی مدت شما طراحی شده است. این نرم افزار بر اساس یک اصل روانشناسی به نام فواصل زمانی استوار است. بر مبنای این اصل، هر بار که شما چیزی را تکرار می‌کنید و آن را درست می‌کنید، آن اطلاعات یک پله بالاتر می‌رود. در این نرم افزار می‌بینید که مرحله تکرار هم بعد از پایان درس و هم در روزها و هفته‌های آینده انجام می‌شود.

مطلب مرتبط: ۶ فایده مهم زبان آموزی برای کودکان

راهکارهایی برای یادگیری یک زبان جدید

۱.وقتی در مسیر رفت و آمد هستید زبان جدیدتان را هم یاد بگیرید

برای خودتان مشخص کنید که کجا وقت کمتر و کجا وقت بیشتری دارید. به این ترتیب می‌توانید درس‌های خود را مطابق با این وضعیت انتخاب کنید. درس‌های نرم افزار Babbel به گونه‌ای طراحی شده است که به خوبی برای زمان هایی که منتظر یا حتی در رفت و آمد هستید مناسب هستند. بسیاری از کاربران این برنامه را کارمندان تشکیل می‌دهند. آنها همزمان با استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی و به خصوص در مسیر رفت و برگشت از کار از این نرم افزار هم استفاده می‌کنند. این کار بهترین روش برای استفاده از زمانی طولانی و خسته‌کننده است.

۲. الگوی یادگیری مناسب خود را پیدا کنید

زبان آموزان می‌توانند روش مطالعه خود را با توجه به نوع شخصیتی که دارند انتخاب کنند. بطور کلی دو نوع زبان آموز وجود دارد: آن هایی که به کارهای روزانه و داشتن برنامه‌ای مشخص و منظم علاقمند هستند و کسانی که به کارهای روزانه مشخص علاقه‌ای ندارند. گروه اول می‌توانند برنامه کارهای روزانه مشخصی برای خود تهیه کنند. برای مثال دو مرتبه تکرار درس‌های قدیمی و یک درس جدید و این برنامه را اجرا کنند. گروه دوم به برنامه روزانه مشخص علاقه‌ای ندارند. این افراد می‌توانند برخی از روزهای خود را فقط به تکرار اختصاص بدهند و برخی روزها را هم به یادگیری درس‌های جدید یا هرچیزی که خودشان ترجیح می‌دهند.

مطلب مرتبط: ۳ ویژگی مهم زبان آموزان موفق را بدانید

۳. تمرین کنید و اعتماد به نفس خود را بالا ببرید

یک روز در هفته زبانی که یاد گرفته‌اید را در زندگی واقعی به کار ببرید. اگر رستورانی اسپانیایی در نزدیکی محل زندگی شما قرار دارد، به آنها به زبان اسپانیایی سلام بدهید یا غذاهای خود را به زبان اسپانیایی سفارش بدهید. اگر چنین رستورانی در نزدیکی شما وجود ندارد، از اینترنت استفاده کنید. می‌توانید متنی را به زبان اسپانیایی بخوانید، به پادکستی اسپانیایی گوش بدهید یا یک گروه آنلاین پیدا کنید و با دیگران به زبان اسپانیایی معاشرت کنید. استفاده عملی از اطلاعاتی که یاد گرفته‌اید بهترین راه برای وارد کردن آنها به حافظه بلند مدت است.

اگر هدف شما استفاده از زبان در زندگی واقعی است، پس راهی به جز به کار بردن آنچه یاد گرفته‌اید ندارید.

۴. یادگیری روزانه را به یکی از عادت‌های خود تبدیل کنید

مهم‌ترین کار این است که کاری را هر روز تکرار کنید. حتی اگر کاری را روزی ۱۰ دقیقه انجام دهید بهتر از انجام ندادن آن است زیرا به این ترتیب ارتباطات مغزی را به وجود می‌آورید. درحالیکه اختصاص دادن ۱۵ دقیقه زمان برای یادگیری و مرور روزانه باید هدف از یادگیری زبان باشد، اما تمرین روزانه کلید کسب مهارت در زبان جدید است. با تداوم استفاده از این روش می‌توانید در زمان کوتاهی به زبان جدید خود صحبت کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- فاطمه یحیی

منبع:babbel

۴ راهکار که با صرف روزانه ۱۵ دقیقه یک زبان جدید را یاد بگیریم


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی