کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گوگل به دستور انگلیس لینک‌های جنجالی را از سوابق کاربران حذف می‌کند

گوگل بر مبنای دستور مقامات انگلیسی لینک به برخی مقالات در مورد قانون جنجالی حق فراموش شدن، را حذف خواهد کرد.

به گزارش بازده و به نقل از پی سی ورلد، بر مبنای مصوبه سال گذشته اتحادیه اروپا، در صورت شکایت کاربران از لینک دادن موتور جستجوی گوگل به اخبار و مقالاتی که شهرت و اعتبار شهروندان عضو این اتحادیه را خدشه‌دار می‌کند، گوگل موظف است لینک به این مطالب را از جستجوگر خود حذف کند.

google.jpg

حال گوگل به برخی اخبار و مقالات در مورد پاک کردن این محتویات لینک داده و این امر موجب اعتراض مقامات انگلیسی شده که معتقدند این کار هم به معنای نقض قانون حق فراموش شدن است.

به نقل از فارس، کمیسیونر اداره اطلاعات دولت انگلیس این هفته فرمانی صادر کرده که به موجب آن گوگل باید تا 35 روز آینده لینک به مقالات یاد شده را پاک کند. گوگل می‌تواند درخواست فرجام‌خواهی خود در برابر این حکم را به دستگاه قضایی انگلیس تقدیم کند.

گفتنی است که این قانون تنها در مورد دامنه‌های اروپایی گوگل کاربرد دارد و لینک به محتوای مورد اعتراض شهروندان از سایر دامنه‌های جهانی گوگل پاک نخواهد شد.

مقامات انگلیسی زمانی در این مورد حساسیت نشان دادند که یک شهروند این کشور از لینک دادن گوگل به خبری در مورد پاک کردن لینک به محتوای مورد اعتراضش در ماه‌های گذشته خبر داد. گوگل هنوز در این مورد واکنش رسمی از خود نشان نداده است.


سایت کسب و کار بازده

گوگل به دستور انگلیس لینک‌های جنجالی را از سوابق کاربران حذف می‌کند


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی