کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نوشیدنی های خیلی داغ باعث سرطان ‌مری می‌شوند

به گزارش سازمان بهداشت جهانی نوشیدنی های خیلی داغ باعث سرطان مری ارتباط داده شده است.

سرطان ۳

بیست و پنج سال پیش، سازمان بهداشت جهانی، قهوه را “احتمالا سرطان­زا” رده­بندی کرد. درحال‌حاضر این سازمان هشدار طولانی مدت خود را برعکس کرده، و اعلام می­کند شواهد کافی وجود ندارد. (واو! ) اما سازمان بهداشت جهانی هم­چنین خاطرنشان می‌کند هر نوع نوشیدنی داغ ممکن است موجب سرطان مری شود.

در گزارشی که امروز در “لنست آنکولوژی” منتشر شده است، آژانس بین ­المللی سازمان بهداشت جهانی برای تحقیق بر روی سرطان گفت، گروهی متشکل از ۲۳ دانشمند، مصرف نوشیدنی‌های بسیار داغ با دمای ۶۵ درجه­ی سانتی­گراد (۱۴۹ درجه فارنهایت ) و یا بیشتر را در دسته­ی ” احتمال سرطان­زایی برای انسان” طبقه بندی کردند. ( یک فنجان قهوه یا چای معمولا در دمای بین ۱۶۰ تا ۱۸۵ درجه فارنهایت سرو می‌شود.)

وظیفه­ ی آژانس بین ­المللی تحقیقات سرطان، طبقه ­بندی خوراکی­ها، مواد شیمایی، و سایر اقلام در پنج دسته می‌باشد: سرطان­زایی برای انسان، احتمال سرطان‌زایی برای انسان، امکان سرطان­زایی برای انسان، غیرقابل طبقه­ بندی، و عدم احتمال سرطان‌زایی. چیزهایی مانند دستگاه‌ های سولاریوم و مصرف دخانیات در دسته­ ی اول جای دارند زیرا شواهد نشان می‌هد قطعا موجب سرطان می‌شوند. نوشیدنی‌های داغ اکنون در دسته­ی دوم جای دارند زیرا تحقیقاتی که آن­ها را به سرطان ارتباط می­دهد قوی نیستند.

مطلب مرتبط : سر طان: ۱۰ واقعیت و ۳ حقیقت درباره سر طان که پزشکان نادیده می گیرند

Steaming hot coffee in morning sunlight.

نتیجه­ ی گروه تحقیق تا حدودی بر اساس مطالعات انجام شده در کشورهایی (شامل چین، ترکیه، و جنوب امریکا) بود که چایی یا ماته (نوشیدنی خاصی در امریکای جنوبی) به طور سنتی داغ نوشیده می‌شود. طبق اطلاعیه‌ای از طرف سازمان بهداشت جهانی، این تحقیق نشان داد ” خطر سرطان‌ مری با دمایی که نوشیدنی مصرف می‌شود افزایش یافت”.

آژانس بین­المللی تحقیقات سرطان هم­چنین اعلام کرد مطالعاتی بروی حیوانات را ذکر کرد که نشان می­دهد آب داغ‌تر از ۶۵ درجه­ی سانتی­گراد می‌تواند موجب رشد تومور‌ها شود.

سرطان مری یکی از ۸ شایع‌­ترین سرطان‌ دنیا است، که ۵ درصد از کل مرگ­و­میر سرطان‌ را موجب می‌شود. هر ساله حدود ۱۵ هزار امریکایی مبتلا به این بیماری تشخیص داده می‌شوند.

کریستوفر وایلد، رییس آژانس بین­المللی تحقیقات سرطان در بیانیه‌ای اعلام کرد: “مصرف دخانیات ونوشیدن الکل عوامل اصلی سرطان مری، به خصوص در کشورهای پردرآمد هستند”. با این حال بیشتر موارد در آسیا، امریکای جنوبی، وافریقای شرقی اتفاق می­افتند که مصرف منظم نوشیدنی‌های بسیار داغ معمول است و دلایل وقوع زیاد این نوع سرطان‌ به خوبی شناخته نشده­اند.”

گرگوری هارتل، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی در ژنو به رویترز گفت که طبقه­بندی جدید بر اساس شواهد محدود بوده است، و تحقیقات بیش­تری لازم است. اما در همین حال، آژانس به مردم توصیه می­کند از نوشیدن هر چیز بسیار داغی پرهیز کنند: ” ما می‌گوییم: محتاط باشید، اجازه بدید نوشیدنی‌های داغ خنک شوند.”


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_اسما حسنی

منبع: هلث

نوشیدنی های خیلی داغ باعث سرطان ‌مری می‌شوند

رابطه سرطان و نوشیدنی های داغ


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی