کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گرانترین و ارزانترین شهرهای دنیا

گرانترین و ارزانترین شهرهای دنیا

گرانترین و ارزانترین شهرهای دنیا در این نوشتار مورد بحث قرار می گیرند. بانک سوییسی «یو بی اس» با انتشار تحقیقات خود روی ۷۱ شهر دنیا، وضعیت حقوق و درآمد مردم، قیمت‌ها و قدرت خرید را مورد بررسی قرار داده و بر این اساس زوریخ سوییس را به عنوان گران‌ترین شهر دنیا شناخته است.

گرانترین و ارزانترین شهرهای دنیا

تحقیقات یو بی اس نشان می‌دهد که پس از زوریخ، شهر ژنو سوییس در ردیف دوم و نیویورک در رده سوم گران‌ترین شهرهای دنیا قرار می‌گیرند.

توقف تدابیر حمایتی بانک مرکزی سوییس از فرانک در برابر ارزهایی چون دلار آمریکا و یورو، شهرهای این کشور را به گران‌ترین نقاط دنیا تبدیل کرده است.

Zurich-Switzerland.jpg

با وجود این با احتساب کرایه خانه در ارزیابی گران‌ترین شهرهای دنیا، زوریخ جای خود را به شهر نیویورک خواهد داد. ساکنان این شهر نسبت به زوریخ ۸ درصد بیشتر از حقوق خود را به کرایه خانه اختصاص می‌دهند.

مطلب مرتبط۳۰ بهترین کشور برای زندگی در ۲۰۱۶

زوریخ، بزرگ‌ترین و پرجمعیتﺗﺮین شهر در کشور سوییس است. این شهر در شمال مرکزی سوییس، در دامنه کوﻩهای آلپ جای گرفته‌ است. زوریخ، مهمﺗﺮین قطب اقتصادی سوییس ﺑﻪشمار می‌رود و گاه از آن ﺑﻪعنوان پایتخت فرهنگی این کشور یاد می‌شود؛ حال ﺁنکه پایتخت سیاسی سوییس، شهر برن است. زوریخ شهری با بهترین کیفیت زندگی در جهان شناخته می‌شود.

اما از سوی دیگر لیست ارزان‌ترین شهرهای دنیا نیز در این گزارش منتشر شده است. شهر کی‌یف پایتخت اوکراین مقام اول را در این لیست به خود اختصاص داده است. پس از آن شهر سوفیا، پایتخت و بزرگ‌ترین شهر بلغارستان قرار می‌گیرد و در نهایت بخارست، پایتخت رومانی در مقام سوم این رده‌بندی قرار گرفته است.

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که حقوق و دستمزدها در کی‌یف تنها ۵ درصد سطح حقوق‌ها در زوریخ است. یک کارمند در زوریخ برای خرید یک دستگاه آیفون 6 به ۲۱ ساعت کار احتیاج دارد اما در کی‌یف برای خرید این تلفن همراه باید ۳۰ برابر بیشتر کار کرد.

سایت کسب و کار بازده

وبگردی

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی