کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گرانترین و ارزانترین دانشگاه های جهان

گرانترین و ارزانترین دانشگاه های جهان

گرانترین و ارزانترین دانشگاه های جهان در کدام کشورها واقع شده اند؟

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، استرالیا و انگلستان را از گران‌ترین کشورها به لحاظ هزینه‌های تحصیل دانست و گفت: هزینه تحصیل در امارات متحده عربی کمتر از کشور کانادا است و هر دانشجو برای ادامه تحصیل در هریک از این دو کشور سالانه رقمی برابر ۱۸ هزار پوند می‌پردازد.

university.jpg

دکتر مهراد تحصیل دانشجویان در کشورهای خارجی را یک پدیده متداول دانست و افزود: ولی از سوی دیگر هزینه‌های تحصیل مسئله‌ای است که بسیاری از دانشجویان در انتخاب کشور محل تحصیل خود به آن توجه می‌کنند.

وی به هزینه‌های تحصیل در کشورهای مختلف اشاره کرد و یادآور شد: در اروپای غربی، انگلستان یکی از گران‌ترین کشورها برای تحصیلات دانشگاهی است. شهریه دانشگاه‌ها در این کشور بالا و هزینه‌های زندگی نیز رو به افزایش است.

مهراد یادآور شد: تحصیل در انگلستان مستلزم آن است که دانشجویان سالانه رقمی در حدود ۲۱ هزار پوند به دانشگاه محل تحصیل خود بپردازند.

بنیانگذار پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، ارزان‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل را شامل کشورهای کنیا، بنگلادش، ‌آرژانتین، نروژ و لهستان دانست و اضافه کرد: هزینه تحصیل در این کشورها برابر هزار تا دو هزار پوند است.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: هزینه تحصیل در کشورهایی مانند هندوستان و روسیه پنج برابر ارزان‌تر از کشورهایی چون انگلستان است.

مهراد یادآور شد: در سال ۲۰۱۵ میلادی متوسط شهریه دانشگاهی با هزینه‌های زندگی در هندوستان برابر با سه هزار و ۶۲۹ پوند و در روسیه برابر با چهار هزار و ۴۴۹ پوند است.

رییس بخش علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه شیراز گفت: هزینه تحصیل در کلمبیا، اسلواکی، اوکراین، بلاروس و اسلوونی به ترتیب بین چهار هزار تا سه هزار و ۳۰۰ پوند در نوسان است.

مهراد اظهارکرد: کشورهای امریکا، سنگاپور، کره جنوبی و استرالیا از جمله گران‌ترین کشورها برای ادامه تحصیل هستند.

وی استرالیا را گران‌ترین کشور جهان به لحاظ تحصیل توصیف کرد و گفت: هر دانشجوی خارجی به طور متوسط رقمی برابر با ۲۷ هزار و ۲۸۰ پوند به عنوان شهریه دانشگاهی پرداخت می‌کند.

مهراد اضافه کرد: پس از استرالیا، ‌تحصیل در کشورهای کره جنوبی، سنگاپور و امریکا به بودجه‌ای بین ۲۷ هزار پوند تا ۲۱ هزار پوند احتیاج دارد.

وی با تاکید بر این که کشورهای ژاپن و سوئیس دو کشور توسعه یافته‌ای هستند که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های این دو کشور در حدود ۱۵ هزار پوند است، خاطرنشان کرد: جالب آن است که هزینه تحصیل در امارات متحده عربی همتراز با کشور کانادا است و هر دانشجو برای ادامه تحصیل در هریک از این دو کشور سالانه رقمی برابر ۱۸ هزار پوند احتیاج دارد.

مهراد ادامه داد: تحصیل در چین یا فرانسه ۳ برابر کمتر از تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان است. به عبارت دیگر تقریبا هزینه‌ای برابر ۷ هزار پوند در سال است ؛ در حالی که تحصیل در برزیل و زلاند نو به ترتیب ۸ هزار پوند و ۱۳ هزار پوند هزینه در بر دارد.


منبع: ایسنا

سایت کسب و کار بازده

گرانترین و ارزانترین دانشگاه های جهان


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی