کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ مهمترین گام های موفقیت در زندگی و کسب و کار

پیمودن مسیر خوشبختی و موفقیت به کسب دانش نیاز دارد. اینکه شما مهمترین گام های موفقیت در زندگی و کسب و کار را بشناسید و بتوانید گام های درست و اصولی بردارید. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا آنچه را که لازم است درباره مهمترین و اصلی ترین گام های موفقیت بدانید.

مهمترین گام های موفقیت در زندگی و کسب و کار

مهمترین گام های موفقیت در زندگی و کسب و کار

۱. برنامه‌ریزی برای کارهای روزانه

مهمترین گام های موفقیت در زندگی و کسب و کار برای شما برنامه‌ریزی برای رسیدن به اهداف روزانه‌تان و فهرست کارهای انجام دادنی‌تان است. صبح زود زمان مناسبی برای این کار است زیرا در این ساعات معمولا فرد در خلوت خودش است و به کار و گرفتاری دیگری مشغول نیست و به آسانی می‌تواند به اولویت‌بندی کارها و فعالیت‌های خود رسیدگی کند. هم‌چنین می‌تواند در این جدول زمان‌بندی برنامه‌ی کارهای روزمره‌شان جایی را هم برای حل مشکلات مستمر خود بگنجاند. و مهم است که در این جدول زمان‌بندی به سلامت روانی خود نیز توجه کافی داشته باشید. پس از یک جلسه‌ی کاری پرتنش، 10 دقیقه بیرون بروید و به خودتان استراحتی بدهید.

۲. انجام کارهای سخت را قبل از کارهای آسان

همه‌ی ما گزینه‌ای در فهرست کارهای انجام‌دادنی‌مان در طول روز داریم که از آن می‌ترسیم. در این‌جا یک راه‌حلی وجود دارد که شما را از استرس ناشی از این آیتم نجات می‌دهد. این گزینه (کار ترسناک) را در اول فهرست کارهای‌تان قرار دهید! به جای این‌که در طول روز از هنگام نوشیدن اولین فنجان قهوه تا موقع ناهار، مدام اوضاع ناخوشایندی از این گزینه‌ی عذاب‌آور برای خودتان درست کنید، آن را زودتر انجام دهید و همان اول صبحی از شرش خلاص شوید. اول صبح زمانی است که سطح انرژی شما بسیار بالاتر است و این زمان مناسبی برای انجام این کار است. بنابراین، بهتر است که کارهای مشکل‌تررا زودتر و در ابتدای سایر کارهای‌تان انجام دهید. بدین‌سان با سپری شدن و پایان یافتن روز کاری‌تان، به تدریج کارهای آسان‌تری برای انجام دادن دارید و می‌توانید زمان استراحت بیشتری برای خودتان داشته باشید.

مطلب مرتبط: ۲۰ زیباترین جملات انگیزشی کوتاه برای موفقیت

۳. کنار آمدن با فشار برای کسب موفقیت

استرس جزئی از زندگی روزانه‌ی ما است و در مدیریت زندگی خانوادگی، روابط و مشکلات مالی جریان دارد. مقابله با فشار بستگی به چشم‌انداز شخصی و اهمیتی دارد که به وظایف مرتبط با هویت و ارزش شخصی‌تان می‌دهید.

یک کارآفرین به جای آن‌که نگرش منفی در مورد فشار داشته باشد، باید ضرورت کاربرد مهارت‌های اصلی و دانش را برای حل چالشِ پیشِ رو شناسایی ‌کند. برای ماندگاری در زندگیِ شخصی و حرفه‌ای یادگیریِ انجام کارها تحت فشار بسیار ضروری است

۴. داشتن اعتماد به نفس

ایمان قوی به توانایی‌های‌تان و رسیدن به موفقیت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که یک کارآفرین باید داشته باشد. شما کسب‌وکارتان را معرفی می‌کنید و باید در این راه به ایده‌ها، خدمات و شایستگی‌های‌تان اعتماد و ایمان داشته باشید. این ویژگی کمک‌تان می‌کند هرگونه ترس و تردید را از خود دور کنید.

باید قادر باشید جایگاه فعلی‌تان و جایگاهی که می‌خواهید در آینده داشته باشید را به خوبی درک و شناسایی کنید؛ و این قابلیت نشانی از اعتماد به نفس بالا است. ایده‌ی موفقیت را در چشم ذهن‌تان ایجاد کنید؛ این کار به شما انگیزه‌ می‌دهد پیشرفت کنید و هر مانعی سر راه‌تان را از پیش رو بردارید.

مطلب مرتبط : کارآفرین: ۵۰ عادت که ثابت می‌کند شما کارآفرین متولد شدید

۵. پذیرش شکست برای کسب موفقیتهای بهتر

آدم‌های موفق مسئولیت شکست‌‌های‌شان را می‌پذیرند. آدم‌های ناموفق دیگران را سرزنش می‌کنند. رهبران و صاحبان کسب و کارهای واقعا موفق بالاها و پایین‌ها را در زندگی و کارشان تجربه می‌کنند، ولی همیشه مسئولیت شکست‌های‌شان را می‌پذیرند. کارپن می‌گوید سرزنش دیگران هیچ مشکلی را حل نمی کند. به گفته‌ی او، ” فقط آدم‌های دیگر را خوار و خفیف می‌کند و ابدا نتیجه‌ی خوبی از آن حاصل نمی شود.

۶. علاقه به یادگیری مداوم

آدم های موفق دائما می‌آموزند. آدم‌ های ناموفق هیچ برنامه‌ای برای ادامه‌ی یادگیری پس از خاتمه‌ی تحصیل ندارند. تنها راه رشد وو پیشرفت یک شخص، یک حرفه‌ای، یا یک رهبر این است که هرگز یادگیری را متوقف نکند. کارپن می‌گوید، “شما می توانید یک پله بالاتر از رقبا و انعطاف‌پذیر باشید، چون بیش‌تر می‌دانید. اگر یادگیری را تمام‌شده بدانید فرصت‌هایی را از دست‌ می‌دهید که مانع از یادگیری( و رشد) شما می‌شود.

۷. داشتن خلاقیت

خلاقیت یکی از صفات کلیدی افراد موفق در هر زمینه‌ای از فعالیت است. هموراه از امتحان کردن موارد جدید و روش‌های بدیع، استقبال کنید و از نتیجه آن نترسید. هیچ‌کس تا کنون نتوانسته است بدون نوآوری و آزمایش روش جدید، به موفقیت برسد.

به استیو جابز مدیرعامل فقید شرکت اپل نگاهی بیاندازیم؛ وی فرد بسیار پر شوری در نوآوری بود و همین طرز نگاه وی و اشتیاقش به ایده‌ها و طرح‌های جدید سبب تولید محصولاتی شگفت‌انگیز مانند آیفون یا آیپد شد که توانست جهان را متحول کند. وی زمانی گفت: «مرز بین یک رهبر و یک پیرو را خلاقیت تعیین می‌کند».

داریلن پرایز رییس شرکت well said می‌گوید، حتی اگر شما با ایده کسی مخالفید، بجای اعلام سریع موضع خود بگویید “وای! ایده جالبی است. چگونه عملی می‌شود؟! ” یا اینکه بگویید “رویکرد متفاوتی است؛ بگذارید در مورد عواقب مثبت و منفی آن بیشتر بحث کنیم.”

هیچگاه یک دنده نباشید و از امتحان کردن چیزهای جدید نترسید زیرا این راهی نیست که بتوانید از آن به موفقیت برسید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- پریسا جعفری

منبع: نیوزویک

۷ مهمترین گام های موفقیت در زندگی و کسب و کار


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی