کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ کم استرس ترین شغل دنیا در ۲۰۱۷

طبق گزارش سالانه‌ی وب‌گاه کَریِرکَست در مورد کم استرس ترین مشاغل بسیاری از معیارهایی که این شرکت برای ارزیابی میزان استرس در محل کار مورد استفاده قرار می‌دهد نشان میدهد که همه‌ی مشاغل دارای استرس ذاتی یکسانی نیستند و با توجه به معیارهایی نظیر نیاز به توان بدنی بالا، خطرات شغلی، شرایط محیطی، و ایجاد آسیب‌های شخصی یا وارد آمدن آسیب به دیگران که مسئولیت‌ آن مستقیما بر عهده‌ی فرد شاغل قرار بگیرد سطح استرس هر شغل سنجیده می شود. در ادامه ۱۰ کم استرس ترین شغل دنیا در ۲۰۱۷ را معرفی می کنیم.

کم استرس ترین شغل دنیا در ۲۰۱۷

طبق نتایج مطالعه‌ای که توسط شرکت کریرکست به عمل آمد، متخصص سونوگرافی به عنوان کم‌ استرس‌ترین شاغل سال شناخته شده است؛ کم‌ استرس بودن این شغل تا حدودی ناشی از متوسط درآمد سالانه‌ی بالا ( به اندازه‌ی ۶۳۰۰۰ دلار) و نرخ رشد ۲۴ درصدی است. در ادامه به کم استرس ترین شغل دنیا در ۲۰۱۷ و نمره‌ی مربوط به میزان استرس هر کدام از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

۱. متخصص سونوگرافی: ۴

۲. مسئول ناظر بر اجرای مقررات: ۵/۷۳

۳. آرایشگر: ۶/۷۱

۴. مسئول شنوایی سنجی: ۷/۳۱

۵. استاد دانشگاه: ۸/۱۷

۶. تکنیسین سوابق پزشکی: ۸/۵۷

۷. طلا و جواهر فروش: ۸/۹۵

۸. تحلیلگر پژوهش‌های عملیاتی: ۹/۰۲

۹. تکنیسین داروسازی: ۹/۱

۱۰. تکنیسین آزمایشگاه پزشکی: ۱۰/۳۱

مطلب مرتبط: ۲۷ پر استرس ترین شغل دنیا ۲۰۱۶

با وجود این، به گفته‌ی کنسینگ، صرفا وجود این قبیل حرفه‌ها در فهرست امسالِ کم استرس‌ترین مشاغل، به این معنی نیست که شاغلین این حرفه‌ها هیچ استرسی در محل کارشان ندارند؛ هیچ شغلی خالی از استرس نیست.

کنسینگ گفت: “‌همه‌ی حوزه‌ها به اندازه‌ی خودشان دارای استرس هستند. این استرس‌ها ناشی از انتظاراتی است که از جانب مشتری، کارمند، یا خودتان ایجاد می‌شوند. در واقع، جنس و طبیعت استرس‌های‌مان با یکدیگر فرق می‌کنند.‌”


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: businessnewsdaily

۱۰ کم استرس ترین شغل دنیا در ۲۰۱۷


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی