کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ کشور که مصمم ترین کارآفرینان را دارند

این آن چیزی است که ما می‌دانیم: شروع یک کسب و کار به همان اندازه که به منابع نیاز دارد نیازمند پشتکار نیز هست. به همین دلیل در این نوشتار ۱۵ کشور که مصمم ترین کارآفرینان را دارند به شما معرفی میکنیم.

۱۵ کشور که مصمم ترین کارآفرینان را دارند

آخرین آمار سازمان مدیریت کسب و کارهای کوچک نشان داد که حدود نیمی از تمام کسب و کارها به مدت پنج سال دوام خواهند آورد. در ایالات متحده در ۲۰۱۳ (جدیدترین سال ارائه شده توسط داده‌های گزارش شده) ۴۰۶.۳۵۳ کسب و کار افتتاح و تقریبا همان تعداد(۴۰۰.۶۸۷) کسب و کار تعطیل شدند. برای آن کسانی که همچنان قصد دارند هنگام مواجه با مشکلات دوام بیاورند، رویاهای به سرعت ثروتمند شدن اغلب جای خود را به این واقعیت می‌دهند که عبور از تمام موانع واقع شده در نخستین مرحله‌ی این رقابت نیازمند ریختن عرق جبین است.

مطلب مرتبط: ۲۵ پردرآمدترین کشورهای دنیا

بزرگترین موانع کجا هستند

داده‌های بانک جهانی درباره‌ی بیش از ۱۳۰ کشور نشان می‌دهد که در سرتاسر جهان کدام کارآفرینان از همه مشتاق تر و مصمم ترین کارآفرینان هستند. رتبه‌بندی آنها در زمینه‌ی سه عامل محاسبه می‌شود:

– مدت زمانی که برای ثبت یک کسب و کار جدید لازم است

– مقدار رویه‌هایی که فرد لازم است پشت سر بگذارد

– هزینه‌های مرتبط

Expert Market بازار کسب و کار به کسب و کاری (B۲B) که مقر آن در تگزاس واقع است با جزییات بیشتر و از طریق ارجاعات متقابل به تعداد کسب و کارهای جدیدی که در هر کشور راه‌اندازی شده‌اند این عوامل را تحلیل کرده است. همانطور که محقق ارشد این گزارش، بابی برنت، اشاره می‌کند تعداد کسب و کارهای جدیدی که راه‌اندازی شده‌اند به ازای ۱۰۰۰ فرد بالغ در سن کار (۱۵-۶۴) محاسبه شده است بنابراین، برای کشورهایی که جمعیت‌های متفاوتی دارند نیز یک معیار نسبتا خوب به شمار می‌رود.

گزارش حاصله نه تنها نشان می‌دهد که بعضی از این موانع در بعضی از کشورها چقدر بزرگ هستند، بلکه مناطقی را نیز مشخص می‌کند که سرسخت‌ترین و مصمم ترین کارآفرینان را دارند و علیرغم آن چالش‌ها تشکیلات اقتصادی خود را راه‌اندازی کرده‌اند.

مکان شماره‌ی یک که مصمم ترین کارآفرینان را دارد بوتسوانا است.

طبق تحلیل برنت، به طور متوسط ۴۵ روز طول می‌کشد تا یک کسب و کار در این کشور ثبت شود که بسیار بیشتر از متوسط جهانی (۸.۳ روز) است. او توضیح می‌دهد که “این ممکن است به خاطر تعداد بالای رویه‌های اداری باشد که مالکان کسب و کار جدید باید انجام دهند. برای ثبت تشکیلات اقتصادی جدید ۹ فرآیند جداگانه باید انجام شود، که در بعضی از مکان‌ها مثل آذربایجان و کانادا که فرصت‌های از دست رفته‌ی بالایی دارند این فرآیندها دو مرحله است.”

۱۵ برترین کشور رتبه‌بندی شده در بین چالش برانگیزترین مکان‌ها برای شروع یک کسب و کار که در عین حال استارت‌آپ‌های نسبتا زیادی دارند عبارتند از:

– بوتسوانا

– مالت

– تیمور شرقی

– گابن

– برزیل

– بلیز

– آنتیگوا و باربودا

– بلغارستان

– کرواسی

– سورینام

– وانواتو

– ایالات متحده

– افریقای جنوبی

– اوگاندا

– قبرس

مطلب مرتبط: ۷ کشور برتر برای اقامت از طریق سرمایه گذاری

مصمم ترین کارآفرینان

برنت اشاره می‌کند که در کشور شماره ی سه این رتبه‌بندی، تیمور شرقی(واقع در جنوب شرقی آسیا)، فقط ۴ فرآیند وجود دارد که باید انجام شود و متوسط زمان لازم برای شروع یک کسب و کار فقط ۹ روز است. با این حال برنت می‌گوید، “کارآفرینان باید ۲۶۰% از متوسط درآمدشان را در یک بانک پس انداز کنند یا قبل از تکمیل فرآیند ثبت نزد یک دفتر اسناد رسمی بگذارند.” طبق مشاهده‌ی او این مبلغ سرمایه‌ی‌گذاری “هنگفتی” است که باید از پیش انجام شود. همچنین از مبلغ متوسط جهانی، که ۹% درآمد است، نیز بسیار بیشتر است.

برنت همچنین ذکر می‌کند که ایالات متحده تنها ابرقدرت غربی است که در بین ۱۵ برترین کشور قرار گرفته است، که به لحاظ تعداد کسب و کارهای جدید راه‌اندازی شده در ۲۰۰۶ رتبه‌ی دوم را دارد. او می‌گوید کارآفرینان امریکایی به خاطر دوام آوردن در فرآیند‌ی طولانی مدت برای راه‌اندازی و همچنین حجم کاغذبازی‌های اداری و هزینه‌های مربوطه، به عنوان یکی از مصمم ترین‌ها در این فهرست جای گرفتند.

برنت توضیح می‌دهد، “طبق اعلام بانک جهانی در امریکا شش فرآیند وجود دارد که باید آنها را پشت سر گذاشت و به طور متوسط ۴ روز طول می‌کشد و حدودا به اندازه‌ی ۱.۳% از متوسط حقوق هزینه در بر دارد.” با این حال، او همچنین اشاره می‌کند “این آماری است که مربوط به متوسط حساب شده در شهرهای بزرگ است، در نتیجه ممکن است در بعضی از ایالت‌ها تفاوت هایی وجود داشته باشد.”

همانطور که قبلا در Fast Company گزارش داده شده بود، یکی از چالش‌های عمده‌ای که موسسان استارت‌آپ‌ها با آن روبه‌رو هستند کمبود سرمایه برای شروع موفقیت آمیز کسب و کارشان است- یک مانع بازدارنده که به طور مساوی توزیع نشده است؛ طبق نظر مرکز راه‌حل‌های سیاسی جهانی (CGPS) در بین کارآفرینان رنگین پوست نابرابری‌های بزرگی وجود دارد.

مثال

به عنوان مثال، بالاخص زنان افریقایی امریکایی بیشتر احتمال دارد که از حرفه‌ی شرکتی خود جدا شوند و کسب و کار خودشان را راه‌اندازی کنند. اما این به آن معنی نیست که وقتی این کار را کردند پول هنگفتی به جیب می‌زنند. محققان CGPS می‌گویند “به طور متوسط، آسیایی امریکایی‌ها حدود ۸۰% ثروت سفیدپوستان را در اختیار دارند. هیسپانیک‌ها و افریقایی امریکایی‌ها کمتر از ۱۰ درصد این ثروت را در اختیار دارند.” تحلیلگران معتقدند این به خاطر آن است که آنها همواره در طول تاریخ محروم بوده‌اند. با وجود این، کارآفرینی در بین زنان افریقایی امریکایی تا ۲۰.۲% افزایش پیدا کرد درحالی که مشارکت آنها در نیروی کار بین سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۲ تنها تا ۸.۸% رشد داشته است.

مطلب مرتبط: ۱۸ بهترین کشور برای کسب و کار و شروع کارآفرینی

فرصت‌های از دست رفته؟

برنت اشاره می‌کند که کانادایی‌ها از عرصه ی استارت‌آپ‌ها جا مانده اند، هرچند ” در این کشور تنها دو فرآیند برای انجام دادن وجود دارد، که حدود ۱.۵ روز طول می‌کشد و هزینه آن فقط ۰.۴% از میانگین درآمد است.”

اما همیشه ماجرا به همین سرراستی نیست. به عنوان مثال، افغانستان در بین کشورهای از دست دهنده‌ی فرصت رتبه‌ی دوم را به‌دست آورد. یک طبقه‌ی در حال افزایش از کارآفرینان اجتماعی مشاغل را ایجاد می‌کنند، در حالی که رشد بخش خصوصی به ثبات اقتصادی کمک می‌کند و وابستگی به کمک‌های خارجی را از بین می‌برد. اما، کایت بوسلر اخیرا در Fast Company نوشت:

“آن‌ها بر لبه‌ی یک خط نازک حرکت می‌کنند. آنها باید شبکه‌هایی بسازند از کارگران دولتی قابل اعتماد، جامعه‌ی کسب و کار بین‌المللی، دانشجویان جوان، و حرفه‌ای ها. بسیاری از رهبران کسب و کار افغانی امیدوارند سرمایه‌گذارانی را جذب کنند که برای کسب پیروزی در زمینه ی حقوق بشر، به خصوص برای زنان بتوانند روی آنها حساب کنند.”

بنابراین درحالی که فرآیندها و رویه‌ها ممکن است در اینجا آسان تر باشند، اما انجام کسب و کار در کشوری که جنگ آن را به ویرانی کشانده است تصویر استارت‌آپ‌ها را کاملا عوض می‌کند.

برنت می‌گوید: “فکر نمی‌کنم برای دشوار بودن راه‌اندازی کسب و کار در این گونه کشورها یک دلیل جهانی و همگانی وجود داشته باشد. با وجود این، معمولا به متعدد بودن الزامات دولتی برای راه‌اندازی یک تشکیلات اقتصادی، وقت گیر بودن، پرهزینه بودن، یا ترکیبی از همه‌ی این‌ها مربوط می‌شود.”


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ کامروا ابراهیمی

نویسنده: لیدیا دیشمن

منبع: flipboard

۱۵ کشور که مصمم ترین کارآفرینان را دارند


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی