کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۵ کشور جهان که بالاترین نرخ قتل و مرگ را دارند

بعضی کشورها برای خارجی‌ها بسیار امن هستند در حالی که در بعضی دیگر ممکن است جان شما واقعا در معرض خطر مرگ باشد. بسیاری از کشورهای این فهرست شاهد قتل‌ها و آدمکشی‌هایی هستند که با شنیدن‌شان حیرت می‌کنید. اگر تصمیم گرفتید احتیاط را دور بریزید و به یکی از این مکان‌ها سفر کنید، پس لطفا برای تضمین امنیت‌تان تمام نکات احتیاطی را رعایت کنید. در این مقاله با ۱۵ کشور جهان که بالاترین نرخ قتل و مرگ را دارند آشنا می شوید.

کشور جهان که بالاترین نرخ قتل و مرگ

۱۵ کشور جهان که بالاترین نرخ قتل و مرگ را دارند

۱۵. سنت لوسیا

سنت لوییس یک کشور جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب و در آستانه اقیانوس اطلس است که در جنوب جزیره‌ی مارتینیک از مستملکات فرادریایی فرانسه و شمال کشور سنت وینسنت و گرنادین قرار دارد. هرچند این کشور نقطه‌ای توریستی برای بسیاری از آمریکایی‌ها است، نرخ کشتار ۲۱.۵۶ به ازای هر ۱۰۰.۰۰۰ نفر را دارد. با این حال، اگر به گذراندن تعطیلات در آنجا فکر می‌کنید، باید بگوییم سنت لوسیا همچنان امن است.

۱۴. سنت وینسنت و گرنادین

یک کشور جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب است. در ۱۷۶۳ این جزایر مستعمرهٔ بریتانیا شد، در ۱۹۶۹ خودگردانی داخلی یافت، و در ۱۹۷۹ به استقلال رسید. متوسط نرخ قتل و کشتار در این منطقه ۲۵.۶۱ است.

مطلب مرتبط: ۲۵ احمق‌ ترین جنایتکاران تاریخ که تا به حال دستگیر شده‌اند

۱۳. کلمبیا

نرخ مرگ و آدمکشی کلمبیا در ۳۰ سال گذشته کاهش و افت چشمگیری داشته است، اما همچنان نسبتا بالا است؛ بعضی از قسمت‌های این کشور همچنان تحت سیطره‌ی گروه‌های چریکی است. کلمبیا نرخ قتل و آدمکشی متوسط ۲۶.۵ به ازای هر ۱۰۰.۰۰۰ نفر را دارد.

۱۲. برزیل

بسیاری از بخش‌های برزیل بسیار زیبا و امن هستند، اما قسمت‌های خاصی هم هستند که در آن‌ها جرم – به ویژه قتل و آدمکشی – رایج است مانند سائو پائولو. نرخ متوسط آدمکشی در برزیل ۲۶.۷۴ است. طی سه سال گذشته جرائم در برزیل افزایش یافته اند.

۱۱. باهاما

باهاما احتمالا اولین نقطه‌ی مورد انتخاب خانواده‌ها و عاشقان تعطیلات بهاری است. اما، در ۲۰۱۷، این کشور در فهرست کشورهای دارای بالاترین نرخ مرگ و قتل در رتبه‌ی ۱۲ ام قرار داشت. به طور متوسط باهاما نرخ قتل و آدمکشی ۲۹.۸۱ به ازای هر ۱۰۰.۰۰۰ سکنه را دارد.

۱۰. ترینیداد و توباگو

متاسفانه، ترینیداد و توباگو پر از جرائمی است که توریست‌ها را نیز درگیر می‌کند. اگر شما هم یکی از گردشگران در حال بازدید از این کشور هستید، توصیه می‌شود همیشه با گروه به جاهای مختلف بروید. اکثر جرائم، من جمله قتل، در نواحی متروکه و خلوت اتفاق می‌افتند. نرخ متوسط قتل ۳۰.۸۸ به ازای هر ۱۰۰.۰۰۰ نفر است.

۹. گواتمالا

مقادیر زیادی از فعالیت‌های گانگستری، قاچاق مواد مخدر، و خشونت با اسلحه فقط بعضی از دلایل بالا بودن نرخ قتل و آدمکشی در گواتمالا هستند. نرخ قتل را در این کشور ۳۱.۲۱ گزارش داده اند.

۸. سنت کیتس و نویس

سنت کیتس و نویس در واقع کوچکترین کشور در آمریکا و نیمکره‌ی غربی است، اما نرخ قتل در آن همچنان بالا و ۳۳.۵۵ است.

مطلب مرتبط: ۳۰ امن ترین شهرها و کشورهای جهان در ۲۰۱۹

۷. آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی نرخ قتل و آدمکشی ۳۴.۲۱ به ازای هر ۱۰۰.۰۰۰ نفر را به خاطر شرایط محروم و جمعیت در حال مردن از گرسنگی دارد. شهروندان آمریکا طبق گزارش‌ها قربانیان سرقت و آدمکشی در این کشور بوده‌اند.

۶. بلیز

بلیز مقصد تعطیلات محبوب دیگری است، اما نرخ قتل در این کشور نیز بالا و ۳۴.۴ از هر ۱۰۰.۰۰۰ نفر است. یکی از بزرگترین تهدیدها در بلیز خشونت‌های گنگستری و یورش‌های داخلی است.

۵. لسوتو

لسوتو کشور کوچکی واقع در جنوب آفریقا نرخ قتل و آدمکشی ۳۸ به ازای هر ۱۰۰.۰۰۰ نفر را دارد. بیشترین خطر در مناطق شهری مردم را تهدید می‌کند و توریست‌ها قربانیان اصلی این تهدیدها هستند.

۴. جامائیکا

جامائیکا چهارمین نرخ بالای قتل و آدمکشی را با ۴۳.۲۱ از هر ۱۰۰.۰۰۰ نفر دارد. نرخ قتل سال ها است در این کشور ثابت مانده است. اما، در مقطعی این عدد ۵۸ به ازای ۱۰۰.۰۰۰ نفر بود. حتی با افتی که داشته است، همچنان به اندازه‌ای بالا هست که این کشور را در رده‌های بالای فهرست ما جای بدهد.

مطلب مرتبط: ۱۰ امن ترین کشورهای جهان برای مسافرت و گردشگران

۳. ونزوئلا

اگر اخبار تماشا کنید یا روزنامه بخوانید، آن وقت متوجه بحران موجود در ونزوئلا خواهید شد. این کشور آنقدر فقیر است که پولش هیچ گونه ارزشی ندارد. نرخ قتل و آدمکشی در این کشور ۵۷.۱۵ است. گفته می‌شود پایتخت آن، کاراکاس،  خطرناک ترین شهر جهان است.

۲. هندوراس

هندوراس، کشوری که در آمریکای مرکزی، بین ال سالوادور و نیکاراگوئه واقع شده است، دومین نرخ آدمکشی بالا را به ازای سرانه‌ی ۶۳.۷۵ قتل از هر ۱۰۰.۰۰۰ نفر دارد.

۱. ال سالوادور

ال سالوادور با ۱۰۸.۶۴ قتل به ازای هر ۱۰۰.۰۰۰ نفر بالاترین میزان آدمکشی را در بین کشورهای جهان دارد. بخش عظیمی از این آمار به خاطر خشونت‌های گانگستری است. این معزل از زمان پایان یافتن جنگ داخلی در ۱۹۹۲ در این کشور وجود داشته و به قوت خود باقی بوده است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: list25

۱۵ کشور جهان که بالاترین نرخ قتل و مرگ را دارند


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی