کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کشف جدید نفت در خزر

مدیرعامل شرکت نفت خزر با اشاره به برنامه‌ریزی برای حفاری یک حلقه چاه جدید توصیفی در میدان سردار جنگل، اعلام کرد: بر اساس مطالعات انجام شده در صورت ورود به سازندهای جدید احتمال کشف لایه‌های جدید نفتی در این میدان وجود دارد.

iran-oil-rig-export.jpg

به گزارش بازده به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی اصولی در تشریح برنامه‌های جدید اکتشاف ایران در آب‌های عمیق دریای خزر، گفت: در شرایط فعلی یکی از سیاست‌های شرکت ملی نفت ایران در حوزه دریای خزر حفاری یک حلقه چاه جدید توصیفی در میدان تازه اکتشاف شده سردار جنگل است.

مدیرعامل شرکت نفت خزر با اعلام این که هدف از حفاری چاه توصیفی در میدان سردار جنگل شناسایی سازندهای هیدروکربوری و محدوده این میدان است، تصریح کرد: قطعا با حفاری چاه توصیفی و اخذ اطلاعات جدید مخزنی می‌توان نسبت به هزینه دقیق سرمایه‌گذاری توسعه این میدان نفتی دست یافت.

وی با یادآوری این که براساس حفاری اکتشافی انجام شده تاکنون فقط یک لایه هیدروکربوری در این میدان کشف و شناسایی شده است، اظهار کرد: اما بر اساس مطالعات انجام شده به نظر می‌رسد اگر به لایه‌های پایین تر برویم احتمال وجود لایه‌های نفتی دیگری وجود داشته باشد.

این مقام مسئول افزود: بنابراین بعد از مشخص شدن حد و حدود میدان سردار جنگل در دریای خزر، برآورد هزینه‌های مورد نیاز قطعی تر می‌شود.

وی با یادآوری این که در کنفرانس تهران توسعه و تولید میدان سردار جنکل در قالب بسته‌های سرمایه‌گذاری ارائه می‌شود، تبیین کرد: در جلساتی که به صورت انفرادی با شرکت‌ها داریم نیز در صورت جدی بودن شرکت ها، این بسته‌ها ارائه می‌شود.

به گزارش NIOC، دور جدید فعالیت اکتشافی شرکت ملی نفت ایران در یک بلوک هیدروکربوری در دریای خزر با جابه‌جایی سکوی نیمه شناور حفاری امیرکبیر به زودی آغاز می‌شود. علی اصولی نیز پیش از این ضمن تبیین و تشریح اهداف و برنامه‌های اجرایی پیش روی در بخش فعالیت‌های اکتشافی در دریای خزر و استان‌های شمالی کشور اظهار کرده بود: اقدامات، هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور جابه جایی و انتقال سکوی نیمه شناور امیرکبیر به بلوک ۸.۱ در دریای خزر صورت گرفته و به محض حصول اطمینان از آمادگی کامل ناوگان دریایی، عملیات جابه جایی و لنگر اندازی سکو در موقعیت جدید انجام خواهد شد.


کشف جدید نفت در خزر

سایت کسب و کار بازده


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی