کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کره شمالی ۳ موشک کوتاه برد پرتاب کرد

پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا تایید کرده است در نخستین ساعات صبح شنبه به وقت شرق آسیا، کره شمالی ۳ موشک کوتاه برد به سمت سواحل جنوبی دریای کره پرتاب کرده است. این شلیک‌ها همزمان با برگزاری مانور مشترک نظامی میان کره‌جنوبی و آمریکا صورت گرفته است.

کره شمالی ۳ موشک کوتاه برد

مقام‌های کره جنوبی می‌گویند این شلیک‌ها از محلی در استان گنگون در کره‌شمالی پرتاب شده و بعد از طی مسافتی حدود۲۵۰ کیلومتر در دریا فرود آمده‌اند.

کره شمالی آزمایش‌های موشکی خود را سرعت بخشیده است.

به گفته ارتش آمریکا از میان سه موشک ، پرتاب موشک اول و آخر ناموفق بود. موشک دوم نیز تقریبا بلافاصله بعد از شلیک منفجر شده است.

پرتاب موشک‌ها در یک فاصله زمانی ۳۰ دقیقه‌ای انجام شده است.

این کشور در ماه گذشته بعد از شلیک یک موشک بین قاره‌ای، آمریکا را تهدید کرده که گوام، جزیره تحت اختیار این کشور را با موشک هدف قرار خواهد داد.

وزارت دفاع کره جنوبی گفته است این موشک روز شنبه (۲۶ اوت – چهارم شهریور) حدود ساعت ۶.۴۹ صبح به وقت محلی شلیک شده است.

براساس همین گزارش ارتش کره‌جنوبی گفته است منطقه را برای مقابله با تحریک‌های احتمالی بیشتر از سوی کره‌شمالی زیر نظر دارد.

هزاران نفر از سربازان آمریکا و کره جنوبی در حال حاضر در مانور نظامی مشترکی شرکت دارند که عمدتا با شبیه سازی کامپیوتری پیش می‌رود؛ مانوری که پیونگ یانگ همواره با برگزاری آن مخالف بوده و سئول و واشنگتن را متهم می‌کند که در حال تمرین نظامی برای اشغال کره‌شمالی‌اند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

کره شمالی ۳ موشک کوتاه برد پرتاب کرد


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیریت دانشگاه تهران

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی