کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کدام کشورها جمعیت جهان را ۱۱ میلیاردی می‌کنند؟

طبق مطالعه‌ی سازمان ملل، در ۱۲ سال گذشته یک میلیارد نفر به جمعیت جهان افزوده شده است. تا اواسط ۲۰۱۵ این عدد ۷.۳ میلیارد بود.

جمعیت جهان

پیش‌بینی می‌شود ظرف ۱۵ سال آینده جمعیت جهان یک میلیارد دیگر افزایش پیدا کند و تا سال ۲۰۵۰ از مرز ۹.۷ میلیارد و در ۲۱۰۰ از مرز ۱۱.۲ میلیارد نفر عبور کند.

جمعیت جهان قرار است تا ۲ْ۱۰۰ به ۱۱ میلیارد نفر برسد

رشد جمعیت جهان با چشم‌اندازی تا ۲۱۰۰

pop-bilion.jpg

افزایش پیش بینی شده را می‌توان به کشورهای پر زاد و ولدی نسبت داد که عمدتا در آفریقا هستند و همچنین به کشورهایی که هم اکنون هم جمعیت‌ زیادی دارند.

چین و هندوستان، فعلا هر یک با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت‌ بزرگترین کشورهای جهان هستند، و ۱۹ و ۱۸درصد کل جمعیت‌ جهان را تشکیل می‌دهند. ولی طبق گزارش، تا ۲۰۲۲ جمعیت‌ هندوستان از جمعیت‌ چین پیشی خواهد گرفت.

طی 35 سال آتی، انتظار می‌رود آفریقا عامل نیمی از رشد جمعیت‌ جهان باشد، چون پیش‌بینی می‌شود جمعیت‌ ۲۸ کشور آفرقایی بیش از دوبرابر شود.

هم‌اکنون نیجریه هفتمین کشور پرجمعیت‌ جهان است، و کشوری است که سریع‌ترین نرخ رشد جمعیت‌ را دارد، و انتظار می‌رود تا ۲۰۵۰ از جمعیت‌ آمریکا پیشی بگیرد و سومین کشور پرجمعیت‌ جهان شود.

در ادامه جدولی را می‌بینید که ۱۰ پرجمعیت‌‌ ترین کشور جهان را از ۱۹۵۰ تا ۲۱۰۰ نشان می‌دهد. جالب است که در ۱۹۵۰ چهار کشور اروپایی در صدر بوده‌اند. تا ۲۰۵۰ و ۲۱۰۰، انتظار نمی‌رود هیچ کشوری از اروپا در این فهرست باشد. همچنین برای اولین بار، انتظار می‌رود پنج کشور آفریقایی جزو ۱۰ کشور اول باشند.

۱۰ بزرگ‌ترین کشورها بر اساس جمعیت، ۱۹۵۰-۲۱۰۰، در مقیاس میلیون نفر

کشورهای قرمز رنگ= اولین حضور را در جمع ده کشور برتر داشته‌اند.

pop-2.png

جان ویلموث، مدیر بخش جمعیت‌ سازمان ملل متحد، چالش‌هایی را که کشورهای در حال توسعه به خاطر رشد سریع جمعیت‌ با آن‌ها روبه‌رو خواهند بود بیان می‌کند:

“تمرکز رشد جمعیت‌ در کشورهای فقیر چالش‌های خاص خودش را دارد، ریشه‌کنی فقر و بی‌عدالتی، مبارزه با گرسنگی و سوء تغذیه، و گسترش میزان ثبت‌نام‌های آموزشی و گسترش سیستم‌های سلامت و تمام آن‌چه برای موفقیت دستور کار جدید توسعه‌ی پایدار ضروری است را دشوار می‌کند.”


 ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: خوزه سانتیاگو

منبع: اجندا


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی