کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کدام کشورها بیشترین مرگ ناشی از بیماری قلبی را دارند ؟

کدام کشورها بیشترین مرگ ناشی از بیماری قلبی را دارند

در این نوشتار در پاسخ به این پرسش بحث می شود که کدام کشورها بیشترین مرگ ناشی از بیماری قلبی را دارند . بیماری قلبی عروقی قاتل شماره‌ی ۱ در سراسر جهان است، و ۲۹ سپتامبر روز جهانی قلب است، روی‌دادی که هدف آن افزایش آگاهی درمورد این بیماری‌ است. این روی‌داد توسط فدراسیون جهانی قلب و با هم‌کاری سازمان جهانی بهداشت(WHO) ایجاد شده‌است.

کدام کشورها بیشترین مرگ ناشی از بیماری قلبی را دارند ؟

نقشه‌ای که در ادامه آمده‌است بر اساس داده‌های سازمان جهانی بهداشت در ۲۰۱۲، شمار مرگ‌های ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی را در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر در سراسر دنیا نشان می‌دهد. بیماری قلبی عروقی یک اصطلاح جامع است که بیماری قلبی و سکته را شامل می‌شود.

مطلب مرتبط: ۲۱ روش پیشگیری از بیماری قلبی

مرگ ناشی از بیماری قلبی

  deaths.jpg

 

ترکمنستان با ۷۱۲ مرگ در ۱۰۰۰۰۰ نفر، شاهد بالاترین نرخ مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی در ۲۰۱۲ بوده‌است. قزاقستان دومین بالاترین نرخ را با ۶۳۵ مرگ در ۱۰۰۰۰۰ نفر دارد و مغولستان، ازبکستان، گویان، اوکراین، روسیه، افغانستان، تاجیکستان، و جمهوری مولداوی همه بیش از ۵۰۰ مرگ را در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر دارند.

بیماری‌های قلبی عروقی هر سال ۱۷.۳ میلیون نفر را می‌کشد- برای مقایسه ایدز، مالاریا و مرض سل در مجموع ۳.۸۶ میلیون را می‌کشند. بیشتر این مرگ‌ها قابل پیش‌گیری هستند، و بر خلاف تصور آدم‌ها، که فکر می‌کنند مردان بیش‌تر در معرض این بیماری‌ها هستند، در حقیقت زنان نیز به یک میزان احتمال دارد به آنها مبتلا شوند.

برای مشاهده ی مقاله ی اصلی این پژوهش اینجا کلیک کنید.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: هلث – health

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی