کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

برترین کشورها در هزینه های تحقیق و توسعه

کشورهایی در عرصه‌ی تحقیقاتی به پیشرفت و توسعه می‌رسند که بیشترین هزینه را صرف واحدهای تحقیق و توسعه کنند. آیا می‌دانید برترین کشورها در هزینه های تحقیق و توسعه کدام‌ها هستند؟ در این نوشتار با ما همراه باشید تا فهرست برترین کشورها در هزینه های تحقیق و توسعه را در اختیارتان بگذاریم.

برترین کشورها در هزینه های تحقیق و توسعه

تحقیق و توسعه  اساس نوآوری است. سرمایه گذاری‌های عظیم در تحقیق و توسعه، نشانگر روح کارآفرینانه و موفق است.

آمار  “سازمان همکاری اقتصادی و توسعه” (OECD) کشورهایی را مشخص می‌کند که بیش‌ترین و کم‌ترین هزینه را صرف این محرک مهم رشد اقتصادی می‌کنند، و ۳ فعالیت تحقیق پایه‌ای، تحقیق‌ کاربردی و توسعه‌ی تجربی را پوشش می‌دهد.

مطلب مرتبط: باهوشترین کشورهای جهان :۱۵ کشور با بالاترین میانگین آی کیو در جهان

در ذیل به کشورهایی که در  بخش تحقیق و توسعه هزینه کرده اند، اشاره شده است.

نمودار هزینه صرف شده در بخش تحقیق‌ و توسعه بر اساس درصدی از تولید ناخالص داخلی:

برترین کشورها در هزینه های تحقیق و توسعه

اسراییل و کره ، به ترتیب با ۴.۲۱% و ۴.۱۵% از تولید ناخالص داخلی (جی دی پی) بیش‌ترین هزینه را در تحقیق‌ و توسعه صرف می‌کنند. ژاپن، فنلاند و سوئد به ترتیب رتبه‌های تا شماره‌ی ۵ را اشغال می‌کنند.

آلمان و ایالات متحد با سرمایه‌گذاری در سطوح مشابه تحقیق‌ و توسعه، نزدیک به ۳% از تولید ناخالص داخلی را به این امر اختصاص می‌دهند و  بااینکه چین، اقتصادش را با استفاده از تولید محصولات طراحی شده و توسعه‌یافته در کشورهای خارجی می‌سازد، هزینه‌های صرف شده در بخش تحقیقات‌اش را به‌سرعت به بالای ۲% از تولید ناخالص داخلی رسانده است.

از کشورهای عضو “سازمان همکاری و توسه‌ی اقتصادی”، شیلی با ۰.۳۶%  از تولید ناخالص داخلی، کم‌ترین هزینه را صرف پژوهش و توسعه می‌کند، و رمانی و مکزیک هم فقط اندکی جلوترند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: فوربس

برترین کشورها در هزینه های تحقیق و توسعه


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی