کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا

مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا

کدام کشورها مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا هستند ؟ به عبارت دیگر کدام کشورها از مهاجران استقبال می کنند و آن ها را دوست دارند ؟ موسسه ی پیو در تحقیقی به این پرسش پاسخ داده است. طبق بررسی اخیر موسسه‌ی پیو از شهروندان‌ ۷ کشور اروپایی و ایالات متحده، بیش از نیمی از مردم امریکا معتقد هستند مهاجر پذیری کشورشان را قدرتمندتر خواهد کرد.

 

مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا

مطلب مرتبط: ۹ بهترین کشور برای مهاجرت با خانواده

ایالات متحده پذیرای بیش‌ترین جمعیت مهاجران در جهان است – حدود ۴۱ میلیون نفر- که باعث شده است این مسئله در مدت پیش رو تا انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ به یک مشکل کلیدی تبدیل شود. آمار اخیر نشان‌دهنده‌ی این مطلب است که مردم امریکا در مقایسه با ۱۹۹۴ که تنها ۳۱ درصد از آنها مهاجرت را برای کشورشان خوب می‌دانستند، نظر مساعدتری راجع به پذیرش مهاجران پیدا کرده‌اند.

مهاجرپذیری

عکس مربوط به مهاجران مصری در مراسم اعطای تابعیت در لس‌آنجلس، کالیفرنیا. عکاس: لوسی نیکلسون/رویترز

مقایسه‌ی این مطالعه با بررسی نگرش جهانی پیو در ۲۰۱۴ حاکی از این مطلب است که علی‌رغم رشد نگرش مثبت به مهاجرپذیری در ایالات متحده، اروپا بیش‌ترین دیدگاه مثبت را در مورد مهاجر پذیری از آنِ خود کرد. آلمان از این قضیه استقبال ویژه‌ای کرده است و میزان پذیرش مهاجر در این کشور در ۲۰۱۴ از مجموع کشورهای اتحادیه اروپا بیش‌تر بود. از طرف دیگر، یونان و ایتالیا که دارای اقتصادهای آشفته‌ای هستند، به شکل قابل ملاحظه‌ای نظر مثبتی به مهاجرپذیری نشان ندادند.

مهاجرپذیری

مطلب مرتبط: ۱۶ بهترین کشور اروپا برای کار پیدا کردن

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: دونالد آرمبرشت، نویسنده‌ی آزاد و مدیر رسانه‌ی اجتماعی

منبع: انجمن جهانی اقتصاد

مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا

کدام کشورها مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا هستند ؟

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی