کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نتیجه کالبدشکافی سالوادور دالی ادعای زن فالگیر را رد کرد

پس از سال‌ها سرانجام نتیجه کالبدشکافی سالوادور دالی ادعای زن فالگیر را رد کرد و مشخص شد که سالوادور دالی نقاش و مجسمه‌ساز برجسته قرن بیستم فرزندی نداشته است. نبش قبر و آزمایش نمونه‌های دی‌ان‌ای از مو، استخوان و ناخن این هنرمند نامدار این امر را ثابت کرد.

نتیجه کالبدشکافی سالوادور دالی ادعای زن فالگیر را رد کرد

خبرگزاری آلمان به نقل از بنیاد گالا – سالوادور دالی در اسپانیا روز چهارشنبه (۱۵ شهریور / ۶ سپتامبر) اعلام کرد که آزمایش دی‌ان‌ای سوالوادور دالی، هنرمند بنام قرن بیستم نشان داده ادعای زنی که در دادگاه گفته است دالی پدرش است، صحت ندارد.

حدود یک ماه و نیم پیش نبش قبر سالوادور دالی، نقاش شهیر اسپانیایی به دستور یک قاضی در مادرید انجام شد. به این ترتیب قاضی به درخواست زنی که ادعا می‌کرد دختر دالی است پاسخ مثبت داد.

مطلب مرتبط: نبش قبر سالوادور دالی و معجزه سبیل های معروف او

زشکانِ پزشکی قانونی اسپانیا روز بیستم ژوئیه از جسد دالی در شهر فیگرس در خیرونای اسپانیا نمونه‌هایی از مو، ناخن و استخوان را به آزمایشگاه بردند و تحقیق در این باره آغاز شد.

پیلار آبل مارتینز، زن ۶۱ ساله اهل ایالت خیرونا در اسپانیا که شغل‌اش در حال حاضر فالگیری با کارت‌های تاروت است، ادعا کرده بود که دختر سالوادور دالی است و نتیجه معاشقه نقاش مشهور اسپانیایی با یکی از خدمتکارانش بوده است.

خانم پیلار آبل مارتینز گفته بود که مادرش در سال‌های میانی دهه ۱۹۵۰ در خانه‌ای کار می‌کرده و سالوادور دالی نیز که آن زمان مجرد بوده، به این خانه رفت و آمد داشته است.

نتیجه کالبدشکافی سالوادور دالی ادعای زن فالگیر را رد کرد

سالوادور دالی در بیست و سوم ژانویه سال ۱۹۸۹ در سن هشتاد و چهار سالگی به علت نارسایی قلبی در زادگاهش “فیگرس” درگذشت. او را طبق وصیت‌اش در “موزه- تئاتر دالی” دفن کردند. گالا همسر دالی قبل از او در سال ۱۹۸۲ درگذشته بود و این دو فرزندی نداشتند.

سالوادور دالی و همسرش گالا به مدت ۴۸ سال به زندگی مشترک با یکدیگر ادامه دادند. دالی همواره ادعا می‌کرد که از رابطه جنسی بدش می‌آید و از آلت تناسلی زنان می‌ترسد. دالی در وصیت‌نامه‌ای تمامی دارایی‌اش را به دولت اسپانیا و بنیادی با نام بنیاد گالا- دالی بخشید.

سالوادور دالی یکی از مهم‌ترین نقاشان و مجسمه‌سازان قرن بیستم میلادی و نماینده برجسته سبک سوررئالیسم به شمار می‌آید. همچنین همکاری او با لوئیس بونوئل، فیلمساز اسپانیایی، مشهور است. ثمره همکاری این دو هنرمند فیلم‌های سوررئالیستی “سگ اندلسی” و “عصر طلایی” بودند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

 نتیجه کالبدشکافی سالوادور دالی ادعای زن فالگیر را رد کرد


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی