کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کار کردن در مایکروسافت بهتر از گوگل است

در ۱۹۹۰، مایکروسافت بهترین و داغ‌ترین شرکت فناوری برای کار کردن بود. مردم عاشق بیل گیتس بودند، مثل او می‌پوشیدند، مخصوصا عینک بزرگش!

با گذشت دو دهه مایکروسافت از شرکتی که مردم عاشقش بودند به شرکتی تبدیل شد که از آن متنفر بودند: به خاطر ویندوز ویستا، اینترنت اکسپلورر۶، و یک دهه تحت نظارت دپارتمان دادگستری به لطف رفتار ضد رقابتی. به خاطر هکرهایی که در همه‌ی ویندوزها حضور داشتند، و ضربه‌هایی که از روش‌های توسعه‌ی منبع باز می‌خوردند، و به خاطر ویندوز فون، و ویندوز ۸.

از برخی جهات، کار کردن در مایکروسافت دیگر آن‌قدرها خوب نبود. کار کردن برای گوگل ایده‌آل شد.

مایکروسافت

ولی حالا گوگل شبیه مایکروسافتی جدید شده ‌است، شرکتی که خیلی از مردم کم‌کم از آن خوش‌شان نمی‌آید، با مشکلات قانون ضد (انحصار) اروپایی، و اتوبوس‌های گوگل‌اش. و مایکروسافت‌ یک بازگشت داشته ‌است، با یک مدیرعامل جدید، نگرش فازی جدید به رقیبان سنتی و فناوری موجود مانند مایکروسافت‌ هولولنز. بعضی‌ها حتی می‌گویند مایکروسافت‌ برای کار کردن جای بهتری از گوگل است.

یک دانش‌آموخته کالج که به هر دوی این شرکت‌ها وارد شده‌است، نوشته است: سطح اینرسی سیاسی در گوگل گسترده و در حال رشد است، در حالی‌که افراد مایکروسافت در فعالیت‌هایشان با انگیزه می‌شوند. به لحاظ کلی، مایکروسافت‌ چشم‌انداز واقعی‌تری از آینده دارد، پیوسته و سرسختانه به سویش می‌رود، و فرهنگی دارد که در حال شکوفایی است، در حالی‌که گوگل احساس می‌کند این یک نقطه‌ی موفقیت‌آمیز در چرخه‌ی زندگی‌اش است که در درجه‌ی اول هزینه‌بر و بعدا رو به سرازیری است.

یک کارمند خشنود (راضی) مایکروسافت‌ (که به عنوان دانشمند کار می‌کند) افزود:

مایکروسافت‌ برای من به دلیل تنوع درآمد، جالب‌تر است. گوگل به رغم ساختن کوهی از پول نقد، بیشتر آن را فقط از یک کسب‌و‌کار به دست می‌آورد: تبلیغات. در حالی‌که مایکروسافت‌ از بخش‌های متنوع و بسیار گسترده‌تری پول می‌سازد.

از سوی دیگر، گوگل با پرداخت‌های شگفت‌انگیز، امکانات و فضایش، چندین سال است که به‌عنوان بهترین جا برای کارکردن در همه‌ی فهرست‌هایی از این دست مطرح است.

یک کارمند خشنود (راضی) مهندسی گوگل توضیح می‌دهد که چرا:

گوگل آزادی حرکت بیشتری می‌دهد، همواره پویاتر است و نگاه رو به جلویی دارد، و هم‌چنین دستِ کم گستره‌ی انتخاب بیشتری در کارها و سبک‌های کاری می‌دهد. البته سودتان بسته به گروهی که در آن قرار می‌گیرید، و کسانی که با آن‌ها کار می‌کنید، مهارت‌های فنی و ارتباطی خودتان، خلاقیت‌تان و شانس‌تان متفاوت خواهد بود.

ولی شاید درست‌ترین دیدگاه متعلق به مهندسی باشد که برای هر دو شرکت کار کرده‌است و هنوز در گوگل است. او گفت هر دوی آن‌ها آنقدر بزرگ هستند که یک کارمند می‌تواند در هر دویشان احساس cog  داشته‌ باشد :

بعد از شش سال کار در مایکروسافت‌ و۱۰ سال در گوگل می‌توانم به صراحت به شما بگویم که اختلاف‌های بیشتری در داخل این شرکت‌هاست تا بین آن‌ها. شغل‌های خسته‌‌کننده‌ زیادی در گوگل هست، و شغل‌های هیجان‌انگیز زیادی در مایکروسافت‌ وجود دارد. و بالعکس. اگر دنبال شانسی هستید که واقعا دنیا را تغییر دهید، این موقعیت‌ها در این دو شرکت خیلی نادر هستند.

پس نتیجه چه می‌شود؟ مایکروسافت‌ هنوز تاج سروری را از گوگل پس نگرفته ‌است، ولی دارد رویش کار می‌کند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: فوربس

کار کردن در  گوگل و مایکروسافت


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی