کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ کار مهم بعد از تصادف خودرو که باید انجام دهید

تصادف اتومبیل ، چه یک برخورد جزئی باشد چه یک تصادف بزرگ، آزاردهنده و ناراحت کننده است. ممکن است گیج شوید و ندانید باید چه کاری انجام دهید. بهترین راه برای آمادگی برای چنین موقعیتی، یاد گرفتن ۸ کار مهم بعد از تصادف خودرو است که باید انجام دهید.

۸ کار مهم بعد از تصادف خودرو

۱. اگر امکان دارد، خودروی خود را به کنار جاده یا نزدیک آن ببرید

اولین کار مهم بعد از تصادف این است که خودرو را به کنار جاده برده و چراغ‌های خطر را روشن کنید. در برخی مناطق جهان حرکت دادن خودرو قبل از بررسی صحنه توسط پلیس ممنوع است، بنابراین قبل از هر چیز، قوانین را بررسی کنید.

۲. موتور را خاموش کنید و نفس عمیق بکشید

دومین کار مهم بعد از تصادف این است که زمانی که موتور خودرو را خاموش کردید، سعی کنید آرام باشید. آرام بودن در این شرایط اهمیت زیادی دارد.

۳. اگر چراغ هشدار دهنده دارید، از آن استفاده کنید

اگر وسایل امنیتی در جاده دارید، که همیشه ایده خوبی است، از آن‌ها استفاده کنید. اما بدانید که باید قبل از هر کاری از خودرو خارج شوید.

۴. حال همراهان‌ خود را بررسی کنید

اگر کسی آسیب دیده بود با اورژانس تماس بگیرید.

کار مهم بعد از تصادف ۵: با پلیس تماس بگیرید

حتی اگر تصادف بسیار جزئی باشد نیز با پلیس تماس بگیرید. در صحنه تصادف درمورد این‌که چه کسی مقصر است صحبت نکنید و اجازه دهید پلیس در این مورد تصمیم بگیرد.

مطلب مرتبط: ۸ چیز که فقط افرادی با تجربه تصادف وحشتناک درک می کنند

۶. از صحنه تصادف، مدرک تهیه کنید

از تصادف خودرو و صحنه آن عکس بگیرید و اطلاعات لازم از جمله این‌که سرنشینان کجا نشسته بودند را بنویسید. مسیر سفر را دقیق بکشید. به مدل خودروهایی که در تصادف بوده‌اند و محل تصادف توجه کنید.

۷. اطلاعات لازم را بنویسید

نام‌ها، شماره گواهی نامه‌ها، شماره پلاک‌ها، اطلاعات بیمه و اطلاعات تماسی راننده یا راننده‌های دیگر را بنویسید. از شاهدان نیز اطلاعات تماس بگیرید.

۸. درخواستی را با شرکت بیمه خود تنظیم کنید

با شرکت بیمه خود تماس گرفته و درخواستی را تنظیم کنید. ممکن است شرکت بیمه، پرتال آنلاین نیز داشته باشد اما می‌توانید تماس نیز بگیرید.

زمانی که درخواستی را تنظیم کردید، خودرو شما تعمیر می‌شود. ببینید فرآیند انجام این کار در شرکت بیمه شما چگونه است. ممکن است لازم باشد از یک فروشگاه خاص استفاده کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- مژگان گوران

منبع:einsurance

۸ کار مهم بعد از تصادف خودرو که باید انجام دهید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی