کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کاربرد یخ : ۱۰ کاربرد عجیب و غریب یخ که بسیار سودمندند

تکه های یخ را تقریبا در هر آشپزخانه‌ای می‌توان پیدا کرد. آن‌ها چندین و چند کاربرد غیر معمول دارند که ممکن است شما اطلاعی از آن‌ها نداشته باشید! به همین دلیل در این نوشتار به ۱۰ کاربرد یخ پرداخته می‌شود که احتمالا از آن خبر نداشته‌اید.

کاربرد یخ

یخ کاربردهای زیادی دارد از تمیز کردن تا پخت و پز و زیبایی! من در این نوشتار فقط کاربردهایی را قید کردم که خودم شخصا آزمایش کرده‌ام یا قبلا استفاده کرده‌ام، اما می‌دانم که کاربردهای دیگری نیز وجود دارند.
اگر یخ برای شما کاربرد غیرمعمول دیگری هم دارد که در این مطلب ذکر نشده‌‌است، لطفا در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید!

۱. آدامس را از روی لباس، فرش و مو پاک کنید.ft3zmvliibzl1nl-medium

تکه های بزرگ یخ برای از بین بردن آدامس از همه‌ی سطوح عالی هستند. تکه‌های یخ آدامس را سفت می کنند، و به شما اجازه می‌دهند که آن را به راحتی بکَنید و دور بیندازید!

اگر آدامس روی یک تکه لباس است، لباس را داخل سینک ظرفشویی بگذارید و روی آن را پر از تکه‌های یخ کنید. اجازه دهید لباس و یخ مدتی همان جا بمانند و زمانی که آدامس کاملا سفت شد، آن را جدا کنید!

اگر آدامس روی فرش چسبیده است، تکه‌های یخ را مستقیما روی آدامس قرار دهید و اجازه دهید همان جا بمانند تا زمانی که آدامس کاملا سفت شود. سپس می‌توانید آدامس را با کارد مخصوص پنیر بتراشید و بردارید.

از بین بردن آدامس از مو کمی بگیر نگیر دارد. آن قسمت از مو را که آدامس به آن چسبیده‌است و چند تکه یخ را لای لیف حمام بپیچید و صبر کنید تا آدامس کاملا سفت شود. در این مرحله، باید بتوانید با استفاده از انگشتان دست‌تان آدامس را تکه‌تکه از روی موهای‌تان جدا کنید.

اگر تکه‌های یخ در جدا کردن آدامس از مو موثر واقع نشد، روغن، کره‌ی بادام زمینی یا مایونز را امتحان کنید- این مواد واقعا برای جدا کردن آدامس از مو عالی هستند، اما قطعا کثیف‌کاری بیش‌تری دارند. این کاربرد یخ عالی است.

۲. گرم کردن برنجfu3ecrmiihpcy6f-medium

خیلی راحت یک قالب مکعبی یخ را بالای برنج بگذارید قبل از این‌که آن را در مایکروویو قرار دهید! یخ ابتدا ذوب و سپس بخار خواهد شد و برنج به خوبی گرم خواهد شد.

من این روش را روی پاستا هم امتحان کردم و خیلی هم خوب از آب درآمد!این کاربرد یخ را حتما امتحان کنید.

مطلب مرتبط: کاربرد شکر : ۱۰ کاربرد عجیب و غریب شکر که بسیار سودمندند

۳. fzugxqaiihpd6xb-mediumزبان‌تان را قبل از خوردن دارو بی‌حس کنید.

این یکی روش فوق‌العاده‌ای است برای خوردن داروهایی که مزه‌ی وحشتناکی دارند. شما را نمی‌دانم، اما من ترجیح می 8 میلیون قرص به اندازه‌ی یک اسب مصرف کنم ولی شربت سرفه یا مسکن مایع نخورم. عوق!!

نگه داشتن بینی‌تان هم حتما کمک می‌کند، اما یک قطعه یخ به راحتی مشکل را حل می‌کند.

یک تکه یخ را داخل دهان‌تان بگذارید و آن را بمکید تا زمانی که زبان‌تان بی‌حس شود. وقتی که بی‌حس شد، بلافاصله دارو را بخورید! زمانی که زبان‌تان بی‌حس شود، طعم و مزه‌ی دارو را اصلا حس نخواهید کرد. :) این کاربرد یخ شفابخش است.

 ۴. برداشتن ابرو و اصلاح موی بدن بدون احساس دردfedgobbiihpcyce-medium

استفاه از تکه‌های یخ یک راه عالی برای بی‌حس شدن پوست‌تان است! اگر از برداشتن ابروهای‌تان یا کندن موی صورت‌تان متنفر هستید، یخ واقعا می‌تواند کمک کند.

تکه‌های یخ را لای یک حوله‌ی کوچک بگذارید و آن را روی ناحیه‌ای که می‌خواهید موی آن را بردارید نگه دارید. بگذارید همان جا بماند تا زمانی که پوست‌تان بی‌حس شود و سپس شروع به کندن مو کنید. چند تکه یخ اضافی نگه دارید تا زمانی که بی‌حسی‌ پوست از بین رفت دوباره از آن استفاده کنید. :)

شما همچنین می‌توانید برای کم شدن درد، یخ را پس از برداشتن مو هم استفاده کنید اگر پوست‌تان واقعا حساس است. این کاربرد یخ عالی است.

 ۵. کمک به رفع کبودی پوستf06eliviihpcyfl-medium

اگر شما هم مثل من هستید و به راحتی پوست‌تان کبود می‌شود، استفاده از تکه‌های یخ در محل ضربه می‌تواند جلوی کبود شدن پوست‌تان را بگیرد!

کبودی زمانی رخ می‌دهد که پوست‌تان ضربه‌ی محکمی بخورد و مویرگ‌های زیر پوست پاره ‌شوند. پارگی این مویرگ‌ها باعث می‌شود کمی خون زیر پوست‌تان پخش شود، چون این خون جای دیگری ندارد که برود.

برای کمک به جلوگیری از کبودی و کاهش شدت آن، درست بعد از ضربه دیدن پوست از یخ استفاده کنید. تکه‌های یخ را در یک تکه حوله یا پارچه بگذارید و آن را روی قسمتی که مطمئن هستید دچار کبودی خواهد شد بگذارید. سرمای یخ مویرگ‌ها را التیام خواهد داد به طوری که دیگر خونریزی نخواهند کرد، به این ترتیب کبودی کم‌تر و کوچک‌تری روی پوست‌تان پدیدار خواهد شد.

 ۶. با درد کم‌تری تراشه‌ی چوب را از پوست‌تان خارج کنید.fpk6ietiihpe5u0-medium

تراشه‌ها بدترین چیز هستند. بدترین!

اما تکه‌های یخ می‌تواند کمک‌کننده باشند!

دفعه‌ی بعد که تراشه وارد پوست‌تان شد، از یک تکه یخ برای بی‌حس کردن آن منطقه استفاده کنید. این روش حتی برای تراشه‌های وحشتناکی که زیر ناخن‌تان وارد شده‌اند هم کاربرد دارد. :)این کاربرد یخ ضد درد خوبی است.

مطلب مرتبط: ۱۱ کاربرد فوق العاده نمک در خانه

 ۷. چربی را از سوپ و خورش خارج کنید.flslsm8iihpdiv2-medium

اگر شما یک ملاقه فلزی یا یک ظرف کوچک فلزی دارید که می‌توانید چند تکه یخ درون آن بگذارید، می‌توانید به روند از بین بردن چربی اضافی سوپ یا خورش سرعت بدهید.

ظرف یا ملاقه را پر از یخ کنید، و آن را در سراسر سطح سوپ یا خورش بگردانید. کاهش درجه‌ی حرارت باعث می‌شود که چربی سفت شود و به سطح خارجی فلز بچسبد. از یک حوله‌ی کاغذی برای پاک کردن چربی ملاقه استفاده کنید و این کار ادامه بدهید تا زمانی که از مقدار چربی برداشته شده از داخل خورش یا سوپ راضی باشید.

 ۸. کمک‌تان می‌کند با جوش مبارزه کنید.fggti10iihpczic-medium

تکه‌های یخ می‌توانند کمک‌تان کنند با جوش‌های‌تان مبارزه کنید چرا که سرما تورم، سوزش و قرمزی را که در اثر جوش رخ می‌دهد، کاهش می‌دهد!

من همچنین خوانده‌ام که با استفاده از یخ روی یک جوش می‌توانید آن را کوچک کنید، اما در این مورد کاملا مطمئن نیستم. من فکر می‌کنم درواقع این تورم پایین می‌رود به این دلیل که یخ التهاب را در آن نقطه کاهش می‌دهد- نه این‌که جوش به طور کامل درمان شود. ؛)

چند تکه یخ را داخل تکه‌ای حوله یا حوله‌ی کاغذی بگذارید و آن را به مدت یک دقیقه یا کمی بیش‌تر روی جوش‌ نگه دارید. سرما قرمزی موقتی در آن نقطه ایجاد خواهد کرد، اما زمانی که پوست‌تان کمی گرم شود این قرمزی هم از بین می‌رود. شما می‌توانید این روش را هر بار که لازم است تکرار کنید، فقط یخ را آن‌قدر طولانی روی پوست‌تان نگذارید که بسوزد یا آسیب ببیند.

این روش به ویژه زمانی موثر است که آکنه عمیق کیستیک داشته باشید- سابقا که دائم روی گونه‌های‌ام آکنه‌ی کیستیک درمی‌آمد، این روش واقعا به کاهش درد و فشار آن کمک می‌کرد.

 ۹. حذف فرورفتگی فرشfcb210riihpdj3e-medium

توجه: این یکی ممکن است موفقیت‌آمیز باشد و ممکن است نباشد، اما به هر حال امتحان‌اش ضرری ندارد!

این روش به بهترین نحو روی موکت‌ها و فرش‌های ضخیم موثر است – فرش‌های نازک، کم‌تر باز می‌شوند و فرورفتگی آن‌ها با این روش از بین نمی‌رود. :)

تکه‌های یخ را روی فرورفتگی بگذارید و صبر کنید تا ذوب شوند. در حین این‌که یخ ذوب می‌شود و فرش شروع به خشک شدن می‌کند، فرورفتگی کم‌کم از بین می‌رود و دوباره ظاهری طبیعی پیدا می‌کند.

مطلب مرتبط: کاربردهای شگفت انگیز پوست موز

۱۰. پایه‌ی آرایش برای روزنه‌های ریزf3v8w79iihpd6fy-medium

این یک ترفند عالی است که می‌توانید قبل از آرایش‌تان استفاده کنید. تکه‌ای یخ را در یک حوله‌ی کاغذی یا حوله‌ی نازک بگذارید و آن را روی صورت‌تان بمالید.

یخ قرمزی و منافذ باز را کاهش می‌دهد بنابراین برای آماده کردن صورت‌تان قبل از این‌که آرایش کنید، عالی است! به علاوه، یخ پوست‌تان را خنک می‌کند، و این برای آرایش کردن در فصل تابستان عالی است.

این یکی واقعا حس خیلی خوبی دارد، باید همیشه از این روش استفاده کنم. بله!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: اینستراکتبل

کاربرد یخ : ۱۰ کاربرد عجیب و غریب یخ که بسیار سودمندند


 

برچسب ها

بازده

  1. ابوالفضل گفت:

    بسیار عالی و مفید بود مخصوصا شماره 4 ممنون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیریت دانشگاه تهران

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی