کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کارآفرینی کسب و کار چیست : Business Entrepreneurship

کارآفرینی کسب و کار چیست ؟ بیشتر در کجا استفاده می‌شود ؟

در این نوشتار به این پرسش که کارآفرینی کسب و کار چیست پاسخ داده می شود.

کارآفرینی به ویژگی‌ها و اقدامات افراد اطلاق می‌شود که شامل ریسک‌های سرمایه‌گذاری مشاعی و مشترک در حوزه‌های جدید و ناشناخته‌ی کاری است. عموما شامل ایجاد یا مقرر کردن تخصص‌های جدیدی می‌شود که با نوعی از فعالیت‌ها مرتبط هستند که به نوعی مشخصا با فعالیت‌های دیگر تخصص‌های پیرامون آن متفاوت است.

مطالب مرتبط: راه اندازی کسب و کار با سرمایه کم با ۵ پیشنهاد کارساز

کارآفرینی کسب و کار صرفا کارآفرینی اعمال شده در کسب و کار است، و کسی که کارآفرینی را در یک کسب و کار اعمال می‌کند کارآفرین نامیده می‌شود. جوزف شامپیتر کارآفرین را به عنوان فردی تعریف می‌کند که ترکیب‌های جدید ابزار تولید را می‌آفریند و پیاده‌سازی می‌کند. او معتقد است کارآفرینی برای توسعه‌ی اقتصادی نقشی اساسی دارد. به نحو مشابه، پیتر اف. دراکر همچنین ابتکار و کارآفرینی را برای ارتقاء رفاه در یک جامعه بسیار مهم قلمداد می‌کند. او پیشنهاد می‌دهد که مدیران می‌بایست ابتکار و کارآفرینی را به یک فعالیت جاری در کار خود و در کار سازمان‌شان تبدیل کنند. از این نوع کارآفرینی اعمال شده در حیطه‌ی سازمان‌های موجود گاها با عنوان کارآفرینی سازمانی(intrapreneurship) یاد می‌شود.

کارآفرینی موفق اغلب با ویژگی‌های فردی خاصی مرتبط است. ویژگی‌های محیط اقتصادی که در آن یک کارآفرین فعالیت می‌کند نیز اثر بزرگی بر توسعه و موفقیت کارآفرینی دارد. ویژگی‌های فردی مرتبط با کارآفرینان موفق شامل رویکرد نوآورانه، اراده و انرژی برای ایستادگی کردن در برابر مشکلات، و دستیابی به چشم‌اندازی از دستاوردهای موردنظر می‌شود.

مطلب مرتبط :‌ ۵ اشتباه خطرناک در شروع کسب و کار


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_کامروا ابراهیمی

منبع: enotes.com

کارآفرینی کسب و کار

کارآفرینی کسب و کار چیست ؟ بیشتر در کجا استفاده می‌شود ؟

Business Entrepreneurship


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی