کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۷ توصیه طلایی برای کارآفرینان مشتاق موفق

نولان بوشنل گفته است: «کارآفرین واقعی کسی است که عمل می‌کند، نه کسی که رویاپردازی می‌کند.» تصمیم تبدیل شدن به یک کارآفرین می‌تواند کاری روح‌بخش و هیجان انگیز باشد. در حالی که با خودش هیجان ساختن چیزی از پایه و اساس را به همراه می‌آورد، اما کارآفرینی می‌تواند فوق‌العاده استرس‌زا و پر از چالش باشد. موانع همیشگی می‌توانند اغلب دلسرد کننده باشند. فقط مدیران سرسخت، که به اندازه‌ی کافی منظم و مصمم هستند می‌توانند از موانع بالقوه کارآفرینی سالم عبور کنند. در این مقاله شما را با ۷ توصیه طلایی برای کارآفرینان مشتاق موفق آشنا می کنیم.

 توصیه طلایی برای کارآفرینان مشتاق موفق

توصیه های طلایی برای کارآفرینان مشتاق موفق

فارغ از صنعت، بعضی از چالش‌هایی که کارآفرین‌ها با آن‌ها مواجه هستند ماهیتی مشابه دارند. این‌ها شامل مدیریت تیم، استخدام افراد مناسب، چشم بر نداشتن از اهداف کوتاه و بلند مدت، و … می‌شوند.

اکثر این چالش‌ها را به آسانی می‌تون با ایجاد عادت‌های کارآفرینی بخصوصی از میان برداشت.

۱. هنر خود-ارتقایی را بیاموزید

یکی از بزرگترین مانتراهای موفقیت کارآفرینان بسیار موفق خود-ارتقائی کارآمد آن‌ها است. آن‌ها همیشه کسب و کارشان را در خاطر دارند و ارتقاء دادنش را امری طبیعی می‌دانند.

چه ایده‌تان را به سهامداران کلیدی بفروشد یا به مردم بگوید چطور سازمان‌تان می‌تواند از آن‌ها بهره‌مند شود، ارتقاء کسب و کارتان می‌تواند عنصری کلیدی در موفقیت کارآفرینی باشد. به طور دقیق نقاط قوت کسب و کار را بیان کردن هنری است که از طریق تمرین توسعه پیدا می‌کند.

خود ارتقایی کارآفرینان را ملزم می‌کند تا درباره‌ی دستاوردهای‌شان بی‌پروا و پرحرف باشند. هرچه مردم بیشتر درباره‌ی کسب و کارتان بدانند، احتمال وقوع فرصت‌های جدیدی بیشتر خواهد بود.

مطلب مرتبط: ۹ گفتاورد طلایی درباره موفقیت ، پول و کارآفرینی از یک میلیاردر مشهور!

۲. هر روزه کمی زمان صرف خودتان کنید

اندکی زمان اختصاص دادن برای تنهایی می‌تواند برای یک کارآفرین بسیار پرثمر باشد.

در چهانی که مدام درگیر نگرانی هستیم، وقت گذاشتن برای خودتان اجازه می‌دهد جریان پیوسته‌ی افکار بدون شراکت فازیش پیدا کند، و از این طریق برای حرفه‌ها یک مزیت عالی فراه می‌آورد.

کمی تنهایی نه تنها به سازماندهی افکار و ایده‌ها کمک می‌کند، بلکه به افزایش هوش هیجانی نیز کمک می‌کند که عاملی مهم برای مدیریت آدم‌های موفق است. طبق این تحقیق، ۹۰٪ از کارآفرینان بسیار موفق هوش هیجانی بالایی دارند.

۳. کارآفرینان مشتاق موفق منظم هستند شما هم منظم باشید

چه در کسب و کار یا زندگی شخصی‌تان، نظم کلید موفقیت است. تا زمانی که یک کارآفرین نگران اهمیت مدیریت زمان باشد، دستیابی به موفقیت اگر نگوییم غیر ممکن، اما دشوار خواهد بود.

درک این نکته که نظم پل بین بصیرت کارآفرین و موفقیت‌های اوست یک ضرورت است. نظم قوه‌ی محرکه‌ای است که یک نقشه و طرح را به اقدامی ثمربخش تبدیل می‌کند، که بدون آن تبدیل رویاها به واقعیت تقریبا غیرممکن است.

۴. باهوش‌ها را استخدام کنید

کارکنان خوب برای موفقیت یک کسب و کار حیاتی هستند، و همین باعث می‌شود فرایند استخدام امری سخت و مهم باشد. در حالی که هیچ راه قطعی برای استخدام آدم‌های درست وجود ندارد، هر کارآفرینی باید به دنبال بعضی از ویژگی‌های اصلی لازم در داوطلبان و متقاضیان باشد.

این‌ها شامل نگرش درست، تمرکز، و طرز فکر می‌شوند. اگر کارمندی برای یک بخش مناسب است، تغییرات مثبت به زودی بازتاب خواهند داد و این به زودی بر انتخاب و استخدام درست شما صحه خواهد گذاشت.

استخدام در سازمان‌های در حال رشد فرایندی پیوسته و مستمر است. موقعیت‌های مختلف نیازمند تخصص‌های مختلف هستند. در حالی که استخدام یک متخصص عالی است، اما ممکن است برای کسب و کارهای کوچک – دست کم در آغاز – هزینه‌بر باشد.

گشتن به دنبال یک فرد همه‌کاره که بتواند چندین کار را با هم انجام دهد می‌تواند انتخابی موثر برای یک کسب و کار در مراحل اولیه باشد.

مطلب مرتبط : ۵۰ عادت که ثابت می‌کند شما کارآفرین متولد شدید

۵. استفاده از قدرت ارتباطات

ارتباطات موثر برای هر کسب و کاری حیاتی هستند، چه بزرگ یا کوچک. اینکه چقدر در انتقال نقطه نظرات‌تان موفق هستید می‌تواند عامل موثری در به دست آوردن یا از دست دادن یک موقعیت سودآور باشد.

ارتباطات بی‌نقص نیز در چارچوب یک کسب و کار امری حیاتی است. ارتباط خوب رابطه‌ی کاری سالمی بین شما و کارکنان‌تان به وجود می‌آورد و به ایجاد محیط کاری بهتر کمک می‌کند.

ارتباط در کسب و کار هم می‌تواند کلامی باشد و هم غیرکلامی. تماس چشمی، زبان بدن، و حالات چهره نیز به ایجاد تاثیر اولیه‌ی مثبت درباره‌ی کسب و کارتان کمک می‌کند. آن‌ها همچنین تعیین می‌کنند کارکنان‌تان شما را به عنوان یک آرمانگرا چطور می‌بینند.

۶. آمادگی برای حوادث غیر منتظره

یک کسب و کار همیشه مستعد چند چالش است.

از، از دست دادن یک مشتری تا شیوع آتش سوزی غیر منتظره در دفتر اداره، هر چیزی که قابل برنامه‌ریزی نباشد می‌تواند فعالیت‌های کسب و کارتان را مختل کند. کارآفرینان باهوش همیشه برای یک برنامه‌ی احتمالی برای پرداختن به وضعیت‌های غیر منتظره آماده و مهیا هستند.

کارآفرین کاپیتان کشتی است، تصمیم‌های ناشی از هراس او می‌تواند کل تیم را به وحشت و دستپاچگی بیندازد. داشتن یک طرح احتمالی خوب برای مقابله با چالش‌های ناگهانی به مواجهه با و گذشتن از آن وضعیت بغرنج کمک می‌کند.

به علاوه، یک طرح و برنامه‌ی احتمالی درست و حسابی نه تنها زیان‌ها را به حداقل می‌رساند، بلکه تمرکز تیم را بر روی از سر گذراندن یک وضعیت مهم حفظ و از هراس و وحشت زدگی جلوگیری می‌کند.

۷. ادامه‌ دادن به یادگیری

برای کارآفرین‌ها ادامه دادن به یادگیری و افزودن بر مهارت‌ها و رزومه‌‌شان بسیار ضروری و مهم است. یادگیری فقط از طریق تحصیلات رسمی به دست نمی‌آید، بلکه تجربه نیز خودش معلمی بی‌نظیر است.

خواندن کتاب‌های انگیزشی می‌تواند به حفظ روحیه‌ی کارآفرینی در سطح بالا کمک کند. خودشرح‌حال‌های کارآفرین‌های موفق نگرش‌های خوبی را برای مبارزه با سناریوهای چالشی به ما ارائه می‌دهند.

با اینکه در اختیار داشتن متخصص‌ها برای مدیریت کردن حوزه‌هایی که کارآفرین‌ها در آن تخصصی ندارند خوب است، اما تکیه‌ی بیش از حد بر آن می‌تواند آن‌ها را وابسته کند. تحقیق و درک حوزه‌هایی که به کسب و کار مربوط می‌شوند راهی عالی برای کسب دانش است.

کارآفرین‌هایی که به یادگیری درباره‌ی اصول مختلف کسب و کارشان ادامه می‌دهند درک بهتری از چالش‌های پیش روی کارکنان دارند. این امر به گرفتن تصمیم‌های آگاهانه برای پشرفت کلی کسب و کار کمک فراوانی خواهد کرد .

نتیجه گیری

اداره کردن یک کسب و کار یکی از هیجان انگیزترین ماجراهایی است که هر کسی می‌تواند به آن فکر کند. یک کارآفرین با طرح اقدامی متمرکز، اهدافی روشن، و ذهنی باز می‌تواند پایه‌ی مستحکمی برای کسب و کار خود بنا کند.

نگرش و طرز فکر کارآفرین در عملکرد کلی کسب و کار نمود و بازتاب پیدا می‌کند.

چند عادت حیاتی کارآفرینی می‌توانند در تعیین مسیری که یک کسب و کار بر می‌گزیند سودمند باشند. اصول حیاتی فوق‌الذکر می‌توانند به اطمینان از موفقیت کارآفرینی کمک کنند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: wealthygorilla

۷ توصیه طلایی برای کارآفرینان مشتاق موفق


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی