کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ چیز که مانع تفکر مثبت شما هستند و آنها را نمی‌شناسید

اگر شما هم تفکر مثبت را در خود تمرین می‌کنید اما به نتایجی که انتظار دارید دست پیدا نمی‌کنید نباید بگویید که این روش هنوز روش موثری نیست. بیشتر اوقات، عدم دستیابی به نتایج مطلوب معمولا به دلیل وجود منبعی مشابه با انرژی منفی بیشتر است. برخی اوقات این انسداد و مانع حتی بدون اینکه شما از وجود آن آگاهی داشته باشید رخ می‌دهد. در اینجا فهرستی از ۹ مانع تفکر مثبت را باهم می‌خوانیم که شما تاکنون از وجود آنها بی‌خبر بوده اید.

۹ چیز که مانع تفکر مثبت شما هستند و آنها را نمی‌شناسید

۱. عادت‌های خوراکی ناسالم هم عامل تفکر منفی هستند

تحقیقات نشان می‌دهند که تغذیه ناسالم سهم قابل توجهی در افسردگی داشته و هدف تفکر مثبت را در شما بی‌نتیجه می‌کند. افزایش وزن بیش از اندازه می‌تواند منجر به کاهش عزت نفس شده و طولی نمی‌کشد که شیبی لغزنده را برای شما تشکیل خواهد داد. بعلاوه، بسیاری از مواد غذایی فرآوری شده فعلی شما را به خود وابسته و معتاد می‌کنند و باین ترتیب شما در گردابی از مشکلات مرتبط با سلامتی و شیمی ناپایدار جسمی گرفتار خواهید شد.

برای وارد کردن عشق به بدن خود زمان کافی اختصاص بدهید و این کار را به عادت تبدیل کنید. به برچسب ترکیبات مواد غذایی مصرفی خود دقت کنید و محصولات ارگانیک را خریداری کنید. تا جاییکه می‌توانید از مواد غذایی کامل و فرآوری نشده مصرف کنید. میزان غذاهای گیاهی مصرفی خود را افزایش دهید. این کار به محیط‌زیست روی کره زمین و ذهن و بدن شما کمک بسیار زیادی می‌کند.

مطلب مرتبط: ۶ تفکر خوش بینانه که نگرش‌­تان را به زندگی تغییر خواهند داد

۲. حضور در محیط‌های اجتماعی منفی مانع تفکر مثبت است

شاید شما بیشترین تلاش خود برای تمرین و ایجاد تفکر مثبت را به خرج می‌دهید اما نمی‌دانید که این اطرافیان شما هستند که انرژی منفی خود را روی شما خالی می‌کنند. شما این افراد را خوب می‌شناسید، آنها کسانی هستند که بگونه‌ای منفی در مورد افراد پیرامون خود و تجربه‌های زندگی شان حرف می‌زنند. حتی شاید آنها خود نیز قادر به درک این حقیقت نباشند اما فرآیند ” برون ریزی” آنها دقیقا انرژی مثبت شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

پژوهش‌ها نشان داده‌اند که انرژی مرتبط با فضا و محیط پیرامون افراد می‌تواند انرژی دیگران را تحت تاثیر قرار دهد. حتی اگر فردی اتاقی که در آن قرار داشته است را ترک کند، انرژی منحصر به فرد او زمان بیشتری در آن مکان باقی خواهد ماند.

با افرادی که تفکر مثبت دارند در ارتباط باشید و خواهید دید که اتفاقات مثبت تری برای شما رخ خواهد داد. به همین سادگی!

مطلب مرتبط: ۶ اندیشه مثبت و خوش‌ بینانه برای تغییر نگرش‌تان به زندگی

۳. داشتن یک سبک زندگی کم تحرک و محدود به یک مکان

نتایج به‌دست آمده از تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه واشنگتن حاکی از آن است که داشتن یک سبک زندگی کم تحرک می‌تواند منجر به مشکلاتی در سلامت فرد از جمله افسردگی شود. شما در طول عمر خود و در مسیر زندگی تان هرگز قادر نخواهید بود که تمام کارهایی که باید انجام می‌دادید را به اتمام برسانید. صرف نظر از توانایی شما، مکان‌های بسیار زیادتری وجود دارد که نمی‌توانید به دیدن آنها بروید، کارهای بسیار بیشتری وجود دارد که نمی‌توانید در انجام آنها مشارکت داشته باشید و این‌ها هیچ ربطی به توانایی شما ندارد. چیزی را انتخاب کنید که به آن عشق می‌ورزید ( مهم نیست که آن چیست). این چیز شما را در حرکت نگاه می‌دارد و آن را به عنوان یکی از بخش‌های اصلی برنامه هفتگی خود قرار دهید حتی اگر این کار را دو بار در هفته انجام می‌دهید.

مطلب مرتبط: افکار منفی: ببینید افکار منفی چه بلایی سر مغزتان می‌آورد

۴. گفت‌وگوهای ذهنی منفی مانع تفکر مثبت هستند

شما در مورد خودتان چگونه با خودتان حرف می‌زنید؟ اینکه شما چطور زندگی خودتان را می‌گذرانید عمدتا توسط ندای درونی موجود در سر شما مشخص می‌شود. اگر این صدا چیزهایی را به شما بگوید که مطلوب شما نیست و آنها را دوست ندارید پس باید با خودتان از چیزهایی حرف بزنید که آنها را دوست دارید و مطلوبتان است.

پژوهش‌ها نشان داده است که گفت‌وگوی ذهنی مثبت فواید بسیار زیادی دارد که از آن جمله می‌توان به کاهش استرس و بهبود سلامتی اشاره کرد. عبارت‌های تاکیدی به شما حتی در ارتقاء کیفیت بخش‌های مختلف زندگی کمک می‌کنند. دلایل زیادی وجود دارد که نشان دهنده اهمیت استفاده از عبارت‌های تاکیدی مثبت هستند. اگر شما الگوی تکرار این عبارت‌ها را در خود به‌وجود نیاورید، آنها به سادگی از بین می‌روند. هرآنچه که ما بر آن متمرکز می‌شویم و آن را تکرار می‌کنیم، گسترده تر و پراکنده تر خواهد شد. زمان آن رسیده است که افکار و عادت‌های جدیدی را با استفاده از عبارت‌های تاکیدی مثبت برای خود برنامه‌ریزی کنیم و باین ترتیب در واقعیت بخشیدن به آنچه که مطلوب ما است و خواستار آن هستیم به خودمان کمک کنیم.

مطلب مرتبط: ۶ راه مثبت گرایی در دنیای منفی‌

۵. محیط آشفته و به هم ریخته مانع تفکر مثبت است

به هم ریختگی و نابسمانی می‌تواند شما را از هدف پرورش تفکر مثبت دور سازد. هنگامی که محیط پیرامون شما آشفته و به هم ریخته باشد، ذهن شما نیز آشفته شده و به راحتی مسیر رسالت، چشم‌انداز و هدف خود را در زندگی از دست خواهد داد. سازمان عصب شناسی پرینستون نیز مطالعه‌ای را منتشر کرد و در آن نشان داد که آشفتگی و به هم ریختگی فیزیکی می‌تواند تاثیری منفی بر توانایی تمرکز و پردازش اطلاعات به همراه داشته باشد.

مادامیکه در تلاش هستید تا به تفکر ذهنی مثبت دست یافته و آن را حفظ کنید باید به یاد داشته باشید که نابسامانی و به هم ریختگی می‌تواند شما را آشفته و پریشان کند. این مطلب به‌ویژه زمانی صادق است که رعایت تمیزی و نظافت یکی از ویژگی‌های اصلی و ذاتی شما باشد. محیط کار، پارکینگ، اتاق خواب، کمد یا هر جای دیگری که در آن رفت و آمد می‌کنید را تمیز و مرتب کنید.

۶. بی‌خوابی هم می تواند مانع تفکر مثبت باشد

بی خوابی یا نداشتن خواب کافی می‌تواند شفافیت ذهنی و توانایی تفکر مثبت شما را مختل سازد. در یک نظرسنجی که در سال ۲۰۰۵ انجام شد دیده شد که تعداد بسیار زیادی از افرادی که خواب شبانه آنها به ۶ ساعت یا کمتر می‌رسد اخیرا به افسردگی یا اضطراب مبتلا شده‌اند.

واضح است که شما هیچ نقشی در از دست دادن خواب خوب و کافی ندارید. شاید شما کودکی دارید که مجبور هستید تمام شب را بخاطر او بیدار بمانید یا مجبور هستید تمام شب را مطالعه کرده و خود را برای امتحان دانشگاهی یا مطالعات کاری خود آماده کنید. سعی کنید که خواب کافی داشته باشید و به این ترتیب خواهید دید که گرفتار شدن در دام بی‌خوابی را به راحتی مهار خواهید کرد.

مطلب مرتبط: ۵ توصیه برای مثبت اندیشی بیشتر

۷. شغلی که دوست ندارید

شاید شما از این موضوع آگاه نباشید اما داشتن شغلی که آن را دوست ندارید می‌تواند بطور مستقیم شیوه تفکر مثبت شما را تحت تاثیر قرار دهد. برخی اوقات ما به دلیل اینکه درآمد خوبی داریم یا در محیط شغلی خود راحت هستیم احساس می‌کنیم که در شغلی گیر افتاده‌ایم. اگر می‌توانید اطراف خود را جست‌وجو کنید و شغل جدیدی پیدا کنید. همچنین می‌توانید مهارت‌های جدیدی فرا گرفته و خود را به ابزار جدیدی مجهز کنید. شما حتی می‌توانید برخی از این مهارت‌ها را به‌صورت آنلاین و کاملا رایگان فرا بگیرید و باین ترتیب وارد حوزه‌ای شوید که نگرش مثبت تری در مورد آن دارید.

اگر شما هم گرفتار این مسئله هستید و هیچ اقدامی را برای برطرف کردن آن انجام ندهید، انسدادها و گرفتگی‌ها تا جایی ادامه می‌یابد که در نهایت فوران می‌کند و شما خود را در وضعیتی می‌بینید که مجبور هستید شغلی که از آن بیزار هستید را ترک کنید.

۸. عدم دریافت آب کافی می تواند باعث تفکرات منفی شود

گزارش‌ها حاکی از آن است که عدم مصرف آب کافی می‌تواند خلق و خوی افراد را تحت تاثیر و شما را در روندی ناخوشایند از منفی گرایی قرار داده و از نگرش مثبت دورتان می‌کند. یادتان باشد که برای دریافت آب کافی و داشتن یک زندگی سالم و شاد لازم است که روزانه حداقل ۸ لیوان آب مصرف کنید.

مطلب مرتبط: مثبت اندیشی در زندگی و ۸ تاثیر خوشایند آن

۹. قضاوت مانع تفکر مثبت است

قضاوت‌های ذهنی ما اصلی‌ترین موانع ما برای مهرورزی و مهربانی هستند. قضاوت اصلی‌ترین ابزار ذهن برای جداسازی ما از دیگران است.

قضاوت تمرکز ما بر تفکر مثبت را از بین می‌برد و ما را در جهت متمرکز شدن و برشمردن عیب‌های دیگران هدایت می‌کند. قضاوت کردن وظیفه ما نیست و تنها کسی که شما باید نگران هرچه بهتر شدن او باشید خودتان هستید نه دیگری. شما باید تنها بر خودتان و نمونه هایی که از خودتان به دیگران ارائه می‌دهید متمرکز شوید. خود را از بندهایی که قضاوت کردن دیگران در شما به‌وجود آورده است رها کنید و به نگرش و تفکر مثبت خود اجازه دهید که آزادانه در افکار، کلمات و رفتار شما به پرواز درآید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – فاطمه یحیی

منبع: powerofpositivity

۹ چیز که مانع تفکر مثبت شما هستند و آنها را نمی‌شناسید


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی