کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چگونه پولدار شویم: ۲۱ روش که قطعا میلیاردر و موفق شویم

تام گورلی، در کتاب خود – عادات ثروتمندان؛ عادت روزانه‌ی موفقیت افراد ثروتمند – چند عادت را معرفی می‌کند که وجه تمایز میان ثروتمندان و غیر ثروتمندان است. اگر این سوال : چگونه پولدار شویم روز و شب شما را مشغول کرده است پس در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید.

چگونه پولدار شویم

خواندن آن کتاب ما به این فکر انداخت، که چه تعداد از آدم‌ها به صورت خودکار (خود جوش) فعالیت می‌کنند و برای نظارت بر الگوهای کاری و رفتاری روزانه‌شان درنگ و توقف نمی‌کنند؟ در ادامه سایت بازده ۱۹ مورد از عادت‌های موفقیت تام گورلی را (که ۹ مورد از کتاب او و ۱۰ مورد بعدی از مقاله‌ی تازه‌اش درباره‌ی موفقیت گرداوری شده است) به علاوه‌ی ۲ مورد از عادت موفقیت از نظر خودمان به شما معرفی می‌کند. اگر به صورت فعالانه در این ۲۱ مورد نقشی نداشته باشید، در واقع، پولی به جیب نخواهید زد!

چگونه پولدار شویم

۱. تعیین کردن عادات روزانه‌ی خوب

عادات خوب پایه و زیربنای ساختمان و سازه‌ی ثروت محسوب می‌شوند. تفاوت بین آدم‌های موفق و ناموفق در عادات روزانه‌شان است. ساده بگوییم، آدم‌های موفق عادت‌های خوب بسیار و عادات بد اندکی دارند. اگر متوجه شدید که عادات بدتان ممکن است جلوی ثروتمند شدن‌تان را بگیرند، این درک اولین قدم در بهبود اوضاع و شرایط‌تان خواهد بود.

گورلی، در کتابش، شما را دعوت می‌کند که یک برگه کاغذ بر دارید و عادات بدتان را در یک ستون یادداشت کنید و سپس هر کدام را وارونه کنید تا به عنوان عادات خوب در ستون جدیدی بنویسید. باید چیزی شبیه فهرست زیر باشد:

عادات بد / عادات خوب

بیش از حد تلویزیون تماشا می‌کنم.               خودم را به تماشای یک ساعت تلویزیون در روز محدود می‌کنم.

نام‌ها را به خاطر نمی‌آورم.                           نام‌ها را یادداشت می‌کنم و آن‌ها را به خاطر می‌آورم.

سپس به مدت ۳۰ روز، راهنمای عادات خوب جدیدتان را رعایت و اجرا کنید. بعدا از میزان پیشرفتی که حاصل کرده‌اید شگفت زده خواهید شد.

۲. مرتبا هدف گذاری کردن

آدم‌های موفق هدفمند هستند و از هدف گذاری انگیزه می‌گیرند. آن‌ها تمام مدت مشغول هدف گذاری هستند. آن‌ها با فهرست کارهایی که باید انجام داد برای شب و روز خود برنامه‌ریزی می‌کنند.

کسانی که جویای موفقیت هستند افکاری بلند مدت دارند. آن‌ها اهداف روزانه، هفتگی، ماهانه، و سالانه دارند. اما هدف بدون طرحی برای دستیابی به چه درد می‌خورد؟ پس آدم‌های موفق نه تنها اهدافی دارند، بلکه راه‌هایی برای رسیدن به آن‌ها تعیین می‌کنند و در قبال انجام آن‌ها خود را متعهد و مسئول می‌دانند.

مطلب مرتبط: پولسازی آنلاین: ۲۱ راه آسان که آنلاین پولدار شوید و به شهرت برسید

۳. اشتغال به خودسازی روزانه

آدم‌های موفق همیشه به دنبال راه‌هایی برای خودسازی و بهبود وضعیت خویش هستند. آن‌ها هر روز مطالعه می‌کنند و دانش آموز حرفه‌ی خود هستند. آن‌ها وقت‌شان را روی فعالیت‌هایی که به موفقیت نزدیک‌شان نمی کند صرف نمی‌کنند.

من اخیرا در رویدادی به میزبانی برندون بورشارد نویسنده شرکت کردم، کسی که بی‌وقفه از زمان خود برای آفرینش استفاده می‌کند. آدم‌های موفق مانند بورشارد می‌دانند که وقت‌شان چه اندازه ارزش دارد پس آن را تلف نمی‌کنند. آن‌ها وقت‌شان را روی چیزهایی صرف می‌کنند که آن‌ها را یک قدم در کسب و کارشان به جلو ببرد: متعهد بودن به خودسازی یعنی مشارکت‌ در فعالیت‌های روزانه‌ای که شما را به موفقیت رهنمون خواهد ساخت.

چگونه پولدار شویم ۴: مراقبت منظم از سلامت فردی

آدم‌های موفق هر روز تلاش می‌کنند تغذیه‌ای درست داشته باشند و خوب ورزش کنند. خوب غذا خوردن از همه‌چیز با اهمیت‌تر است. ورزش روزانه می‌تواند به عادتی منظم تبدیل شود، درست مثل دوش گرفتن. آدم‌هایی که مرتبا ورزش می‌کنند انرژی بیشتری برای انجام دادن کارها دارند. شما در این حوزه چگونه عمل می‌کنید؟

مطلب مرتبط: ۶ ترفند روانشناسی پولدارها برای پول درآوردن بیشتر

۵. وقت گذاشتن زیاد برای برقراری روابط

آدم‌هایی که موفق هستند بر آدم‌های دیگر تمرکز دارند. آن‌ها برای تقویت پیوندهای دوستی و ایجاد و برقراری روابط دراز مدت با دیگران روزانه وقت صرف می‌کنند. آن‌ها به سمت فهرست مخاطبان‌شان می‌روند و بدون هیچ چشم داشتی به دنبال راه‌هایی برای کمک به آن‌ها می‌گردند.

یکبار شنیدم کسی می‌گفت، زیباترین و دلنشین‌ترین صدایی که تا به حال شنیده‌ام، نام تو است. بنابراین یاد گرفتن نام تک تک مخاطبانی که با آن‌ها دیدار می‌کنید را برای خود به یک هدف تبدیل کنید. وقتی کسی اسم شما را به خاطر می‌آورد آیا تحت تاثیر قرار نمی‌گیرید؟ من که می‌دانم تحت تاثیر قرار می‌گیرم. پس سعی کنید متفاوت از بقیه باشید و به یاد سپردن نام‌ها را آغاز کنید.

۶. انجام کارها در حد اعتدال

اگر کارها را به حد اعتدال انجام می‌دهید پس زندگی را به شیوه‌ای متعادل پیشه کرده‌اید. این یعنی داشتن رویکردی متعادل در زمینه‌ی کار، خوردن، ورزش کردن، مصرف نوشیدنی، تماشای تلویزیون، وبگردی و … . در نتیجه، آدم‌ها از مصاحبت با شما لذت خواهند برد. اگر آدم‌ها کنار شما بودن را دوست داشته باشند، آن وقت مهارت بیشتری برای همکاری یا پیدا کردن شریک کسب و کار جدید که برای پیش بردن کسب و کارتان به جلو نیازمند آن هستید خواهید داشت.

چگونه پولدار شویم ۷: به انجام رساندن کارها

کار امروز را به فردا نیندازید: آن را تمام کنید. تمام آدم‌ها ترس‌هایی دارند، اما آدم های موفق آن‌ها را پس می‌زنند. آن‌ها تعلل نمی‌کنند. آن‌ها کارهای مهم را، به هر قیمتی که شده، انجام می‌دهند.

گورلی در «عادات ثروتمندان…» توضیح می‌دهد که وقتی فکر به تعویق انداختن کاری به ذهنش می آید، بلافاصله با گفتن «همین حالا انجامش بده» آن را عقب می‌راند. او می‌گوید این کلمات را ۱۰۰ بار در روز هم اگر لازم شد تکرار کنید. فقط تا زمانی که کار به انجام می‌رسد دست از تلاش بر ندارید.

مطلب مرتبط: پول درآوردن از یوتیوب: ۱۹ گام برای مشهور شدن و کسب درآمد از یوتیوب

۸. حفظ نگرش مثبت

موفق‌ترین آدمی را که می‌شناسید در نظر بگیرید. آیا آن شخص آدمی مثبت است یا منفی؟ به احتمال فراوان این فرد مثبت، خونگرم، پر انرژی و شاد است. این شخص خودش انتخاب می‌کند که در نظر دیگران و در نظر خود مثبت دیده شود. برای این فرد، مشکلات فقط فرصت‌هایی در انتظار کشف شدن هستند.

آدم‌ها هر روز با اخبار اعمال و کردار بد بمباران می‌شوند. آدم‌های موفق میزان قرار گرفتن در معرض این نوع چیزها را به حداقل می‌رسانند و به جای آن انتخاب می‌کنند ذهن‌شان را با ایده‌های مثبت برگرفته از کتاب‌ها و مجله‌ها پر کنند.

چگونه پولدار شویم ۹: پس انداز منظم پول

مطابق نظر گورلی، افراد موفق حدود ۱۰ درصد از ۲۰ درصد درآمد ناخالص‌شان را به طرح پس‌انداز، سرمایه‌گذاری و بازنشستگی اختصاص می‌دهند. همه موفق به انجام این کار نمی‌شوند، اما شما تا چه اندازه می‌توانید پول کنار بگذارید؟

مطلب مرتبط: ۱۴ ایده پولسازی و کسب درآمد از یوتیوب

۱۰. پس زدن افکار محدود کننده

آدم‌های موفق بر افکار و عواطف خود حکمرانی می‌کنند. به محض آنکه افکار بدن مزاحم‌شان می‌شوند، آن‌ها هر چیزی را که توانایی موفقیت‌شان را به خطر می‌اندازد دور می‌ریزند. آن ها هرگز روی مفاهیم و افکار منفی تمرکز نمی‌کنند. نجوای درونی آن‌ها مثبت است و بیش از حد انتقاد نمی‌کنند. آن‌ها افکار بد را با افکار خوب جایگزین می‌کنند.

چون آدم‌های موفق هر روز به خودسازی مشغول هستند و پیوسته خودشان را درگیر چیزهای مثبت می‌کنند، به خودشان فرصت نمی‌دهند که در عواطف و احساسات منفی غرق شوند.

چگونه پولدار شویم ۱۱: خرج کردن به اندازه‌ی دخل

آدم‌های ثروتمند از ولخرجی اجتناب می‌کنند. در میان بسیاری از کسانی که با مشکلات و مسائل مالی دست و پنجه نرم می‌کنند، بعضی‌ها خرج‌شان از دخل‌شان بیشتر است. آن‌ها بیش از آنچه در می‌آورند خرج می‌کنند، از این چک به آن چک روزگار می‌گذرانند و زیر بار قرض گرفتار می‌شوند. اگر شما هم چنین آدمی هستید، همین امروز مشکل را حل کنید تا اوضاع برای خودتان و خانواده‌تان عوض شود.

۱۲. مطالعه‌ی روزانه

بسیاری از آدم‌های موفق در روز ۳۰ دقیقه یا بیشتر مطالعه می‌کنند. مطالعه کردن می‌تواند دانش و دانسته‌های شما را گسترش دهد. وقتی مطالعه می‌کنید، اغلب به دنبال بهبود و ارتقاء وضعیت خویش هستید. این به صورت خودکار شما را از همتایان و رقبایتان جدا می‌کند. شما در این رقابت خواهید درخشید.

مطلب مرتبط: کسب درآمد از اینترنت: ۵۰ ایده کسب درآمد از اینترنت با سرمایه کم

چگونه پولدار شویم ۱۳: محدود کردن تماشای تلویزیون

آیا می‌دانستید اکثر آدم‌های موفق میزان زمان تماشای تلویزیون را به یک ساعت در روز یا حتی کمتر محدود می‌کنند؟ شما چند ساعت از وقت‌تان را پای تلویزیون تلف می‌کنید؛ وقتی که می‌توانید صرف کارهای پرثمرتری بکنید؟

۱۴. بیش از حد لازم کار انجام دادن

آدم‌های موفق مرتبا از آنچه وظیفه‌ دارند فعالیت بیشتری در محل کار انجام می‌دهند. حتی اگر چیزی در شرح وظایف‌شان نوشته نشده باشد، آن‌ها داوطلبانه انجامش می‌دهند. آدم‌های ثروتمند خودشان را با ارزش می‌سازند. به عنوان یک کارآفرین، ممکن است رئیس نداشته باشید. اما برای مشتریان‌تان به چه طریق سنگ تمام می‌گذارید؟ چگونه با کارتان آن‌ها را شگفت زده می کنید؟

۱۵. کمتر حرف زدن و بیشتر گوش کردن

وقتی گوش می‌کنید، می‌آموزید. و همان طور که در ضرب‌المثل آمده است، به همین خاطر به آدم دو گوش داده‌اند و یک دهان! وقتی برای توجه کردن به آنچه دیگری می‌گوید وقت می‌گذارید، این کار می‌تواند نه تهنا به شما بلکه به سود و زیان شما نیز کمک کند. وقتی که گوش فرا می‌دهید، در وضعیت بهتری جهت کمک کردن به دیگران قرار می‌گیرید.

چگونه پولدار شویم ۱۶: تسلیم نشدن و دست نکشیدن

وقتی اوضاع سخت می‌شود تسلیم نشوید. آدم‌های موفق درست همین جا معلوم می‌شوند. آن‌ها استقامت می‌کنند. راه تازه‌ای را امتحان می کنند. پایداری می‌کنند. حتی ممکن است مجبور شوند راه‌شان را عوض کنند، اما به پیش رفتن ادامه می‌دهند.

مطلب مرتبط: کسب درآمد از اینستاگرام: آموزش ۴ روش کسب درآمد از اینستاگرام

۱۷. وقت گذراندن با انسان‌های همفکر

نقل قول معروفی هست که می‌گوید «همنشین را به همنشین دانند». من به این حرف باور دارم. آدم‌ها درست به اندازه‌ی کسانی موفق هستند که دور و اطراف خودشان را با آن‌ها پر می‌کنند. ارتباطات خوب می‌تواند به شما کمک کند زودتر به اهداف‌تان دست پیدا کنید.

چگونه پولدار شویم ۱۸: یافتن مشاور یا مربی

بسیاری از آدم‌هایی که مشاور یا مربی داشته‌اند موفقیت خود را به او نسبت داده‌اند. مربی‌ها می‌توانند به شما کمک کنند سریع‌تر به اهداف‌تان برسید و شما را مسئولیت‌پذیر بار می‌آورند. آن‌ها می‌توانند تجارب ارزشمندشان را با شما در میان بگذارند که همین امر می‌تواند زمان یادگیری‌تان را نصف کند.

۱۹. آگاهی داشتن از چرایی

وقتی بدانید چه کاری انجام می‌دهید، سریع‌تر به چیزی که می‌خواهید دست پیدا می‌کنید تا زمانی که ندانید! هدف داشتن برای موفق بودن در کسب و کار و در زندگی بسیار حائز اهمیت است. چرا می‌خواهید موفق باشید؟ واقعا چرا می خواهید ثروتمند شوید؟

چگونه پولدار شویم ۲۰: تسلیم ترس نشدن

هر کسی در وجود خود ترس‌هایی دارد. آدم‌های موفق به ترس‌های‌شان اجازه نمی‌دهند آن‌ها را محدود کنند. ترس به صورت اجتناب ناپذیری شما را در همان وضعیتی که هستید نگه می‌دارد و مانع از پیشرفت و ترقی‌تان می‌شود. ترس‌های‌تان را بشناسید و به دنبال راه‌هایی برای غلبه بر آن‌ها باشید. با کسی صحبت کنید که مورد تحسین شما است و از آن شخص بپرسید چگونه بر ترس خود غلبه کرده است یا شرح حال زندگی‌اش را از او بخواهید و یادداشت بردارید.

۲۱. به روز رسانی کردن مهارت‌ها

اگر می‌خواهید پیشرفت کنید، فقط یک راه برای رسیدن به این هدف وجود دارد: بهتر از چیزی بشوید که امروز هستید. یکی از چیزهایی که می‌توانید برای ۳۰ روز آتی روی آن تمرکز کنید و موجب پیشرفت شما و یکه‌تازی‌تان در عرصه‌ی صنعتی که در آن هستید خواهد شد چیست؟ فکر و توجه‌تان را به آن معطوف و متمرکز کنید. من از جان لی دوماس شنیدم که «تمرکز» را چنین تعریف می‌کرد: «دنبال کردن یک روش و روال تا زمان دستیابی به موفقیت.» شما چطور؟ چنین عمل می‌کنید؟


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- کامروا ابراهیمی

منبع: entrepreneur

چگونه پولدار شویم: ۲۱ روش که قطعا میلیاردر و موفق شویم


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی