کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چگونه لاغر شویم: ۴۹ روش که چطور به سرعت لاغر شویم

اگر شما هم با این سوال تکراری چگونه لاغر شویم درگیر هستید این مقاله مخصوص شماست! این نوشتار راهنمای کامل در مورد لاغر شدن و از دست دادن وزن است، و در عین حال به عنوان رهنمونی در مورد نحوه‌ی داشتن یک سبک زندگی سالم نیز محسوب می‌شود. به طور کلی سبک زندگی شما خوب خواهد بود در صورتی که موارد ۱ تا ۲۰ را در آن داشته باشید.

چگونه لاغر شویم

چگونه لاغر شویم

۱. رژیم غذایی پالئو / پریمال بدون غلات داشته باشید

سلامتی و طول عمر بر داشتن رژیم غذایی پالئو یا پریمال (گوشت، برگ‌ها و انواع توت) متمرکز است. اگر نمی‌توانید رژیم غذایی ۱۰۰٪ بدون غلات (البته که می‌توانید!) داشته باشید، دست کم باید تمرکز خود را روی خوردن غذاهای پردازش نشده و از دل طبیعت بگذارید. مواد غذایی واقعی را در حالت واقعی آن‌ها میل کنید.

غذا برای بدن سوخت است. تنها با کیفیت‌ترین سوخت ممکن را  مصرف کنید. کاهش وزن هنگام غذاهای واقعی واقعا زحمت چندانی ندارد.

۲. خواب زیادی داشته باشید

آدم‌هایی وجود دارند که وقتی به آن‌ها می‌گویید که باید بیش از ۸ ساعت در شب بخوابند، نگاهی عجیب و غریب به شما می‌اندازند. اگر شما هم یکی از این زامبی‌های محروم خواب هستید، پس باید شما را هم به چالش بکشم که به مدت یک هفته این شیوه را امتحان کنید. از احساسی که خواهید داشت و تاثیری که همین تجربه‌ی کوچک روی بدن‌تان دارد، شگفت‌زده خواهید شد. احتمالا متوجه می‌شوید که در تمام طول زندگی‌تان در یک حالت مزمن محرومیت از خواب قرار داشته‌اید.

چگونه لاغر شویم

۳. تعداد دفعات خوردن‌تان را کاهش بدهید

از رویکرد لین گین‌ها (افرادی که به دنبال درآوردن عضله هستند) پیروی کنید: یک دامنه‌ی ۸ ساعته برای خوردن در طول روز و ۱۶ ساعت روزه‌داری. خواه یک پروتکل روزه‌داری سفت و سخت را دنبال کنید و خواه نه، مطمئنا می‌توانید از طریق حذف برخی از وعده‌های غذایی به صورت منظم سود ببرید. بر خلاف باور عمومی، حذف یک وعده غذا می‌تواند به شما در تشکیل عضلات کمک کند (و در عین حال فواید بسیار زیاد دیگری نیز برای سلامتی دارد).

۴. به آرامی غذا بخورید و لقمه‌ها را خوب بجوید

این روش در واقع شگفتی‌آفرین است. بعضی از آدم‌ها طوری غذا می‌خورند که انگار نهنگ یک پلانکتون را می‌بلعد. به طوری که کل ظرف غذا در عرض دو سه دقیقه کاملا خالی می‌شود! آهسته غذا خوردن چند عامل مهم را برای کاهش وزن تحریک می‌کند:

۱. اول این‌که روند بالا رفتن انسولین با کاهش آزاد شدن گلوکز در جریان خون کاهش می‌یابد. به این ترتیب از ذخیره شدن کالری در سلول‌های چربی توسط انسولین، هورمون ذخیره‌سازی، جلوگیری می‌شود. انسولین بیش‌تر = ذخیره‌سازی چربی بیش‌تر.

۲. کم‌تر غذا خواهید خورد. آهسته غذا خوردن به شما اجازه می‌دهد تا زودتر احساس سیری کنید و به این ترتیب کالری‌هایی که دریافت می‌کنید نیز کاهش خواهد یافت. همه‌ی ما از آن حالت بیش از حد پر بودن و پف کردن متنفر هستیم. این حالت نتیجه‌‌ی  غذا خوردن بیش از حد سریع است. در واقع بدن فرصت کافی برای ارسال پیام سیری به مغز ندارد تا شاید آن چنگال لعنتی را زمین بگذارید!

چگونه لاغر شویم ۵: در خانه غذا بخورید

غذای رستوران قطعا بد است! رستوران‌ها از نمک، شکر، سس، تثبیت‌کننده‌ها و انواع دیگری از افزودنی‌های غیر طبیعی برای کاهش هزینه‌ها، سودآوری و اعتیادآور کردن غذاهایی که ارائه‌ می‌دهند، استفاده می‌کنند.

متوسط ​​وجه تضمین اولیه‌ی رستوران‌ها زیر ۵٪ است. بهتر است باور داشته باشید که آن‌ها هر کاری می‌کنند تا سودآوری بیش‌تری داشته باشند و در هزینه‌های مواد غذایی صرفه‌جویی کنند. هنگامی که این اتفاق می‌افتد، مشتری است که با مشکلات سلامتی درگیر می‌شود.

۶. کالری ننوشید!

هنگامی که مصرف نوشابه و آبمیوه‌های شیرین را متوقف کنید، معمولا در هفته‌ی اول، بیش از دو و نیم کیلو وزن از دست می‌دهید. با مصرف نوشیدنی‌های پر از کالری، بدن همان واکنش سریع غذا خوردن را در مورد میزان انسولین نشان می‌دهد. کالری به سرعت وارد جریان خون شما شده و منجر به افزایش بیش از حد انسولین می‌شود. ما طوری آفریده شده‌ایم که غذا را بجویم. از مصرف نوشیدنی‌های پر از کالری به هر شکل و نوعی که هستند، پرهیز کنید.

چگونه لاغر شویم

چگونه لاغر شویم ۷: غذاهای بدون گلوتن بخورید

این توصیه می‌تواند زندگی‌تان را تغییر دهد. حتی زمانی که بیرون غذا می‌خورید هم حسابی سختگیر باشید و به آن نانی که مجانی با غذا سرو می‌شود نه بگویید. این روش می‌تواند همان پیوند گم‌شده‌ برای رسیدن به بدن پر از عضله‌ای باشد که همیشه به دنبال‌اش بودید!

۸. میان‌وعده نخورید. میان‌وعده خوردن مانع بزرگی برای از دست دادن وزن است

یکی از دلایل بسیار موثر بودن روزه‌داری متناوب این است که سطح هورمون شما را از طریق متعادل کردن بدن‌تان بین حالت‌های روزه‌داری و غذا خوردن تنظیم می‌کند. بدن شما برای سوزاندن چربی در حالت “گرسنگی و روزه‌داری” و ذخیره کردن کالری زمانی که در حالت “سیری” هستید، ساخته شده‌است. هر بار که کالری را وارد دهان‌تان می‌کنید، وارد حالت “سیری” می‌شوید و در نتیجه بدن با وارد کردن انسولین در جریان خون، حالت سوزاندن چربی را متوقف می‌کند.

دفعه‌ی بعد که آن بسته‌ی بادام را با خیال این‌که یک میان‌وعده‌ی سالم است، برداشتید، باید دوباره فکر کنید؛ شما در واقع به بدن‌تان ظلم می‌کنید. فقط در زمان غذا خوردن، بخورید.

۹. روغن ماهی با کیفیت را با هر وعده غذای‌تان مصرف کنید یا ماهی ساریدن بخورید

روغن ماهی شامل امگا ۳ است که به تعادل امگا ۶، که در همه‌ی رژیم‌های امروزی (به خصوص مواد غذایی پردازش‌شده) شایع است، کمک می‌کند. اصلاح این تعادل یک مزیت عمده برای بدن، به خصوص جهت کاهش وزن است.

۱۰. ویتامین D مصرف کنید یا هر روز نور خورشید را دریافت کنید

این یکی هم می‌تواند همان پیوند گم‌شده در تمام تلاش ‌های شما برای کاهش وزن باشد. ویتامین D نوعی هورمون است که در بسیاری از فرآیندهای بدن نقش دارد. یک ژل نرم ویتامین D مصرف کنید یا هر روز ۲۰ دقیقه در معرض نور خورشیدپ قرار بگیرید.

۱۱. به هر قیمتی که شده آن استرس را در خودتان از بین ببرید

هر کاری که لازم است را برای کاهش و دوری از استرس انجام دهید. هر بار که عصبانی می‌شوید، استرس دارید یا چیزی سبب می‌شود که از کوره در بروید، ‌انگار گه یک گاز بزرگ شکلات یا آب‌نبات خورده‌اید. استرس، کورتیزول و انسولین را در جریان خون شما آزاد می‌کند، درست مثل این‌که آن قطعه شکلات یا آب‌نبات مورد علاقه‌تان را خورده باشید.

همان‌طور که پیش‌تر نیز گفتیم، بیش از حد آزاد شدن انسولین به معنای متوقف کردن روند سوخت چربی است و باعث افزایش ذخیره‌ی چربی می‌شود. این یک ترکیب بد است، شما این‌طور فکر نمی‌کنید؟ یک نفس عمیق بکشید و آرام شوید.

چگونه لاغر شویم

۱۲. ذهن‌آگاهی (حضور در لحظه)

ذهن‌آگاهی یا حضور در لحظه تمرکز بر یک شی یا کار واحد و نادیده گرفتن باقی سر و صداهایی است (افکار، نگرانی‌ها، استرس‌ها) که در ذهن‌تان وجود دارد. این نوع از مراقبه برای شماره‌ی ۱۱ نیز موثر است به این ترتیب که سطح کورتیزول و انسولین را کاهش داده و از بالا رفتن آن‌ها جلوگیری می‌کند. در نتیجه‌ی شکنجه‌ای که ذهن‌مان در اثر نگرانی، استرس، خشم، نفرت، حسادت، و انواع دیگر احساسات مزخرف که اصلا نباید به آن‌ها توجه کنیم، به بدن‌مان می‌دهد، هورمون‌ها همه کارایی خود را تا حدی از دست می‌دهند.

تکنیک‌های ذهن‌آگاهی: شمردن تنفس (مدیتیشن تنفس)، نشستن در یک مکان آرام و تخلیه‌ی ذهن (مدیتیشن)، رفتن به خارج از منزل و تمرکز بر مناظر و صداها (نوعی مدیتیشن). این‌ها فقط چند نمونه بودند. برای بهره‌مند شدن از مزایای این تکنیک، در مورد آن تحقیق و بررسی گسترده‌ای انجام بدهید و فقط یادتان باشد که حتی کمی تمرین ذهن‌آگاهی می‌تواند تا حد زیادی کمک‌کننده باشد!

۱۳. قند و شکر را از رژیم غذایی‌تان حذف کنید

بدترین چیزی که می‌توانید بخورید همین است. به یاد داشته باشید که چربی شما را چاق نمی‌کند؛ قند، روغن‌های دانه‌های و غلات پردازش‌شده در واقع خوراکی‌هایی هستند که شما را چاق می‌کند.

چگونه لاغر شویم ۱۴: مقدار زیادی چربی با کیفیت بخورید

ماهی‌های چرب، گوشت گاو تغذیه‌کرده از چمن، گوشت بره، گوشت بوفالو، روغن نارگیل، روغن زیتون، روغن آووکادو، روغن ماکادمیا، روغن حیوانی، پیه (خودتان آن را آماده کنید).

چربی به علت اطلاعات غلط و ضد چربی که در دهه‌ی ۶۰ آغاز شده، از سوی بیش‌تر آدم‌ها مورد غفلت قرار می‌گیرد. در نتیجه، اکثریت مردم هنوز نمی‌دانند که چربی برای بدن انسان (مخصوصا برای زنان و هورمون‌های‌شان که مدام بالا و پایین می‌شود) تا چه حد اهمیت دارد.

بگذارید به شما چیزی بگویم که سرتان سوت بکشد: شما باید بیش‌تر کالری‌های لازم را از چربی دریافت کنید. بله، این بدان معنا است که ۴۰٪، ۵۰٪ و تا ۶۰٪ کل کالری شما باید از منابع چربی با کیفیت باشد.

دفعه‌ی بعد که قصد دارید غذا بخورید، نگاهی به بشقاب غذای‌تان بیندازید. آیا نصف یا بیش‌تر کل کالری از چربی است؟ اگر نه، به آشپزخانه بروید و کمی بیش‌تر بردارید.

۱۵. مقدار زیادی از محصولات حیوانی با کیفیت بخورید

کلمات کلیدی عبارتند از: تغذیه شده با چمن، دامنه‌ی آزاد، مرغزار، ارگانیک، طبیعی، بدون هورمون، پرورشی، مزارع خنوادگی، محلی.

رژیم غذایی شما باید چیزی شبیه به این باشد:

* پروتئین ۳۰ تا ۳۵ درصد از مجموع کالری یا کمی بیش‌تر

* چربی ۳۵-۶۰٪ از مجموع کالری یا بیش‌تر

* کربوهیدرات‌ها به شکل نشاسته / سبزیجات = ~ ۲۵٪ یا کم‌تر

به یاد داشته باشید که این ارقام میانگین هستند. هر کسی متفاوت است و برخی از آن‌ها کربوهیدرات کم‌تر را ترجیح می‌دهند در حالی که برخی دیگر کربوهیدرات بالاتر را ترجیح می‌دهند. کم و زیاد کنید و ببینید چه نسبتی برای بدن شما بهترین است.

چگونه لاغر شویم ۱۶: بار در هفته تمرینات مقاومتی انجام بدهید

شما احتمالا می‌دانید که چرا این تمرینات برای‌تان مفید است. بنابراین آن را در برنامه‌ی زندگی‌تان بگنجانید.

۱۷. سه بار در هفته تمرینات ورزشی سنگین انجام بدهید

این تمرینات کوتاه، سریع و سخت هستند. از تمرینات طولانی مدت و در گام متوسط به عنوان بخش عمده‌ای از تمرینات خود اجتناب کنید.

چگونه لاغر شویم

۱۸. سعی کنید تا جایی که امکان‌پذیر است پیاده‌روی کنید

برای بالا رفتن از پله‌ها استفاده کنید، ماشین‌تان را در انتهای پارکینگ پارک کنید، برای رفتن به هر جایی طولانی‌ترین مسیر ممکن را طی کنید. ما برای حرکت کردن آفریده شده‌ایم. پس بلند شوید و حرکت کنید!

چگونه لاغر شویم ۱۹: بازی‌های ورزشی انجام بدهید

این بازی‌ّها برای سلامت کلی، آرامش ذهنی، ساخت عضلات، تحرک، توسعه‌ی اجتماعی، و غیره عالی هستند. ما از زمان خلقت بشریت همواره بازی کرده‌ایم!

۲۰. تا جایی که برای‌تان ممکن است در فضای بیرون از خانه زمان بگذرانید

این مورد واقعا موثر است!

۲۰ مورد اول برای داشتن یک زندگی سالم ضروری هستند. هر چه تعداد بیش‌تری از موارد موجود در این فهرست را انتخاب کنید و به کار ببدندید، متوجه خواهید شد که تبدیل به یک دستگاه چربی‌سوزی می‌شوید و به زودی خواهید فهمید که کم کردن وزن بر اساس یک سری باید و نباید تا چه حد آسان است. من توصیه می‌کنم که هر از گاهی چند مورد از این عادت‌ها را برنامه‌ی زندگی‌تان قرار بدهید تا زمانی که به بخشی همیشگی از زندگی‌تان تبدیل شوند. سعی نکنید تمام آن‌ها را به طور همزمان شروع کنید چرا که احتمالا ناامید می‌شوید و شکست می‌خورید.

نکات بیش‌تری برای کاهش وزن:

چگونه لاغر شویم ۲۱: یک لیوان آب قبل از هر وعده غذا بخورید

به این ترتیب سریع‌تر احساس سیری خواهید کرد و در نتیجه غذای کم‌تری هم خواهید خورد.

۲۲. پروتئین را قبل از مصرف کربوهیدرات‌ها و چربی‌ها بخورید

پروتئین بسیار سیرکننده است و شما را سریع سیر می‌کند.

۲۳. ۱۵ دقیقه قبل از هر وعده غذا کمی چربی سالم بخورید

چربی باعث آزاد شدن هورمون‌هایی می‌شود که به مغز شما فرمان سیری می‌دهند. شما می‌توانید این هورمون‌ها را قبل از خوردن وعده‌های غذایی با خوردن کمی مغز یا شکلات تحریک کنید.

چگونه لاغر شویم

۲۴. خوراک‌ها و سوپ‌های داغ و دلچسب بخورید

سوپ‌ها و خورش‌ها معده را پر می‌کنند. آن‌ها را گرم و آهسته بخورید (مانع از زیاده خواری می‌شود).

چگونه لاغر شویم ۲۵: با حداکثر سرعت بدوید

تمرین سریع و شدید که کل بدن را درگیر می‌کنند مانند دو با سرعت زیاد دارای اثرات گرمازایی و EPOC (اکسیژن مصرفی مازاد بعد از تمرین) روی بدن است. در واقع این نوع ورزش، بدن شما را به یک کوره‌ی کالرزی سوزی تبدیل می‌کند. دویدن با سرعت زیاد همچنین سبب تولید عضلات بزرگ می‌شود (یک دونده‌ی سرعتی را با یک دونده‌ی ماراتن مقایسه کنید …!).

۲۶. به طور عامدانه کارها را برای خودتان سخت کنید

چرا این کار را بکنید؟ برای این‌که بیش‌تر بدن‌تان را حرکت بدهید! بعله!

هر چه‌قدر بیش‌تر حرکت داشته باشید، بیش‌تر کالری می‌سوزانید. به جای این‌که همیشه ساده‌ترین مسیر را انتخاب کنید، این را امتحان کنید: کارها را برای خودتان سخت کنید و تحرک داشته باشید.

۲۷. یک جفت کفش کتانی برای خودتان بخرید

هرچه وزن بیش‌تری را حرکت بدهید، بیش‌تر کالری سوزانده می‌شود و عضلات بیش‌تری می‌سازید.

۲۸. چای سبز بنوشید

چای سبز پر از آنتی‌اکسیدان‌ها و کمی کافئین است که هر دو برای سوزاندن چربی خوب هستند.

چگونه لاغر شویم ۲۹: بیش‌تر بجوید

جویدن با بهبود هضم و تجزیه‌ی مواد غذایی از طریق آزاد کردن آنزیم‌های آمیلاز (تجزیه‌ی نشاسته) و لیپاز (تجزیه‌ی چربی) مرتبط است.

۳۰. قهوه‌ی سیاه (در حد تعادل) بنوشید

قهوه مزایای زیادی برای بدن دارد، یکی از آن‌ها چربی‌سوزی است، اما برخی نکات ضروری نیز در رابطه با آن وجود دارد. اگر برای‌تان ممکن است، باید قهوه‌ی سیاه و ارگانیک بنوشید. فقط بهترین دانه‌های قهوه را بخرید زیرا آن­ها به طور گسترده‌ای و در انواع و اقسام مختلف در جهان موجود هستند.

چگونه لاغر شویم

۳۱. یک آنزیم گوارشی یا پروبیوتیک مصرف کنید یا به طور منظم غذای تخمیرشده خورید

این محصولات سلامت روده و هضم را بهبود می‌بخشند. هرچه مواد غذایی بهتر هضم شوند، بهتر در بدن استفاده می‌شوند و کم‌تر احتمال دارد که به بافت چربی تبدیل شوند. بافت چربی همان چربی است که خانم‌ها و آقایان چاق دارند، نوعی چربی لرزان، سلولیتی و ناخوشایند.

۳۲- حرکات سنگین، پیچیده و کاربردی را انجام دهید

هر چیزی که بدن را به طور کامل تمرین می‌دهد، کالری به عنوان سوخت مصرف می‌کند. اگر در سرزمین انزوا و تنهایی گیر افتاده‌اید، از شما می­خواهیم که حمل کردن و برداشتن چیزهای سنگین را به طور منظم شروع کنید. کارهای سنگین انجام بدهید و کالری بسوزانید.

چگونه لاغر شویم ۳۳: ازخوردن غذای مایع پرهیز کنید

و بله، غذاهای مایع شامل پروتئین هم می‌شود. اگر در تلاش برای از دست دادن وزن هستید، باید از مصرف هر نوع کالری مایع پرهیز کنید. ما می‌دانیم که نوشیدن کالری باعث بالا رفتن میزان انسولین در بدن می‌شود. در عین حال اطلاع داریم که انسولین یک هورمون ذخیره‌سازی است که به بدن ما برای ذخیره‌ی کالری سیگنال می‌دهد. خوب، آیا می‌دانید که این کالری‌ها به چه صورت ذخیره می‌شوند؟ بله، به صورت چربی!

نکته: اگر به جای غذا یک شیک پروتئین بخورید، باید بگوییم که آن‌قدرها هم بد نیست البته به شرطی که آن را ساده و کم کربوهیدرات نگه دارید. از آن جوی دوسر۵۰۰ کالری، کره‌ی بادام زمینی و اسموتی میوه (این‌ها برای افزایش وزن هستند) دوری کنید. اگر خوردن شیک سبب می‌شود که از مصرف هله هوله پرهیز کنید، می‌توانید ترکیبی از آب پنیر و آب را آرام و آهسته بنوشید.

۳۴. بی‌خیال چاشنی و ادویه شوید

چه‌طور می‌توان چند کیلو کم کرد و آن شکم قلمبه را از بین برد؟ آن کچاب را کنار بگذارید. بسیاری از آدم‌ها موقع خوردن مرغ آن را غرق کچاب می‌کنند؛ حذف همین یک محصول کمک می‌کند که تا حد زیادی وزن‌تان را کنترل کنید.

سس‌ها و چاشنی‌هایی که از بیرون خریداری می‌کنید پر از شکر و سایر فرآورده‌های فرآوری‌شده هستند. هیچ دلیلی وجود ندارد که آن‌ها را در رژیم غذایی‌تان قرار دهید، مخصوصا با توجه به این واقعیت که به سادگی می‌توان آن‌ها را با گزینه‌های خانگی یا ارگانیک جایگزین کرد. این تغییرات به ظاهر کوچک، می‌توانند آدم‌های بدون شکم را از آدم‌های شکم‌دار متمایز کنند!

چگونه لاغر شویم ۳۵: به میزان فراوانی آب بنوشید

لازم نیست آن‌قدری آب بخورید که در شرف ترکیدن باشید، اما برای کاهش میل به خوردن و ایجاد احساس سیری بیش‌تر، آب مفید است. به حس تشنگی خود گوش بدهید؛ دلیلی دارد که احساس می‌کنید باید آب بخورید.

۳۶. سخت بیاندیشید- از مغزتان استفاده کنید

منبع اصلی سوخت مغز گلوکز است، بنابراین بدیهی است استفاده از آن تا حد امکان برای‌تان فایده دارد، بنابراین هیچ چیز باقی‌مانده‌ای به عنوان چربی ذخیره نخواهد شد.

چگونه لاغر شویم ۳۷: تمرین تاباتا را انجام بدهید

تمرین تاباتا به این صورت است: ۲۰ ثانیه کار و بعد ۱۰ ثانیه استراحت. یک حرکت را انتخاب کنید ( اسکوآت به عنوان مثال) و یک تایمر را شروع کنید. حداکثر تعداد ممکن از آن تمرین را در ۲۰ ثانیه انجام بدهید، و سپس استراحت کنید. دوباره پس از ۱۰ ثانیه استراحت، آن حرکت را انجام بدهید. این سری را تا ۴ دقیقه و ۸ مرحله کامل تکرار بدهید. تمرینات تاباتا یک پروتکل به شدت موثر و ساده است که می‌توانید با هر گونه ورزش یا حرکتی انجام دهید.

۳۸. نوشابه، آبمیوه، و چای شیرین را با ترکیب آب گازدار و لیمو جایگزین کنید

با استفاده از این ترکیب به طور کلی قید نوشابه را بزنید و آن را کنار بگذارید. این ترکیب به شما اجازه می‌دهد که میل به آب کربناته بدون دریافت هر گونه کالری یا قند به طور کلی از بین برود. حتی می‌توانید آن را در باشگاه با استفاده از آب گازدار و لیمو درست کنید – هنوز هم عالی به نظر خواهید رسید و هیچ کس شک نمی‌کند که فقط دارید آب گازدار می‌خورید.

چگونه لاغر شویم ۳۹: هیچ کاری انجام ندهید

مغزتان را خاموش کنید و مانند یک خرس تنبل یک گوشه بیفتید و استراحت کنید. به این ترتیب استرس‌تان تا حدی زیادی از بین خواهد رفت. این کاری است که برخی از آدم‌ها به خوبی (یا بیش از حد) انجام می‌دهند و برخی دیگر به سختی (هرگز آرام نمی‌نشینند).

نمونه‌هایی از هیچ کاری انجام ندادن عبارتند از: تماشای تلویزیون بدون توجه، فیلم دیدن، تماشای مردم، دراز کشیدن روی ساحل، چرت زدن!

۴۰. گاهی چرت بزنید

خواب یکی از پنج تکنیک برتر برای داشتن یک زندگی سالم است. چرت زدن هم نوعی خواب است. تاثیری که چرت زدن روی سلامتی بدن دارد،‌ شیر ندارد!

چگونه لاغر شویم ۴۱: اجتماعی شوید

انسان‌ها گونه‌ای از حیوانات اجتماعی هستند که طی هزاران سال به دلیل با هم و کنار هم بودن زنده مانده‌اند. مزایای لذت بردن از زمانی که با دوستان و در کنار خانواده سپری می‌کنید بسیار زیاد است. هر چیزی که حس خوشحالی و خوشبختی را بهبود می‌بخشد و احساس خوبی به ما می‌دهد با کاهش استرس به کم شدن وزن‌مان کمک می‌کند.

۴۲. قبل و بعد از ورزش کردن چیزی نخورید

هر چه‌قدر زمان بدون غذا بودن‌تان بیش‌تر می‌شود، چربی ذخیره شده را به میزان بیش‌تری می‌سوزانید. ورزش کردن باعث افزایش نیاز بدن شما به سوخت می‌شود. بدن شما از ذخایر چربی به عنوان سوخت استفاده می‌کند اگر در جریان خون‌تان کمبود گلوکز وجود داشته باشد. زمانی که غذا نمی‌خورید گلوکز وارد جریان خون شما نمی‌شود بنابراین بدن قادر است چربی را از بین ببرد.

۴۳. میزان مصرف کربوهیدرات را به دقت در نظر داشته باشید

این دسته‌ی غذایی شامل شکر، برنج، سیب‌زمینی، میوه و غلات (امیدواریم که اصلا غلات مصرف نکنید). حتی کربوهیدرات خوب می‌تواند بد باشد در صورتی که مقدار زیادی از آن‌ها را مصرف کنید.

۴۴. قبل از خواب (روی، منیزیم و ویتامین ۶B-) مصرف کنید

منیزیم نه تنها به کاهش وزن و برخی دیگر از عملکردهای مهم در بدن کمک می‌کند، بلکه باعث بهبود خواب نیز می‌شود. در واقع شما عمیق‌تر، کامل‌تر و طولانی‌تر می‌خوابید. این‌ سه باید مکمل‌های استاندارد موجود در برنامه‌ی همه باشند.

چگونه لاغر شویم ۴۵: تمرینات HIIT را انجام بدهید

به طور جدی، هرکسی می‌تواند و باید نوعی از تمرینات اینتروال با شدت بالا را انجام دهد. شما می‌توانید تمرینات قدرتی، استقامتی، ژیمناستیک، وزنه‌برداری، و غیره را امتحان کنید. این تمرینات برای GPP (آمادگی جسمانی کلی) عالی است و باعث می‌شود که یک بدن جذاب و زیبا داشته باشید.

۴۶. ​​روزهای استراحت پویا را استفاده کنید

آن روزهایی که در آن‌ها به سختی می‌توانید راه بروید و درد شدیدی در ناحیه‌ی کمرتان احساس می‌کنید روزهایی هستند که باید از ورزش کردن اجتناب کنید. این زمان مناسب برای یک روز استراحتِ پویا یا فعال است.

یک روز استراحت فعال به این ترتیب است: تحرک داشته باشید، حرکات ورزشی سبک انجام بدهید، روی تکنیک Oly با هالتر خالی کار کنید، حرکات کششی انجام بدهید و بسیاری دیگر.

با یک سرعت آهسته و آسان، در عین حال آگاهانه پیش بروید. به این ترتیب روند ریکاوری بدن بهبود می‌یابد، فشار روی بدن کم می‌شود، سیستم اعصاب مرکزی بهبود می‌یابد، و بدن‌تان به هر روی در حال حرکت است. این فعالیت‌ها همچنین باعث سوزاندن چربی و شکل‌گیری عضلات می‌شود.

۴۷. از مصرف شیرین‌کننده‌های مصنوعی اجتناب کنید

برخی از این شیرین‌کننده‌ها عبارتند از اسپلندا ، آسپارتام و سایر شیرین‌کننده‌هایی است که به آن‌ها عطر و طعم داده شده‌است. محصولات شیرین‌کننده سطح انسولین بدن را افزایش می‌دهد، زیرا مغز شما نمی‌تواند تفاوت بین آن‌ها و شکر را تشخیص بدهد. بنابراین واکنش بدن همانی خواهد بود که در برابر شکر دارد. آن‌ها همچنین ممکن است سبب بروز سرطان شوند. منطقی‌ترین و عاقلانه‌ترین کار این است که از مصرف آن‌ها اجتناب کنید. در این میان استویا بهتر از باقی شیرین‌کننده‌ها است اما آن را هم باید در حد اعتدال مصرف کنید.

چگونه لاغر شویم ۴۸: بیش از اندازه ورزش نکنید

یادتان باشد که به هیچ قیمتی نباید بیش از اندازه ورزش کنید. در واقع این کار تلاش برای کاهش وزن را مختل می‌کند و باعث افزایش ذخیره‌ی چربی توسط بدن می‌شود به این دلیل مقدار زیادی کورتیزول که در بدن شما آزاد می‌شود.

۴۹. از قبل برنامه‌ریزی کنید / و ناهار تان را قبل از بیرون رفتن از خانه بسته‌بندی کنید

بهترین راه برای این‌که از رژیم غذایی سالم و درست‌تان تخلف نکنید و غذاهای آماده و هله هوله نخورید، همین است. همیشه چیزی سالم همراه خودتان داشته باشید. غذاهای ساندویچی که در خانه درست کرده‌اید، چند کوکو یا یک تکه مرغ ایده‌های خوبی برای آماده کردن وعده‌های غذایی پیش از خروج از منزل هستند.

نکاتی برای انجام فهرست رهنمون‌های لاغری قید شده در این نوشتار

گام اول: صبر داشته باشید

پیاده‌سازی این عادت‌های جدید و رسیدن به نتایج مورد نظرتان زمان‌بر است. افرادی که با استفاده از این روش‌های به نتیجه رسیده‌اند و موفق شده‌اند، کسانی هستند که در میانه‌ی راه پشیمان نشده‌اند. بنابراین صبر داشته باشید و به تلاش‌تان ادامه بدهید.

گام دوم: امتحان کنید، تغییر بدهید، امتحان کنید، تغییر بدهید

شما باید به طور مرتب امتحان کنید و تغییر بدهید تا متوجه شوید که کدام روش‌ها برای شما موثر هستند. تمام این تکنیک‌ها برای همه در درجه و سطحی متفاوت تاثیرگذار هستند در صورتی که در درست‌ترین شکل‌شان اجرا شود، اما دوز و نتیجه می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

مهم نیست که چه اتفاقی رخ بدهد و ما چگونه لاغر شویم ، ما همیشه در حال یادگیری، رشد و پیشرفت خواهیم بود!


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- سارا فیضی

منبع: ا جیم لایف

چگونه لاغر شویم: ۴۹ روش که چطور به سرعت لاغر شویم


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی