کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چگونه با خوردن سالاد استخوان‌هایی قوی بسازیم

ظاهرا تنها راه داشتن استخوان‌هایی قوی مصرف لبنیات نیست. در این نوشتار به شما می‌گوییم که سالاد هم به استحکام استخوان‌هایتان کمک می‌کند. حال باید دید خوردن سالاد چگونه به ساختن استخوان‌هایی قوی کمک می‌کند؟با ما همراه باشید.

سالاد

بیایید ببینیم چگونه این اتفاق می‌افتد.

توضیح
پژوهشی که اخیرا چاپ شده‌است نشان می‌دهد مسن‌ترین بزرگ‌سالان که بیش‌ترین مصرف آنتی‌اکسیدان‌هایی به نام کاروتنوئید را دارند، نسبت به کسانی که میوه و سبزیجات کم‌تری مصرف می‌کنند، تراکم استخوان بیش‌تری دارند. کاروتنوئید در هویج، سبزیجات برگی و گوجه‌فرنگی یافت می‌شود. ترکیباتی از قبیل بتاکاروتن، لوتئین، لیکوپن و زیگزانتین نیز در سبزیجات موجود هستند.

این پژوهش هم‌چنین نشان می‌دهد ترکیبات موجود در سبزیجات و میوه‌ها، از قبیل پتاسیم و نمک، از طریق کاهش سرعت تحلیل رفتن استخوان‌ها، به ساختن استخوان‌هایی قوی کمک می‌کند، به این نحو که میزان کلسیمی را که به واسطه‌ی ادرار از دست می‌دهید کاهش می‌دهد.

تحلیل رفتن استخوان و نیز تشکیل استخوان یک فرآیند طبیعی است. اما گاهی میزان تحلیل استخوان بیش‌تر از رشد آن است، که منجر به استخوان‌هایی ضعیف و شکننده می‌شود. برای همین، شاید کاهش میزان تحلیل استخوان به پیشگیری از پوکی استخوان کمک کند یا برای کسانی که به آن مبتلا هستند مفید باشد.

نتیجه‌گیری
برای افزایش مصرف سبزیجات، محصولات تازه‌ای را انتخاب کنید که سرشار از پتاسیم هستند، مانند چغندر سبز، اسفناج، آووکادو، سیب‌زمینی شیرین، پرتغال، چغندر، کشمش و دانه‌ی سویا. این خوارکی‌ها حاوی پتاسیم سیترات هستند، که در بدن تبدیل به پتاسیم بی‌کربنات می‌شود. هم‌چنین سبزیجات برگی که به رنگ سبز تیره هستند منبع خوبی برای مواد استخوان‌ساز مانند منیزیم، کلسیم، و ویتامین کا هستند، که فواید زیادی برای استخوان‌هایتان دارند.

اما به یاد داشته‌باشید، هرچند سالاد میوه و سبزیجات به تقویت استخوان‌هایتان کمک زیادی می‌کند، اما برای تامین همه‌ی ویتامین دی مورد نیاز بدن کافی نیست.
بنابراین اصلا از مصرف لبنیات خودداری نکنید. اگر به دلیل حفظ سلامتی نمی‌توانید محصولات لبنی بخورید، جایگزین‌های دیگری، از قبیل ساردین، شیرسویا، بادام و سالمون انتخاب کنید.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع: ولنس بین 

مطالب مرتبط:

۳ خوراکی که باعث پوکی استخوان در بدن‌تان می‌شوند

موضوع محوری:

سالاد و تقویت استخوان

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی