کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۶ راه طلایی که آینده مالی بهتری داشته باشیم

چرا به توصیه‌های مادر خود درباره‌ی آینده مالی تان توجهی نمی‌کنید تا او را شاد کنید؟ او درباره‌ی همه‌ی امور شما درست می‌گوید: از ظاهرتان گرفته تا عادات خواب و کارتان. او درباره‌ی مدیریت سرمایه‌تان زمانی که ۲۲ یا حتی ۵۲ ساله هستید هم توصیه‌های خوبی دارد. وی احتمالا برای مدیریت سرمایه‌تان به شما توصیه‌های زیر را ارائه خواهد کرد:

progressive_invest5_.jpg

کاری را که عاشق آن هستید، انجام دهید.

مادرتان از شما می‌خواهد به دنبال کاری باشید که عاشق آن هستید و انجام آن شما را شاد می‌کند. اما صرفا به دنبال پولدار شدن نباشید. مطالعات نشان داده است در حالی که پول می‌تواند زندگی شما را آسان‌تر کند، نمی‌تواند برای شما شادی به ارمغان بیاورد. در عین‌حال مطالعات نشان داده است، تجربه‌هایی نظیر مسافرت یا گذران وقت در کنار مادر، بیش از مسائل مالی به شما لذت‌های طولانی‌مدت می‌بخشد.

سامانه‌ی کنترل بودجه داشته باشید.

بررسی مالی جدید “بنیاد ملی مشاوره‌ی اعتباری” امریکا نشان می‌دهد جمعیت زیادی، بالغ بر ۶۰ درصد امریکایی‌ها، سامانه‌ای برای کنترل بودجه‌ی خود ندارند.

بروس مک کلاری، معاون روابط عمومی این بنیاد می‌گوید: “بسیاری از افراد گمان می‌کنند اگر غذای خود را روی میز بگذارند، به خودروی خود سوخت بریزند و حداقل برداشت را از کارت‌های اعتباری خود داشته باشند، همه چیز خوب پیش می‌رود. این فکر خوبی نیست و چنین شیوه‌ی زندگی خطرناک است.” این طوری زندگی نکنید.

به دنبال خلق سامانه‌ی مدیریت بودجه برای خودتان باشید؛ فرقی ندارد که این سامانه را با کاغذ و قلم یا به کمک یک وب‌گاه یا برنامه‌ی رایانه‌ای ایجاد کنید.

مطلب مرتبط: ۷ مهارت‌ مالی که در ۷ ماه آینده میلیاردر و پولدار شویم

با توجه به میزان دارایی خود خرید کنید.

“خواسته‌های” خود را با “نیازهای” خود درنیامیزید. همان‌طور که مادرتان به شما خواهد گفت، خریدهای نابجا تنها برای شما قرض بالا خواهد آورد. اگر خواست شما خرید یک کالای لوکس است، ببینید آیا واقعا این جنس برای زندگی شما ضروری است؟

“ژانت بادنر” ناشر مجله‌ی امور مالی شخصی “کیپلینگر” می‌گوید: وقتی مجبور هستید برای خرید کالایی کار کنید و پول درآورید، بسیار مهم است که این خرید چقدر می‌ارزد.

برای کاهش هزینه‌ی مسکن، به دنبال یک هم‌اتاقی برای خود باشید.

مادران همواره از فرزندان خود می‌خواهند که در مورد یکی از بزرگ‌ترین هزینه‌های خود یعنی مسکن صرفه‌جویی کنند (از لحاظ فنی نباید بیش از ۳۰ درصد درآمد ماهانه‌ی شما صرف مسکن شود). در اینجا است که مادران از شما می‌خواهند به دنبال یک یا دو هم اتاقی برای خودتان باشید. دقت داشته باشید که این روزها اجاره‌ی خانه رو به افزایش است.

مطلب مرتبط : چرا باید مثل یک مدیر مالی فکر کنید

 برای روزهای سخت، پس‌انداز کنید.

“کلیس بل” کارشناس وبگاه “بنکریت” می‌گوید: مادران همواره از ما می‌خواهند پس‌انداز کنیم، اما ما چنین کاری نمی‌کنیم. تحقیقات سال ۲۰۱۵ این وبگاه نشان می‌دهد ۶۲ درصد امریکایی‌ها بودجه‌ی کافی برای روزهای سخت کنار نگذاشته‌اند.

به گفته‌ی بل، بدبختانه بسیاری از افراد دوراندیش نیستند. ما زمانی که در جیب‌مان پولی داریم بیشتر از آن که به دنبال پس‌انداز آن باشیم، می‌خواهیم خرج‌اش کنیم.

دوراندیش باشید.

زمانی که مادرتان از شما می‌خواهد “دوراندیش باشید”، در واقع از شما می‌خواهد امنیت آینده مالی خود را تأمین کنید. اگر شما در بلندمدت مجبور باشید زندگی خود را تأمین مالی کنید و همه‌ی بودجه‌ی خود را صرف مسکن و مایحتاج زندگی کنید، پس چی برای آینده می‌ماند؟ به گفته‌ی بادنر، فرقی ندارد که چقدر درآمد دارید، چون شما تمایل به خرج کردن تمام آن پول دارید اما هر روز مقداری از آن را پیش از آن که پول‌تان تمام شود، کنار بگذارید. حتما می‎پرسید چگونه؟ بهترین روش این است که از فردی به غیر از خودتان بخواهید این کار را برایتان انجام دهد.

به گفته‌ی بادنر، در حالی که همواره توصیه می‌شود ۱۰ درصد از درآمدتان را برای دوره‌ی بازنشستگی کنار بگذارید، شما می‎توانید این کار را حتی با رقم کمتری آغاز کنید.

مهم این است که این کار برایتان عادت شود. زمانی‏که پول در دسترس‎تان نباشد، پس‎انداز خواهد شد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منیع: بیزنس اینسایدر

۶ راه طلایی که آینده مالی بهتری داشته باشیم

آینده مالی


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی