کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چطور زبان بدن دلبری مردان را بخوانیم (قسمت اول)

خواندن زبان بدن دلبری مردان کار آسانی نیست ولی با توجه به چند نکته و برخی نشانه‌ها می‌توان زبان بدن دلبری مردان را تفسیر کرد و به مقصود او پی ببرید. در این نوشتار به بخش اول از این مبحث پرداخته می‌شود. می‌توانید ” چطور زبان بدن دلبری مردان را بخوانیم (قسمت دوم)” را از این‌جا مشاهده کنید.

پیش‌تر به مبحث زبان بدن دلبری زنان نیز پرداخته‌آیم که می‌توانید این مقالات را از این‌جا مطالعه کنید: قسمت اول و قسمت دوم.

چطور زبان بدن دلبری مردان را بخوانیم

شیوه‌ی اول: تاثیر اولیه

۱. چهره‌ی فردی را که با او قرار آشنایی دارید زیر نظر بگیرید.زبان بدن دلبری مردان

بیشتر دلبری‌ها با حالات چهره آغاز می‌شود. در این‌جا چند چیز هست که باید در چهره‌ی او ببینید:

 • متمایل شدن سر به یک طرف. اگر او هنگام نگاه کردن به شما سرش را کمی به یک طرف متمایل کند، می‌توانید مطمئن باشید به صورت نیمه‌آگاهانه دارد به شما علاقه نشان می‌دهد.
 • تکان ابرو. به عبارت دیگر، ببینید آیا مردتان هنگام نگاه کردن به شما ابروهایش را بالا می‌برد یا نه. معمولا مردان وقتی فردی را می‌بینند که به او علاقه‌مند هستند به سرعت ابروهایشان را بالا می‌برند، هرچند خیلی خفیف باشد.
 • تکان پره‌های بینی. اغلب وقتی یک مرد به یک زن علاقه‌مند است پره‌های بینی‌اش کمی تکان می‌خورد. این به چهره‌اش حالتی “پذیرنده‌تر” می‌دهد و شانس جذاب بودن‌اش را در نظر شما افزایش می‌دهد.
 • لبخند دلبرانه. انواعی از لبخند دلبرانه وجود دارد که وقتی به تازگی با یک پسر آشنا شده‌اید، می‌تواند نثارتان می‌کند، :
  • لبخند تمسخر. هرچند ممکن است این لبخند بانمک و محجوب تلقی شود، اما اغلب نشانه‌ی آن است که آن پسر فقط هدف جسمانی دارد. هدف از این لبخند نصفه و نیمه این است که مرموز و هوس‌انگیز به نظر برسد بدون این‌که شما را به وابستگی عاطفی دعوت کند.
  • لبخند با لب‌های بسته. معمولا تفسیر خوبی از این لبخند می‌شود؛ او به شما علاقه دارد، اما خجالتی است. اگر او برای آمدن به سوی شما کمی صبر کرد تعجب نکنید.
  • پوزخند. ممکن است به آسانی پوزخند را با لبخند لب‌بسته اشتباه بگیرید. با این حال پوزخند عموما به یک طرف لب کج است، در حالی که هنگام لبخند با لب‌های بسته، هر دو طرف لب یکسان است.

مطلب مرتبط: ۱۸ نشانه برای رمزگشایی زبان بدن مردان

۲. به ارتباط چشمی توجه کنید.زبان بدن دلبری مردان

اگر به تازگی او را دیده‌اید، ممکن است هر بار که متوجه نگاه شما به خودش می‌شود، جهت نگاه‌اش را تغییر دهد. وقتی با او صمیمی‌تر شوید، ارتباط چشمی و نگاه‌های خیره‌ی قوی‌تری را مشاهده خواهیدکرد که بیش‌تر از چند ثانیه طول می‌کشد.

مطلب مرتبطزبان بدن چیست ؟

مطلب مرتبط: زبان بدن دست ها : ۱۳ حرکت معنی‌دار دست ها که باید بدانید

۳. به قفسه‌ی سینه‌اش دقت کنید.زبان بدن دلبری مردان

یک مرد جهت بالاتنه‌اش را به سمت مهم‌ترین چیز اتاق می‌گیرد. از این رو، مردی که به شما علاقه دارد قفسه‌ی سینه و شانه‌های را به سوی شما نگه می‌دارد، حتی اگر به جهتی دیگر نگاه کند.

 • توجه داشته‌باشید که این درباره‌ی لگن نیز صدق می‌کند. اگر شما با فاصله از هم ایستاده‌اید و او لگن‌اش را در جهت شما می‌گیرد، حتی وقتی که می‌چرخد، احتمالا به شما علاقه دارد.

مطلب مرتبط: ۱۰ زبان بدن مردان که بفهمید جذب شما شده اند

۴. زیر چشمی به پاهایش نگاه کنید.زبان بدن دلبری مردان

اگر هنگام ایستادن پاهایش با فاصله از هم قرار دارد، او سعی دارد قدرتمند به نظر برسد و برای شما خودنمایی کند.

مطلب مرتبط:‌ ۳۱ راه برای درک زبان بدن زنان

مطلب مرتبط: ۱۱ اشتباه زبان بدن که شما را در مصاحبه استخدامی غیرقابل اعتماد جلوه می‌دهند

۵. حواس‌تان به دست‌هایش باشد.زبان بدن دلبری مردان

اگر دستهایش را روی کمربند یا جیب‌هایش قلاب می‌کند، شاید به طور نیمه‌آگاهانه تلاش دارد توجه شما را به آن بخش از بدن‌اش جلب کند. به همین صورت، دست به پهلو ایستادن روشی نیمه‌آگاهانه برای او است تا در نظر شما قوی و جذاب جلوه کند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ مینا بنادکوکی

منبع: wikihow

چطور زبان بدن دلبری مردان را بخوانیم

زبان بدن مردان


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی