کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چرا گربه دوستان باهوش‌تر از شیفتگان سگ‌ها هستند؟

مطالعات اخیر نشان می‌دهد گربه دوستان باهوش‌تر از شیفتگان سگ‌ها هستند. همه‌ی ما این جملات را قبلا شنیده‌ایم که: باید عاشق سگ‌ها بود. زمان سپری شده با گربه‌ها هرگز تلف نشده است. بهترین دوست انسان. چیزی وفادارتر از یک گربه وجود ندارد. و برای آن‌هایی که از تیندر(Tinder) استفاده می‌کنند: سگ‌ها را دوست ندارید؟ رد شدید.

jumping-cute-playing-animals-1024x683

مسلما رقابت بین شیفتگان گربه‌ها و شیفتگان سگ‌ها از ازل وجود داشته است، و جواب این سوال به ظاهر بی‌ضرر – که عاشق سگ‌ها هستید یا گربه‌ها؟ – می‌تواند آغوشی باز یا پایان یک دوستی را به همراه داشته باشد. اگر بخواهیم طبق کلیشه‌ها پیش برویم، گربه دوستان ذاتا موجوداتی منزوی هستند، معمولا مونث (یا دارای ویژگی‌های زنانه) که مغرور، قضاوت‌گر، و مقدر به تنهایی هستند. از سوی دیگر شیفتگان سگ‌ها خوش‌برخورد، تنومند، و پرانرژی هستند- نشاط محافل هستند، به راحتی راضی می‌شوند، و مثل یک کتاب باز خواندن ذهن‌شان راحت است.

خب این رقابت قرار است تشدید شود: پژوهش تازه‌ای تفاوت‌هایی قابل اندازه‌گیری را بین اولویت‌های افراد برای حیوان خانگی نشان می‌دهد. و همان‌طور که هر گربه‌دوست پروپاقرصی ادعا خواهد کرد که تمام مدت این موضوع را می‌دانسته، این مطالعات نشان می‌دهد گربه دوستان باهوش‌تر از شیفتگان سگ‌ها هستند.

زبان‌تان بند آمده است؟ ادامه مطلب را بخوانید.

در گردهمایی سالانه‌ برای جلسه‌ی علوم روان‌شناسی، دنیس گاستلو، پژوهشگر و استاد روان‌شناسی دانشگاه کارول دریافت که تفاوت‌های شخصیتی بین آدم‌های گربه‌دوست و آدم‌های شیفته‌ی سگ‌ها فقط یک راه به صرفه‌ برای قضاوت شخصیت نیست. تا حدودی به خاطر محیط‌هایی که ترجیح می‌دهند، از نظر هوش، گربه دوستان  نسبت به شیفتگان سگ‌ها امتیاز بیش‌تری کسب کردند.

گاستلو گفت: ‌” منطقی است فردی علاقه‌مند به سگ‌ها بخواهد پرشور زندگی کند، زیرا می‌خواهد بیرون برود، با آدم‌ها حرف بزند، سگش را با خود ببرد“ از سوی دیگر ”… اگر درون‌گراتر و حساس هستید ممکن است در خانه مشغول مطالعه‌ی یک کتاب باشید و لازم نیست گربه‌تان برای قدم زدن بیرون برود. “

اگر مثل گربه‌تان هستید – یک نافرمان، و مایل به گذراندن اوقات زیادی در تنهایی- احتمالا تمایل بیش‌تری دارید که از آن تنهایی به شکلی موثر، مطالعه یا یادگیری زبانی جدید، استفاده کنید. لایو‌ساینس می‌گوید چنین حساسیت و درون‌گرایی ممکن است به این خاطر باشد که گربه‌ها ۳۰۰ میلیون نورون دارند، در حالی‌که تعداد نورون‌های سگ‌ها به سختی نصف این مقدار است. و این تفاوتی چشم‌گیر، از توانایی زنده ماندن در حیات وحش گرفته تا حافظه‌ی دیداری، است.

مشخص شده است که رضایت گربه‌ی کنجکاو را بازگردانده، بلکه دانش – و حس قوی چگونگی استفاده از آن ـ بوده است. گربه‌ها – دمدمی، مرموز، و زیرک- طی زمان مهارت‌های ارتباط‌شان را با آدم‌ها به خوبی تطبیق داده‌اند تا متقاعدشان کنند هنگام گرسنگی به آنها غذا دهند، و این امر آزردگی ناشی از وقفه در خواب صبح‌گاهی را توجیه می‌کند، در حالی‌که سگ‌ها بیش‌تر از اشارات صاحب‌شان پیروی می‌کنند. و با وجود آن‌که سگ‌ها این توانایی را دارند که بوی مواد مخدر را حس کند و از میان سایر بیماری‌ها سرطان را تشخیص دهند، گربه‌ها صداهای پیچیده‌تر و پرمعناتری بروز می‌دهند: یافته‌ها حاکی از آن است که یک گربه‌ی وحشی می‌تواند یک کمین را با توانایی تقلید صدای شکارش به سود خود کنترل کند. بعلاوه، سگ‌ها روی هم رفته، خیلی بیش‌تر از گربه‌ها به صاحبان‌شان وابسته‌اند، که تا حد زیادی تکامل مسئول آن است – سگ‌ها ۲۰، ۰۰۰ سال پیش از گربه‌ها اهلی شدند و به همین خاطر به شدت فرمان‌بردار هستند. در ضمن گربه‌ها بسیار شبیه صاحبان‌شان هستند: تمثال عدم وابستگی و استقلال که به گفته‌ی برخی، مشخصه‌های هوش و موفقیت هستند.

پارس یا میو میو کردن، یورش بردن یا خر خر کردن، چه ترجیح دهید یک توله سگ بگیرید تااطراف پارک بدود یا گربه‌ای که وقتی کتابی از چاوسر می‌خوانید در آغوشتان بنشیند؛ برون‌گرا باشید یا درون‌گرا یا میان این دو، یک نکته‌ی کلی وجود دارد که بدون انکار حقیقت است: قلب یک انسان را از روی رفتارش با حیوانات می‌توانیم قضاوت کنیم. و درمورد شخصیت، هوش به ندرت بر عشق و ظرفیت همدردی پیروز می‌شود.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_اسما حسنی

منبع: ‌لایف‌هک

بازده

نوشته های مرتبط

برچسب ها

بازده

 1. پیشی گفت:

  درسته
  به نظر منم نگهداری از گربه ملزم تفکر و دقت بیشتریه
  چون گربه هوش بیشتری از خودش بروز میده و لازمه یاد دادن کوچکترین چیزی بهش
  ایجاد یه ارتباط خیلی قویه ک تاثیر زیادی روی ذهن میذاره و خودش یه چالشه

 2. کیتی کت گفت:

  ممنون. بسیار عالی بود . از نظر کلی هم بخواهم بررسی کنیم ، معمولا کسایی عاشق گربه میشن که توانایی انعطاف پذیری و سازش با بعضی رفتارهای خاص گربه رو دارن ولی کسایی که عاشق سگ هستن معمولا از حیوونشون توقع فرمانپذیری دارن و حوصله گربه ندارن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی