کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ دلیل که چرا کسانی که موسیقی یاد می‌گیرند،موفق تر هستند

دلایل و شواهد بسیاری می‌گویند تحصیل موسیقی نه تنها برای شما خوب است بلکه اگر می‌خواهید در زندگی موفق باشید، ضروری هم هست. چه چیزی موسیقی‌دان‌ها را از بقیه متفاوت می‌کند؟ بخوانید تا بفهمید. در این نوشتار با ۱۰ دلیل به این پرسش پاسخ داده می شود چرا کسانی که موسیقی یاد می‌گیرند،موفق تر هستند.

موسیقی

دانستن بعضی از دلایل موفقیت موسیقی‌دانان خالی از لطف نیست واین می‌تواند به موفقیت شما در زندگی هم کمک کند. آن‌ها کمی متفاوت هستند و شاید هم ذات هنر این‌گونه ایجاب می‌کند. خلاق بودن، و با احساس بودن از ویژگی‌های بارز هنرمندان به خصوص اهالی موسیقی است. در ادامه می‌خوانید چه چیزهایی آن‌ها را متمایز کرده است:

۱.خلاق‌تر هستند.

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که بیش‌تر سیاستمداران، تجار و انسان‌های موفق در سنین جوانی تحت تعلیمات موسیقی بوده‌اند. این‌که سازشان پیانو، کلارینت یا ساکسیفون، اصلا مهم نیست.

مهم این است که این افراد با تعلیم موسیقی، خلاق‌تر شده‌اند. در واقع همان‌طور که پل آلن‌(از بنیانگذاران مایکروسافت) می‌گوید، موسیقی این امکان را فراهم می‌کند که‌”ماورای آن‌چه دوروبرتان هست را ببینید و راهی جدید نشان‌تان می‌دهد” (نیویورک تایمز).

موسیقی بیش‌تر درباره‌ی خلق چیزی تازه و شکستن سدهای ذهنی است که به همه‌ی جنبه‌های زندگی‌تان روح تازه‌ای می‌دمد.

مطلب مرتبط : ۱۵ فایده‌موسیقی برطبق یافته های دانشمندان که شگفت‌زده تان می‌کند

۲.ذهنشان به صورتی متفاوت باز می‌شود.

همان‌طوری که بسیاری از مطالعات نشان می‌دهند، نواختن یک ساز موسیقی، اثرات مفید زیادی روی مغز دارد که بیش‌تر آنها به ویژه در کودکان قابل مشاهده است.

در واقع کسانی که از سن پائین‌(حدود ۹ تا ۱۱ سال) شروع می‌کنند، ‌”حجم بافت خاکستری بسیار بیش‌تری”‌ در مغزشان دارند. لزوما به این معنا نیست که موسیقی‌دان‌ها باهوش‌تر هستند، ولی نشان می‌دهد مغز آنان ارتباطات بی‌نظیر وجالبی می‌سازد که در مغز سایر افرادی که موسیقی نمی‌نوازند، وجود ندارد.

۳.ارتباط بهتری با بقیه دارند.

اغلب تصور می‌شود موسیقی راهی برای ارتباط فرهنگ‌ها، ایده‌ها و نقطه‌نظرات مختلف است. حتی زمانی که شما با محلی آشنایی ندارید، همیشه می‌توانید از توانمندی‌های‌تان برای نواختن موسیقی استفاده کنید تا اطرافتان را بهتر بشناسید و ارتباط‌هایی برقرار کنید که ساختن آن به روشی دیگر غیرممکن است.

این می‌تواند در هر شغلی، مهارت مهمی به شمار آید، خصوصا آن‌هایی که شما را وادار می‌کنند در مکان‌هایی که نمی‌شناسید قدم بگذارید.

۴.در ریاضیات بهتر هستند

مِدُت‌های مدیدی است که نوعی ارتباط بین ریاضیات و موسیقی کشف شده است. شاید مربوط به این واقعیت باشد که هر دوی آنها با تحلیل معما و یافتن الگوهایی برای یافتن راه‌حل سروکار دارند. اگر شما حسی تحلیلی نسبت به موسیقی و زبان موسیقایی دارید، باید مفاهیم ریاضی برای‌تان قابل فهم‌تر باشد. خوب‌بودن در ریاضیات به چند دلیل مفید است، یکی این که شغل‌های زیاد جدیدی در این دوره و زمانه به این مهارت بستگی دارد.

۵.ریتم را بهتر درک می‌کنند.

می‌دانند چگونه زمان را هنگام آواز‌خواندن نگه دارند و چگونه ضرب‌های موسیقی را بنوازند. در زندگی از همین مهارت‌ها برای برقراری نظم در برنامه‌های‌شان استفاده می‌کنند.

به علاوه زمانی که موسیقیدان باشید، کنار‌آمدن با عادت‌ها و انجام وظایف تکراری با یک ریتم ثابت آسان‌تر می‌شود.

بنابراین یادگرفتن انجام کارها با سرعتی یکنواخت نه تنها به یک موسیقیدان خوب کمک می‌کند، بلکه از او کارمند بهره‌ورتر و اثربخش‌تری نیز می‌سازد.

۶.وسواسی هستند.

هر موسیقی‌دانی، مبتدی یا خبره، باید کمی نسبت به ترویج هنر خود وسواسی باشد. برای حرفه‌ای‌شدن در نواختن موسیقی نیاز به زمان و فداکاری‌های زیادی است. اگر اشتیاق دارید در این راه قدم بگذارید، احتمالا می‌توانید هر کار دیگری را هم با همین ذوق انجام دهید.

۷.احتمالا ضریب هوشی بالاتری دارند.

به ویژه کسانی که از سنین کودکی مثلا از ۶ سالگی موسیقی را شروع می‌کنند، این مورد درباره‌ی‌شان صدق می‌کند.

درحقیقت یک پژوهش نشان می‌دهد کودکانی که در همین سن نواختن را شروع می‌کنند در مقایسه با افراد دیگر ضریب هوشی بسیار بالاتری دارند.

همین‌قدر کافی است که بگوئیم داشتن هوش بالاتر برای کار در مقایسه با همتایان، اغلب در به دست‌آوردن شغل‌های بالاتر مهم است.

۸.سخنرانان متبحری هستند.

لازمه‌ی موفقیت، خوب گوش‌دادن است و موسیقی‌دانان در کارشان به این مهارت می‌رسند.

در حقیقت پژوهش‌ها نشان می‌دهد که یادگیری نواختن موسیقی تأثیر مفیدی روی نواحی از مغز که صداها را پردازش می‌کند، می‌گذارد – تأثیری که تا دوران پیری نیز باقی می‌ماند.

گوش‌کردن مهارتی مهم است، چون موجب توانمندی در سخنرانی‌کردن و ردیف‌کردن کلمات و جملات پیچیده می‌سازد، مهارتی که برای موفقیت حیاتی است.

۹.آنان اصرار به کار سخت برای دستیابی به نتیجه دارند.

اگرچه همیشه درست نیست که کسانی که سخت‌تر کار کنند، موفق‌تر هستند، ولی معمولا درباره موسیقی‌دان‌ها صدق می‌کند. در یادگیری موسیقی اگر سخت کار کنید، بهتر می‌شوید.

بنابراین موسیقی شما را در موقعیتی قرار می‌دهد که باور کنید کار سخت‌تر نتایج بهتر می‌دهد و اگرچه این همیشه در هر چیزی صدق نمی‌کند، اما شما را وادار می‌کند برای پیشرفت‌های چشمگیر در همه‌ی جنبه‌های زندگی‌تان، سخت‌تر کار کنید.

۱۰.کنترل بیش‌تری روی خودشان دارند.

درحالی که ممکن است فکر کنید موسیقی‌دان‌ها افسار گسیخته هستند‌(مثل ستاره‌های راک) اما نوعا این موضوع درست نیست.

درواقع نواختن موسیقی و خواندن آن کار بسیار مشکلی است، وقتی که تازه شروع می‌کنید نیاز به تمرکز ذهنی بالایی دارد. و زمانی که در نواختن موسیقی ماهر شوید، نگه‌داشتن ریتم، هم نیاز به استعداد و هم کنترل دارد، تا ضربه‌ی موسیقی را بنوازید و روی خطوط موسیقی باقی بمانید، تا حرف‌تان را از این طریق بیان کنید.


نویسنده: نیکلاس گارسیا

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: سایکولوژی تودی

۱۰ دلیل که چرا کسانی که موسیقی یاد می‌گیرند،موفق تر هستند


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی